Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Дрвени Куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат дрвените куќи? Често ги обезбедуваме следните услуги за дрвени куќи: геодет, производство и монтажа на куќни делови, изградба на темели, подготовка за инженерски мрежи, монтажа. Цените на дрвените куќички се движат околу 65 илјади -110 илјади евра по куќа. Најскапиот предмет во дрвените куќи е обично склопување на куќа со употреба на тешки машини. Други трошоци може да вклучуваат: градежни дозволи, вклучување на инженерски мрежи, финансиски услуги, кои чинат во просек од 200-3000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.604. Не мора повеќе да барате: дрвени куќички цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторDevodomov Цена листа

За да ја научите точната цена на дрвото, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Вудс.

Монтирани дрвени бунгалови без земјиште 48 м23 070 499,68ден / сите
Монтиран со дрвена земја. Површина за комунални услуги 48 м2. 2 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и Sanita.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтирани дрвени бунгалови без земјиште 100 м24 386 428,11ден / сите
Монтиран со дрвена земја. Површина за комунални услуги 100 м2. 4 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и Sanita.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтиран со двоспратна заговор 130 м27 018 284,98ден / сите
Монтиран со дрвена земја. Комунална површина 130 м2, 4 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и санитарни.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтирани со двоен бесплатен заговор 140 м27 895 570,60ден / сите
Монтиран со дрвена земја. Површина за комунални услуги 140 м2. 5 соби, кујна, комплетна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки и Sanita.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку изградбата на дрво? Дрвото е место кое го прави впечатокот за рустикалност благодарение на нивниот шарм. Ова место ви нуди различни форми на употреба. Можете да живеете во него, поминуваат празници со семејството и пријателите или да се релаксираат дали цела година или само дел од годината. Животот во таква куќа треба да се ужива со целосни голтки. Цената на дрвена куќа завидува од големината и видот на куќата што сакате да ја поседувате. Кога купувате богатство, ве молиме обрнете внимание на употребените материјали. Главно изберете го дрвото внимателно. Таа мора да биде насликана и отпорна на мувла и гниење. Дрвото мора да има висока густина и неколку сплави. Потребата за цврст покрив е од клучно значење, особено во снежните области каде снежниот слој може да предизвика колапс на целата структура. За заштита и безбедност, добијте армиран покрив. Засилувањата ги зајакнуваат некои области на шумата, па тие се заштитени од ветер и остри бури. Прозорците и вратите со двојно стакло помагаат во текот на летото и топлината во зима. Користејќи фиксна рамка и Panty можете да ја зголемите силата на домашната структура. Вратите треба да бидат направени од тврдо дрво што е тешко да се скрши. Квалитетните брави и шарки можат да спречат истиснување на странските луѓе да ви овозможат да се чувствувате безбедно кога сте таму, заштитете го објектот кога не сте и последни во различни временски услови. Многу е важно вашата база да биде силна и добро и добар квалитет. Можеби ќе биде најдобро да се вклучи експерт кога ќе побара основа. Фондацијата е она што ја одржува куќата на куќата и без да биде цврста, дрвените рафали, структурата ќе воведе штетници и куќата ќе стане опасна. Добијте квалитетна основа и ќе имате квалитетна структура за следните децении. Добрите и лошите страни на дрвени куќи Евалуацијата на придобивките и недостатоците на дрвена куќа може да ви помогне во одлуките пред да ја купите самата куќа. Дрвени куќи се поекономични алтернативи за куќата изградена од бетон и од традиционални тули. Бидејќи дрвото е природен материјал, дрвени куќи се исто така корисни за животната средина. Сепак, тие имаат неколку недостатоци, вклучувајќи и високи трошоци за одржување. Видови дрвени куќи за одржлива конструкција За одржлива изградба на дрвени куќи, градителите мора да посадат ново дрво за да го заменат секое дрво што ја извади зградата. Ова помага да се одржи еколошка рамнотежа. Видови на шуми: Мобилни куќи: производители монтажни куќи во Fabriky и голем дел транспорт до конструкции. Дрвени куќи може да се произведуваат како посебни единици или може да се транспортираат во делови, во зависност од вкупната големина на куќата. Откажи куќи: Логијата куќа е монтиран или ставен на самото место. Груби дрвени племиња кои се користат за изградба на куќата снабдување уникатен изглед. Покрај тоа, племињата помагаат да се регулира температурата и влажноста на ентериерот. Дрвена рамка куќа: Повеќето дрвени куќи се изградени во овој дизајн. Голем број мали компоненти се користат за изградба на таква зграда за да се олесни компилацијата на модулот и пред-продукцијата. Дрвото дрво потоа е поврзано со ноктите. Предности на купување или изградба на дрвена куќа Дрвени куќи се состојат од рециклирачки и биоразградлив производ и материјали кои ги прават овие куќи високо еколошки. За заштеда на енергија Бидејќи дрвото е природен изолатор, дрвени куќи имаат тенденција да бидат повеќе енергетски ефикасни од другите куќи. Благодарение на овој материјал, вашата куќа може да биде топла во летото и топлите месеци, така што е погодна за одржлива конструкција. Тоа може ефективно да се изолира топлина и студ. Ако инвестирате во дрвена куќа, ќе заштедите илјадници евра за трошоците за енергија. Истражувањата покажуваат дека сопствениците на куќи кои живеат во мали дрвени куќи можат да заштедат до 60 проценти за вентилација, греење и климатизација. Повеќето дрвени куќи се состојат од материјали кои помагаат да се изолираат куќи од надворешни бучава и стабилни температури. Природно атрактивни. Како естетски материјал, дрвото може да послужи како декоративен елемент. Секое дрво произведува дрво со уникатен дизајн, боја и мирис. Според бојата, лесно е да се најдат различни дрвени материјали. Сепак, дрвениот дизајн може да варира во зависност од тоа колку сече. Можете да користите природна боја на дрво или да ја насликате за да одговараат на вашиот стил и преференции. Можете да го насликате во потемни бои користејќи неколку мат или светли бои. Но, без декоративни бои, дрвото ќе го направи вашиот дом уште поубав. Високо универзален Дали знаевте дека дрвото е еластично? Дрвени куќи можат лесно да се променат, да се изградат, па дури и да се справат со нив. Можете да ги исечете, исечете, свиткате, стап, клоки, свиок, ламинат, комбинирајте, исечете или поврзете дрвени парчиња за полесно да ги промените или уредувате во идните реновирања. Голема предност е тоа што дрвото може повторно да користи или рециклира. Дрвото исто така може да се користи за изградба на неколку видови згради. Благодарение на разновидноста на дрвото, материјалот е одличен избор за сопствениците на куќи кои ќе сакаат да го подобрат вашиот дом во иднина. Рентабилно. Дрвени куќи можат да изградат побрзо и попристапно, во зависност од дизајнот на куќата. Во однос на градежни трошоци, тие се 30 отсто поевтини од традиционалните тули и бетонски куќи. Дрвени куќи можат да бидат евтино поправени или конвертирани во случај на оштетување. Покрај тоа, нема да плаќаат многу за изградба на дрвена куќа, бидејќи материјалот е евтин. Термичките својства, исто така, помагаат да се заштедат трошоците за греење и климатизација. Недостатоци на дрвени куќи Како и секој друг градежен материјал, дрвото има неколку недостатоци, вклучувајќи намалување и оштетување на инсекти. Еве некои од недостатоците на домувањето во дрвена куќа. Склони кон оштетување Абиотски и биотични агенси можат да предизвикаат уништување или деградација на дрво. Некои од биотичните фактори вклучуваат инсекти, бактерии и габи. Инсектите како што се бубачки и термити се одлична закана за дрвени куќи. Може да го намали животот на вашата куќа. Некои од абиотските елементи вклучуваат сонце, вода и ветер. Ако околината е премногу влажна, дрвото може брзо да се распадне. Лесно се намалува и отече Дрво е хигроскопско. Ова значи дека може да апсорбира вода од околината, особено кога ќе купите куќа во поплава област. Парчиња дрво се намалуваат и отекуваат во влажност. Користете водоотпорни премази за да го спречите ова. Лесно се крева Дрвото се состои главно од водород и јаглеродни елементи, со што материјалот е многу запалив. Ако елементите за време на пожарот се поврзани со кислород, влијанијата можат да бидат катастрофални. Некои дрвја содржат хемикалии кои лесно можат да се запалат. Одличен пример е смола парче борова дрво што може да се запали на пониски температури. Сега кога ги знаете предностите и недостатоците на дрвото, можете да ја донесете вистинската одлука дали инвестирате или не. Дрвени куќи се генерално еколошки и нивната изградба е евтина. Вие заштедите многу пари за трошоците за градење, греење и климатизација. Сепак, недостатоците претставуваат потенцијален ризик за вашата инвестиција.
Ажурирано на: Sep 14, 2023