Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Дрвена Облога
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини дрвена облога за фасада? Во случај на дрвени облоги за фасади, често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, дизајн, производство, монтажа. Цените на дрвените фасадни облоги се околу 12-26 евра за м2. Најскапиот предмет во дрвената облога за фасада е обично производството и боењето на дрвената обвивка. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: скали, алат, шајки, кои чинат во просек од 5-35 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.527. Веќе не треба да барате: дрвена облога по цена на фасадата, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на дрвени плочки на фасадата

За да ја научите точната цена на дрвени плочки на фасадата, испратете го барањето на нашите заверени експерти, така што добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија шумски обложување на фасадата.

Вудлинг до 5 м21 542,93ден / м2
Инсталирање на ѕидни облоги, колони и столбови до 5 м2 панели со плочки, дрвени предмети, големина до 0,6 м2
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дрвена плочка над 5 м21 322,52ден / м2
Инсталација на ѕидови, колони и столбови над 5 м2 плочки со плочки, дрвени предмети, големини над 1,5 м2
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Собрание на таванот1 146,18ден / м2
Собранието на софитната постава е еднакво на панели со стврднување, дрва, големина над 1,5 м2
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Основна решетка529,01ден / М.
Монтирање на софит поставата, основна решетка
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Фасади, Изолација на КуќиКолку чини фасадата на куќата и изолацијата на куќата? Често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини Tice? Во просек, постои куќа со која се соочува од 5 до 25 евра од квадратен метар. Сепак, некои сопственици на куќи значително повеќе во зависност од нивната куќа и материјали што се користат. Винил плочки се најевтината можност. Нивната цена се движи околу 5 евра по м2, проследено со плочка од фибер-цемент од 10 евра по м2 и дрвена плочка за 18 евра. Цена на семејната куќа (100 м2): Просечни трошоци 6000 евра Ниски трошоци од 2500 евра, Трошоци за подобри материјали од 7500 евра. Цената на новиот облик на вашата куќа ќе зависи од избраниот тип на скици, површинска големина, трошоци за плати и подготвителна работа. Трошоци за винил Винил плочки чини околу 5 евра по м2. Предности: релативно лесна инсталација, не е потребна боја, ниско одржување, добар избор за размена на стари плочки. Недостатоци: Ако плочките се неизгорени, можно е влагата да биде фатена во која може да доведе до гниење и мувла. Овој тип ткаенина не е премногу издржлив. Може да има рафал или продлабочување поради влијанието или екстремните временски услови. Исто така може да биде тешко да се најде соодветен стил и боја при замена на статијата на винил. Пониските трошоци за инсталација и ниските барања за одржување на винил скици ги прават атрактивни и прифатливи атрактивни. Винил обликот бара само повремено чистење. Сепак, инсталацијата на плочката за неискусни дома шампиони не е толку едноставна колку што претпоставувате. Премногу затегнати завртки може да предизвика рафал, проширување и деформирање на статијата на винил. Трошоци за фиброзни цемент обложување Фибер-цемент плочки чини 15 евра по м2. Овој тип на колектор е направен од многу различни материјали, вклучувајќи песок, цемент и дрвени влакна. Тоа е висок квалитет и издржлив материјал. И покрај неговото индустриско име, овој тип на плочки е речиси неразделен од обичниот дрво. Предности: еколошки, оган и инсекти. Лесно се одржува - неколку опции на стилска облека (рамна, дрвена жито, итн.) Гаранција до 50 години. Недостатоци: тие се поскапи, повисоки трошоци за инсталација. Тоа може да се оштети за време на ненадејно затоплување или ладење. Потребна е почеста завршница и има ограничен избор на боја во менито. Цена на дрво Дрвени плочки чинат околу 18 евра по м2. Дрвото обезбедува чувство на пријатно, без разлика дали во форма на ќерамиди или кружни одбори. Изборот е износот на весникот на дрвјата како бор, кедар, смрека, Џедловец и Кипар. Предности: Прекрасен и класичен изглед, бескрајно прилагодливи и лесно достапни. Поевтини типови се исто така достапни во зависност од типот на дрво. Недостатоци: Поскапи, високо одржување со боја и море. Таа се влошува и е чувствителна на гнили, оган и инсекти. СП инсталацијата чини значително посвалка наспроти друг материјал. Дрвени плочки се иконични и покрај фактот дека постојат многу плочки е нивните верни имитирање со квалитет што не го прават. Со дрвени плочки добро работи, но тоа е потребно повеќе одржување, бидејќи без редовно одржување, тоа е склоно да се предмет на разни гнили процес. Трошоци за тули Трик плочки чини 18 евра по м2. Тој нуди висока издржливост и изглед што го подобрува времето - претпоставувајќи дека тули е добро одржувана. Сепак, тоа е скапо и ограничено во смисла на опции за боја. Некои сопственици на куќи го наоѓаат изборот на тули фурнир или камен фурнир за финансиски попристапна алтернатива. Предности: Лесно е за одржување, има прекрасна естетика и е отпорна на оган и временски услови. Недостатоци: Тие вклучуваат најскапи видови на сорта. Инсталацијата е тешка за прецизна работа и достапните варијанти на бојата се ограничени. Трошоци за обложување на алуминиум Алуминиум обложување чини од 25 евра по квадратен метар и е една од најважните и најелегантни достапни опции. Како и другите материјали за обложување, тоа бара чистење, така што нивниот изглед останува зачуван, но тоа е обликување со релативно ниско одржување кое е природно отпорно на 'рѓата. Предности: лесно се инсталирани и се отпорни на вода и топлина. Тие не се движат и се рециклираат. Недостатоци: Бучавата дожд и град може да се оштети како резултат на мека природа и може да кородира. Може да се носи со прекумерно време и треба да се наслика на секои 5 -10 години. Алуминиум е отпорен на оган и термит. Сепак, благодарение на неговата мека метална природа, таа е склона кон папучи и гребнатини. Како да се процени цената на обложувањето Ако сакате да ја процените цената на обликот, првиот чекор ќе ја пресмета областа на сите ѕидови што ги имате во авионот за бришење. Измерете ја ширината и висината на ѕидовите, одземете ја областа и вратите. За вкупниот износ, додадете 10% за безбедност за време на собранието. Кога ќе добиете вкупна површина на квадрат, можете да го користите за да ја процените вкупната цена. Колку често треба да ги замените плочките? Ова варира во зависност од видот на ткаенината. Тој треба да се замени кога винилот треба да се замени кога ќе почне да исчезнува или толпата. Брик треба да се замени кога ќе се прекине и дрвените плочки треба да се заменат кога ќе станат меки и габи. Ако го продавате вашиот дом и стариот пловечки изглед разнишан, веројатно вреди да се наслика или обоени. Ако вашата плочка почнува да се искачува, ротира, прашина или бледо, веројатно е време да го замени за нов. Како да заштедите пари за пловењето? Добијте бесплатни понуди од повеќе добавувачи на Wilio и изберете го најдоброто од преглед и цени. Прашајте професионалци за совети за заштеда на трошоци. Можеби ќе ви биде дозволено да го купите најевтиниот тип на ткаенина, но исто така го сметаат својот живот. Не заборавајте редовно одржување Ако сакате вашата обложување да издржи колку што е можно подолго, запомнете редовно чистење и загреаните премази. Нема обложување не е 100% без одржување - секогаш треба да чистите, проверете и исправи колку што е потребно. Користете мека крпа или четка за чистење на винилската шина. Можете да го користите чистачот за притисок на некои површини, но може да го извршите тестот на парче материјал. Како да ангажирате снабдувач на обликување? Достигне професионалец и прашајте го за стручни совети Каков вид облека е најсоодветна за вашите потреби и опции. Пронајдете го вистинското плачење на Wilio.
Ажурирано на: Nov 15, 2023