Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Декоративен Малтер цена

Барате малтер за украсни малтери? Имаме 23.675 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат украсните малтери? За украсни малтери често ги даваме следните услуги: дизајн на соодветен тип декоративен малтер, реализација на ситнозрнеста декоративен бетон, венецијански штуко. Цените на структурните малтери се околу 6-30 евра за кг. Најскапиот предмет во украсните малтери е обично гипс со ефект на 'рѓа. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: четка, шпатула, кофа, лента за маскирање, кои чинат во просек од 5-25 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.675. Веќе не мора да барате: декоративен малтер цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Декоративен МалтерПросечни цени

Ниска цена26,18 ден/кг
Просечна цена58 036,00 ден/кг
Висока цена125 576,00 ден/кг
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на декоративни малтери

За да ја научите точната цена на декоративни малтери, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата на декоративни малтери.

Мосејкова101.2ден / м2
Внатрешни гипс ѕидови Tenkovrstvová, пастови, декоративни (Mosaikova)
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Креативна технологија154.0ден / м2
Внатрешен малтер ѕидови тенок филм, паста, декоративни (креативни техники) без фасада слој со користење на образец (камен)
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Надворешноста145.2ден / м2
Отворен гипс сензори за тенок слој паста декоративни (креативни техники) без фасада облога со користење на шаблони (тула)
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Претплатници132.0ден / м2
Надворешен малтер Soffits тенок слој паста декоративни (креативни техники) без фасада слој, без апликација дефиниција
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?