Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Чистење на Покриви и Олуци цена

Дали барате професионалец за чистење покриви и олуци? Имаме 18.508 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини чистење на покривот и олуците? При чистење на покривот и олуците често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на органски нечистотии, мов, мувла, суви лисја, отстранување на гнезда, реновирање на покривот, бојадисување на покривот и покривната конструкција. Цените за одржување на покривот се околу 1,8-3,4 евра за м2. Најскапиот предмет во чистењето на покривот и олуците е обично нано-импрегнацијата. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: боја, боја, чистач под висок притисок, изнајмување на платформа со висок подигање, која чини во просек 20-130 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 18.508. Веќе не мора да гледате: цена за чистење покрив и олуци, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Чистење на Покриви и ОлуциПросечни цени

Ниска цена7,92 ден/м2
Просечна цена10 912,00 ден/м2
Висока цена14,96 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за чистење на покривот и олуци

За да ја научите точната цена на чистење на покривот и олуците, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Кровен покрив и олуци.

Чистење на рацете8,80ден / М.
Рачно чистење на олук, отстранување на нечистотија и лист заминување без технологија
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Почист13,20ден / М.
Чистење на олуците со специјален апарат кои имаат стругалка на едниот крај и на втората брава.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Роботски почист17,60ден / М.
Чистење на роботски олуци за чистење кои ќе ги помине сите видови на олуци (круг и аголна, висока и тесна). Гумениот пропелер се отстранува со лисја, гранчиња и други нечистотии од олукот.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Чистење на покриви.8,80ден / м2
Чистење покриви од мов, лишаи и други природни нечистотии предизвикани од природни влијанија.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Услуги за ЧистењеКолку чини чистењето? При чистење често ги обезбедуваме следните услуги: чистење прозорци,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?