Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Чистење на Плочки цена

Дали барате чистач за асфалтирање? Имаме 16.477 средства за чистење во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини чистење на плочки? При чистење на поплочување често ги обезбедуваме следните услуги: чистење на зглобовите, нанесување на заштитна материја на површината на поплочувањето, чистење под висок притисок. Цените на миење поплочување се околу 1,5-3 евра за м2. Најскапиот предмет во чистењето на поплочување е обично импрегнација на површината. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување уред за чистење, производи за чистење кои чинат во просек од 80-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.477. Веќе не мора да барате: цена за чистење на асфалтирање, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Чистење на ПлочкиПросечни цени

Ниска цена4,40 ден/м2
Просечна цена8 008,00 ден/м2
Висока цена12,76 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за чистење на тротоарот

За да ја научите точната цена за чистење на цените, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата чистење на поплочување.

Расчистување на земјоделски објекти и предмети14,96ден / м2
Чистење на земјоделски објекти и предмети - убедливо и чистење на плочки, перење, чистење на прозорски и врата рамки и опремување на предмети секоја висина на подот
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Рачни комуникации за чистење43,56ден / М.
Рачно чистење на комуникациите со ров, со отстранување на тревни штандови или депозит, со прилагодување на ДНК и падини на пропишаниот профил, со пренасочување на растојание до 20 m или со вчитување на средство за ДНК ширина до 400 mm , обемот на депозити над 0.15 до 0, 30 m3 / m -0,172 t
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Чистење на бетонски позадини21,56ден / м2
Чистење на бетонска подлога со вода со висок притисок во дебелина од 1 мм подови
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Чистење на мелни канали66,00ден / м3
Чистење на канали за мелење со прилагодување на наклонот кон висината на поплавениот слој и со домилација на соседните ископувања на растојание од 3 m или со средство за полнење на поплавената дебелина на слојот до 250 mm, со каменолом дното на армирано блокови
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Услуги за ЧистењеКолку чини чистењето? При чистење често ги обезбедуваме следните услуги: чистење прозорци,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023