Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Чистење на Фасади цена

Барате малтер за фасади? Имаме 25.458 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.311 регистрирани професионалци
90.092 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини чистење на фасадата? При чистење на фасади често ги обезбедуваме следните услуги: чистење под висок притисок, чистење на зглобовите, работа на височини. Цените за миење на фасадите се околу 1-8 евра за м2. Најскапиот предмет во чистењето на фасадата е обично миење со опрема за качување. Други трошоци може да вклучуваат: средство за чистење под висок притисок, алати, изнајмување на платформа со висок подигање, која чини во просек 20-160 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.458. Не барајте повеќе: цена за чистење фасада, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.311 регистрирани професионалци
90.092 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Чистење на ФасадиПросечни цени

Ниска цена4,40 ден/м2
Просечна цена13,20 ден/м2
Висока цена33,44 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторФасада ценовник за чистење

За да ја научите точната цена за чистење на фасадите, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за чистење на фасадата.

Фасада Чистење3 432,00ден / м2
Чистење на фасадата со притисок вода од прашина, депозити и веб од нивото на теренот
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Чистење на фасадите од мобилна платформа10 296,00ден / м2
Чистење на фасадата со притисок вода од прашина, депозити и веб со мобилна платформа
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Чистење на фасадите од висината нога4 312,00ден / м2
Чистење на фасадата со притисок вода од прашина, депозити и пајажина од виси нога
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Заштита, чистење и вшмукување површина14,96ден / м2
Заштита, чистење и санација на површината на структурата, средство за отстранување на алги, лишаи, мов и други микроорганизми од фасадата
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Услуги за ЧистењеКолку чини чистењето? При чистење често ги обезбедуваме следните услуги: чистење прозорци,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023