Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Чистење и Сервис на Клима Уред цена

Дали барате технологија за чистење на климата? Имаме 16.545 техничари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.311 регистрирани професионалци
90.091 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини чистење на клима уред? При чистење на клима уредот често ги обезбедуваме следните услуги: чистење на внатрешната единица, нанесување течност за дезинфекција, чистење на филтри за прав, сервис. Цените за чистење на ладење се околу 40-100 евра по парче. Најскапиот предмет во чистењето на климата е обично замената на филтрите. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: филтер, течност за чистење, која чини во просек 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.545. Не барајте понатаму: чистење на климата, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.311 регистрирани професионалци
90.091 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Чистење и Сервис на Клима УредПросечни цени

Ниска цена215,60 ден/парче
Просечна цена313,28 ден/парче
Висока цена475,20 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за климатизација

За да ја научите точната цена за чистење на климатизацијата, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата чистење на климатизација.

Превентивно годишно шоу391,60ден / парче
Превентивна годишна проверка на климатизацијата со повеќе внатрешни единици
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Демонтирање.396,00ден / парче
Отстранување на надворешната мулти-сплит (поради градежна изолација, поправка, сликарска фасади или единечни размени)
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дијагностика303,60ден / год
Излез и дијагностика на нарушување на климатизацијата
Заедно
год
Внесете побарувачка
Чистење215,60ден / парче
Чистење на внатрешната единица за климатизација, чистење, дезинфекција и контрола на функционалноста на кондензатната такса, контролна функционалност и состојба на надворешна единица вентилатор
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Климатизација Колку чини клима уредот? За клима уреди често ги правиме следните услуги:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023