Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Еднослоен варов малтер цена

Барате малтер за бризолит? Имаме 22.654 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.704 регистрирани професионалци
87.685 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини еднослоен вар малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за еднослоен варов малтер: мешање и нанесување на варов малтер, завршна обработка на површини. Цените на варовниот малтер се околу 3,30-6 евра за м2. Најскапиот предмет во варовниот малтер е обично неговата машинска примена. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: кофа, вода, четка, која чини во просек 5-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на услуги на 22.654. Веќе не мора да барате: еднослоен варов малтер цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.704 регистрирани професионалци
87.685 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Еднослоен варов малтерПросечни цени

Ниска цена14,52 ден/м2
Просечна цена21 252,00 ден/м2
Висока цена26,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на Бризолит.

За да ја научите точната цена на Brizolite, испратете го барањето на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Brizolite.

Отстранување4.4ден / м2
Трепкање на одгледување и други гипс, надворешен Бризолит, -0.050 т.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Гипс44.0ден / м2
Надворешни гипс ѕидови на сува мешавина Лизгање јадро нуклеарна (груба) дебелина 10-35 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пенетрација13.2ден / м2
Подготовка на надворешни ѕидови на подлогата со пенетрација под гипс и премази
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Површинско тестирање.7.48ден / м2
Користење на површината на ненамерни бетонски или армирано-бетонски монолитни и префабрикувани ѕидови од надворешноста со поправка на spluttering на стратегискиот малтер за гипс
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииОна што треба да го знам
Колку чини бризолит? Самата сува мешавина требаше да направи малтер се продава релативно најчесто. Нејзината цена се движи од 8, - евра за 25 килограми во хоби продавници. Сепак, исто така може да биде пониско, во зависност од добавувачот и вкупниот обем што го купувате. Секогаш е подобро на почетокот да се брои износот што ќе ви треба за целиот проект и купување на сите материјали одеднаш со некоја разумна резерва. Што друго влијае на цената на бризолитниот малтер? Бризолит гипс е сам со една од најевтините опции на самиот материјал. Нејзиниот поважен дел е само работа од себе и претходна подготовка на подлогата. Градење мајстор од Wilio, кој ќе ви поднесе жалба до вас, ја познава нивната техника и може да го процени целокупното работно време. Кога ги гледате понудите што ги добивате, треба да обрнете внимание не само на добиената цена, туку и техника на апликација и обидете се да потврдите дека добавувачот може да го гарантира терминот поднесување на проектот. Можете ли да заштедите некако? Зграда работа, каде што е потребен увоз на поголема количина на материјал, тие го транспортираа транспортот во својата цена. Барем поради оваа причина, би сакале да го испратите гипс на броеви кога го барате мастер малтерот да бидат наведени на оние од вашата поблиска околина.