Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Бојадисување на Покрив цена

Дали барате сликар за покриви? Имаме 23.350 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.311 регистрирани професионалци
90.097 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини фарбањето покриви? При бојадисување покриви често ги обезбедуваме следните услуги: површинска обработка, нанесување на пенетрациона облога, бојадисување и лакирање на покривот. Цените за површинска обработка на покривот се околу 9-13 евра за м2. Најскапиот предмет во бојадисувањето на покривите е обично сеопфатно чистење, дезинфекција и боење на покривот. Останатите трошоци може да вклучуваат: боја и лак, транспортни трошоци, алати, скали, изнајмување на виљушкар, кои чинат во просек од 10-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.350. Веќе не треба да барате: цена на покривот, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.311 регистрирани професионалци
90.097 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Бојадисување на ПокривПросечни цени

Ниска цена37,40 ден/м2
Просечна цена47,52 ден/м2
Висока цена57,20 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на покривни слики

За да ја научите точната цена на сликите на покривот, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Сликарство на покривот.

Изработка на покривање на обложување10 164,00ден / м2
Изработка на покривање на покривот од покривот одделно со повлекување на изолациониот слој на структури кои го надминуваат нивото на покривот на слој и ладни заптивки.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на покриви со течна гума во дебелина 1 мм35 552,00ден / м2
Изработка на покривање на покриви одделно со повлекување на изолациониот слој на структури кои го надминуваат нивото на покриви и ладни заптивки (дебелина од 1 мм).
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на покривот на асфалт заптивка23,76ден / м2
Изработка на покривање на покривот одделно со повлекување на изолациониот слој на структури кои го надминуваат нивото на покриви и ладни заптивки (асфалтни третира).
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на обложување на асфалтни премази и топли заптивки7,04ден / м2
Изработка на покривни покриви од покриви одделно со повлекување на изолациониот слој на структури кои го надминуваат нивото на покривот на слој и топла заптивка (асфалт заптивка).
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023