Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Бетонски Под цена

Дали барате специјалист за бетонски под? Имаме 24.692 благајници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини бетонскиот под? Често ги обезбедуваме следните услуги за бетонски подови: поставување, замена на подот и поправка на поединечни оштетени делови од подот. Цените на бетонската поплочување се околу 4-7 евра за м2. Најскапиот предмет во бетонскиот под е обично поставување на подот. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: гумен чекан, чакал за израмнување на подот, машина за спојување, која во просек чини 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.692. Не барајте повеќе: цена на бетонски под, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Бетонски ПодПросечни цени

Ниска цена17,60 ден/м2
Просечна цена23 056,00 ден/м2
Висока цена30,80 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на бетонски под

За да ја научите точната цена на бетонскиот под, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на бетонска под.

Цемент Потер88,00ден / м2
Цемент екрани од суви мешавини од 20 MPa притисок, дебелина 10-70 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Цемент само-израмнувачки сплин132,00ден / м2
Цемент Samonivilization спреј од суви мешавини од 25 MPA притисок, дебелина 2 - 40мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Boxitocement топлинска изолација96,80ден / м2
Boxitocement топлинска изолација ферман, PEWS отпорни, ниски абсорбента, ниско-обоени, непокриени, безвредни, нанесени на свеж влажен основен бетон (во боја, во влажни простории, во ...) Компактни и усогласување сила на притисокот 20 MPA дебелина 30 - 60 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Асфалт Потер154,00ден / м2
Малиот рударски агрегат (песок) на масани или бетонски супстрати на монолитни и префабрикувани, основни или тампон (не покритие) под изолација (балкони, рамни покриви и слично) по усогласување од 50 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување или Замена на ПодовиКолку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Цена на бетонски подови Една од главните предности на декоративниот бетонски под е неговата достапност на цените во споредба со другите опции, особено ако веќе имате бетонска плоча подготвена за мариноване, полирање или премачкување на обложување или преклопување. Цената по квадратен метар во основниот дизајн е споредлива со линолеум, винил, тепих или поевтини керамички плочки. Централна класа дизајн е споредлив со ламинат, бамбус, дрвени предмети и поскапи плочки. Повисокиот дизајн е приближно еднаков како чеша, камен или мермер. Декоративниот бетонски под може да ја зголеми вредноста на продажбата на следната куќа, бидејќи новите сопственици можат целосно да ги прилагодат своите подови едноставно без трошоци за отстранување и отстранување или да одлучат да го напуштат бетонот како што е. Исто така, треба да ја земете во предвид долгорочната вредност, бидејќи бетонот ќе обезбеди децении на употреба со многу ниско одржување, заштедувајќи пари во текот на подот. Други елементи кои можат да влијаат на цената вклучуваат: Лајсни или клешти кои треба да се применат или отстранат Потреба за специјални влошки Отстранување и отстранување на постоечките подови Поправка на подлогата Преземање мебел. Потврдете го вашиот работен снабдувач и услуги кои се вклучени во цената.