Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Бетонски Огради цена

Барате градител за бетонски огради? Имаме 24.095 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат бетонските огради? Во случај на бетонски огради, ние често ги обезбедуваме следните услуги: ориентација на оградата, дизајн на садење ограда, изградба на ограда. Цените на бетонската ограда се движат околу 21-38 евра за м2. Најскапиот предмет во бетонските огради е обично изградбата на висок бетонски ѕид. Останатите трошоци може да вклучуваат: увоз на материјал, боја, закотвување на бетонски призми на земја, столбови, ролетни, кои чинат во просек од 40-200 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.095. Не барајте понатаму: цена на бетонски огради, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Бетонски ОградиПросечни цени

Ниска цена93 456,00 ден/м2
Просечна цена115 676,00 ден/м2
Висока цена168,08 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на бетонски огради

За да ја научите точната цена на бетонските огради, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата бетонски огради.

Фото ограбени плочи88,00ден / м2
Остаток на оградата плочи (бетон, префабрикувани) во жлебови со монтирани колони по цемент малтер со кредитирање и контакт спојници на димензија на 300x45x2000 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Разгранување на ѕидот на оградата1 804,00ден / м3
Изработка на огради ѕидови или позадина за контејнери за било каква цемент малтер, без инјекци, од бетонски украсни празнини блокови (цемент производи) какви било димензии.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Опрема Ограда плочи со шема96,80ден / м2
Опрема за оградата за армиран бетон префабрикувана со модели во жлебови со монтирани колони на цементен малтер со кредитирање и контактни зглобови во димензијата на 500x50x2000 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на огради ѕидови од керамички фитинзи1 892,00ден / м3
Изработка на огради ѕидови или ѕидови за контејнери за било каква цемент малтер, без фугирање, од керамички фитинзи на какви било димензии.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Огради и ПортиКолку чинат оградите и портите? Често ги обезбедуваме следните услуги за огради...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?