Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Бетонска Работа цена

Барате градител за бетонирање? Имаме 23.242 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.782 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини бетонирањето? При бетонирање често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на површината, израмнување на подлогата, истурање бетон. Цените на градежните материјали од агрегати, цемент, вода и други адитиви се околу 11-33 евра за м2. Најскапиот предмет во бетонирањето е обично изнајмувањето на бетонска опрема. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: миксер, лопата, рерна, шпатула, црево за вода, кое чини во просек од 10-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.242. Не барајте понатаму: со бетонирање на цената, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.782 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Бетонска РаботаПросечни цени

Ниска цена48,40 ден/м2
Просечна цена99,44 ден/м2
Висока цена145,20 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за завршување

За да ја научите точната конкретна цена, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија Бетон.

Бетонирање на базични плочи440,00ден / м3
Бетонски базни плочи, железо 0,4-Dmax 22 - S3 од Troskoportland цемент.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Бетон основни ремени396,00ден / м3
Бетонски основни ленти од железо 0.4-Dmax 22 - S3 од Troskoportland цемент.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Бетонирање на нозете400,40ден / м3
Бетонски нозе од железо 0,4-Dmax 22 - S3 од Troskoportland цемент.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Бетонирање на ѕидни ѕидови409,20ден / м3
Бетонски ѕидови (без засилување) од железен бетон 0,4-Dmax 22 - S3 од Troskoportland цемент.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градежни РаботиКолку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?