Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Асфалтирање цена

Барате градежник за асфалтирање? Имаме 20.460 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини асфалтирањето? При асфалтирање често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на старата површина, површинска обработка и нивелирање, излевање на асфалт. Цените за производство на патишта и тротоари се околу 10-25 евра за м2. Најскапата ставка во асфалтирањето е најчесто изнајмувањето на градежни машини. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: материјал, геодетска работа, која чини во просек од 150-1000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.461. Веќе не треба да барате: цена за асфалтирање, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: АсфалтирањеПросечни цени

Ниска цена43 736,00 ден/м2
Просечна цена77 836,00 ден/м2
Висока цена110,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за асфалт Цена

За да дознаете точна цена на асфалт, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист и на тој начин добивате повеќе понуди. Види цени за индивидуални услуги во категорија на асфалт.

Подлога или подцип од асфалт рециклирање22,00ден / м2
Супстрат или подцип од рециклирање на асфалт со ширење, влажна и набивање, по набивање на дебелина од 100-2 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Позадина од асфалт бетон132,00ден / м2
Подлога од асфалт бетон AC 16 P со ширење и набивање, по набивање на дебелина од 100-150 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Асфалтен распрскувач7,48ден / м2
Спреј за асфалтна инфилтрација со пузен агрегат од асфалтниот пат
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Асфалт на Макадам.33,88ден / м2
Макадам асфалт пенетрација со спреј компактирана, изработена од бруто дебелина од дебелина на асфалт 80-100 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Специјализирани Градежни РаботиКолку чинат специјализираните градежни работи? Често ги обезбедуваме следните услуги за специјализирани...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?