Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Архитектура, Архитект цена

Дали барате архитект за архитектонски дизајн? Имаме 16.762 архитекти во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.162 регистрирани професионалци
88.986 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини архитект? За архитектура и архитекти, ние често ги обезбедуваме следните услуги: внатрешен дизајн и внатрешен дизајн, урбанистичко планирање и планирање на користење на земјиштето. Цените на дизајнерите се околу 30-50 евра на час. Најскапиот предмет во архитектурата е обично 3D визуелизација. Други трошоци може да вклучуваат: мерење на изгледот на зградата, транспортни трошоци, консултации и вградување на коментари во предлогот, кои чинат во просек од 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.762. Веќе не мора да барате: архитектура, архитектска цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.162 регистрирани професионалци
88.986 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Архитектура, АрхитектПросечни цени

Ниска цена343,26 ден/м2
Просечна цена635,03 ден/м2
Висока цена1 029,78 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на архитектурата, архитект

За да ја научите точната цена на архитектурата, архитект испрати барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата Архитектура, архитект.

Фокус на просторот420,19ден / м2
Тридимензионален простор фокус, вклучувајќи ѕидови, тавани и продавници. Резултатот е 3D модел на простор кој служи како супстрат за дизајнот на ентериерот. Диспозицијата и дизајнот на ентериерот, исто така, може да се направи без фокусирање на цртежи.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Распоредот решение420,19ден / м2
Дизајн на диспозиција за рационализирање на приказот на планот и добивање на слики за нивната употреба. Резултатот е план за дизајн со основни димензии.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешен дизајн1 680,75ден / м2
Внатрешност Студија во форма на визуелизации со користење на вистински мебел и материјали.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Проект за цитат2 100,94ден / м2
Проектот содржи цртежи на тавани, ѕидови и подови со распоредување на електрични инсталации, вода и други елементи. Документацијата вклучува цртежи на мировен мебел и детална спецификација на користени елементи со клучна реализација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
3Д ВизуелизацијаКолку чини 3D визуелизацијата? Во 3D визуелизација, ние често ги обезбедуваме следните...
Внатрешен ДизајнКолку чини внатрешен дизајн и внатрешен дизајн? Ние често ги обезбедуваме следните...
Урбанистичко Планирање и Користење на ЗемјиштетоКолку чини урбанизмот и планирањето на користење на земјиштето? Во урбанистичкото планирање...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Mar 16, 2023