Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Алуминиумски Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат алуминиумските прозорци? За алуминиумски прозорци често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, производство, монтажа и монтажа, сервис. Цените на алуминиумските прозори се околу 190-250 евра по парче. Најскапиот предмет во алуминиумските прозорци е обично производството на атипични алуминиумски прозорци. Други трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, пост-гарантен сервис, ролетни, кои чинат во просек од 20-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.203. Не барајте повеќе: цена на алуминиумски прозорци, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на алуминиумски прозорци

За да ја научите точната цена на алуминиумските прозорци, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на алуминиумски прозорци.

Единечен кревет изолационен двојно застаклување10 045,00ден / м2
Неколку оперативен систем со алуминиумски систем и изолационен двојно застаклување.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дво-артикуларен изолациски двојно застаклување10 527,51ден / м2
Двоен OS + за алуминиумски систем и изолациски двојно застаклување прозорец.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Едно-крило изолациски триаголго.10 966,16ден / м2
Прозорец со еден крило со систем со алуминиум и изолациски тројно.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Две артикулирани изолациски песни11 624,13ден / м2
OS + OS + за алуминиумски систем и изолациона Trojack.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инсталација на ПрозорциКолку чини монтажата на прозорците? При инсталирање на прозорци често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку стануваат алуминиумски прозорци? Цената на едноставен прозорец на алуминиум може да биде околу 100 евра. Сепак, во однос на енергетската ефикасност, размислете за двојно застаклување прозорци. Таа цена се зголемува за двојно или повеќе. Оваа цена на алуминиумските прозорци е точно за помали димензии, со поголема, со повеќе стакло или атипични форми, тоа ќе биде малку повеќе. Фактори кои влијаат на алуминиумските прозорци Големина на рамка - Огромни прозорци, врати и атипични форми на прозорци можат да бидат поскапи многу пати. На пример, прозорец со големина на прозорец од приближно 900 x 600 mm може да чини 100 евра додека на прозорецот со големина од 2100 x 1450 mm е 750 евра. Стакло и дебелина на таблата - стакло тип значително влијае на цената. Обичното плови стакло претставува околу 40 евра по квадратен метар. Цената на ниската железна стакло се зголемува на околу 145 евра. За двојно застаклување прозорци, цената е околу 200 евра. Ниското емисивно стакло ќе го зголеми до 220 евра. Ламинат стакло може да чини до 320 евра по квадратен метар. Алатки - Посебни трошоци формираат брави и шарки. Важно е да се смета на нив на конечна проценка. За разлика од фалсификувањето на дрвени прозорци, бравите и шарките за производителите на прозорци можат да бидат специфични и затоа поскапи. Трошоци за инсталација - Скулениери ќе наплаќаат околу 40 до 50 евра на час. Должината на инсталацијата ќе зависи од таквите фактори, како што се тешкотии со отстранувањето на тековните прозорци и статусот на вашите екран. Проценки на цената на разни видови на алуминиумски прозорци Алуминиумот може да рамка разни видови на прозорци, алуминиумските прозорци се популарен избор. Просечна цена на алуминиумски прозорци: Лизгачки прозорец 900 x 1210 mm = 350 евра Wing Window 600 x 1200 mm = 380 евра Прозорец со Markizer 500 x 610 mm = 205 евра. Поголема големина = 975 евра Преклопен прозорец 1 250 евра по квадратен метар Прозорец решетки 900 x 450 mm = 300 евра, 900 x 750 mm = 350 евра, 900 x 1700 mm = 600 евра Лизгачка врата 2400 x 2100 mm; Панел со 2 врати = 950 евра Предности на алуминиумски прозорци За повеќето купувачи, постои голема причина за достапноста на цените и издржливоста. Има чист и модерен изглед и го нагласува самиот стакло. Тој претставува одличен избор за големи прозорци или врати. Алуминиумските рамки за внатрешна и надворешна употреба бараат само ниско одржување. Метал може лесно да се избрише и не може да расте или на друг начин да го наруши. Инсталацијата го олеснува конструирањето. Истата големина прозорец е многу полесно ако е направен од алуминиум, а не од дрво. Недостатоци на алуминиумски прозорци Алуминиум не додава во вашата куќа, како и дрво. Преместувањето на евтини алуминиумски рамки се опремени со внатрешни механизми кои можат да го пробијат времето. Како да го ангажирате инсталерот на прозорецот? Совет бр. 1 - да набави повеќе понуди од различни очила на Wilio. Совет бр. 2 - Размислете за различни стилови на прозорци за да добиете различни опции за цени. Совет бр. 3 - Споредба на цените на конвенционалните и двојните прозорци. Совет бр. 4 - Не заборавајте да побарате одделни додатоци и делови за трошоци Совети за правилен избор на прозорецот Совет бр. 1 - Инвестирајте во двоен GlAZ прозорец за да ги намалите енергетските сметки во иднина. Совет бр. 2 - Во однос на астетичкиот изглед, кој може да додаде вредност на вашиот дом во иднина, размислете со користење на повисока алуминиумска класа.
Ажурирано на: Nov 15, 2023