Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Жичена ограда
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.980 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на мрежа? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, производството, инсталацијата и сервисирањето на мрежни системи. Цената на оградите од жица обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе детали за услугите: ископување, транспортни трошоци, бојадисување и бојадисување и други завршни работи обезбедени од еден од нашите 19.811 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Иако во моментов постојат различни модерни безбедносни системи кои го спречуваат влезот на странско лице во вашата земја, многумина исто така се чувствуваат побезбедни ако ја имаат својата земја прописно оградена. Кога гледаме подлабоко во минатото, во времето на камените луѓе ги изградивме своите живеалишта на огради, кои служеа како заштита од несакана посета во форма на луѓе или диви животни. Инаку тоа не е денес. На решетката нè штити од крадците, нанижани или диви животни ако живеете во близина на шумата. Ако имате животински миленик, благодарение на доволно мечување, тоа ќе ја има вашата облека и нема да бега. Од друга страна, мрежата, исто така, користи различни компании за оградување згради, машини, земјиште, магацини, мрежа, исто така, стана популарен дел од јавните спортисти, и како начин за заштита од несакани посети, но исто така и како избегнување на тоа топката избега од, надвор од игра област. МЕШ е најпосакувана мечување - е достапно, издржливо и неговото вшмукување е сосема непристојно. Неговата следна предност е тоа што ако одлучите да примите цел за некое место во иднина, лесно може да се манипулира со решетката. Преку мрежата, исто така, навлегува во сонцето на вашата земја и ако одлучите да имате малку приватност, само инсталирајте ја заштитната мрежа / ткаенина, како и мрежата, не треба дополнително да се грижите. Тајната ткаенина е воздушеста, во исто време тоа нема да го нападнат сонцето и ветрот и вие и вашата градина ќе обезбедат совршена сенка и приватност. Видови на плете. Класичен градинарски меш Класичната градина плоштад мрежа сигурно може да се најде во својата околина, со градини и куќи. Се продава во компактни ролни и е направен од висококвалитетна жица на цинк од која или поделбата на цинк мрежа или жицата е пренесен и растенијата како кредитирана мрежа. Ниту еден од овие површини не ни е потребен површински третман по инсталацијата - nezrzvie. Класична градина мрежа може да се користи како мечување за градини, базени, сетови, миленичиња, без разлика дали е или не како мечување за рекреативни и комерцијални објекти (каде што не е неопходно да се земе посебна безбедност) или како решетка околу згради или спортски кампуси. Заварени мрежи Тие се малку посилни од класичната градинарска мрежа и често се користат каде што поголем акцент на силата на оградата, на пример, поради поголеми раси на кучиња. Заварени мрежи се отпорни на било која точка на премин на жици и потоа преправени со гнездење во стопена пластика. Тие можат да се користат како мечување за градини и куќи со повисоки барања за мечување сила, околу електрани и индустриски објекти со повисок степен на безбедност, околу паркови, приватно земјиште и јавни површини. Индустриски огради Таквите мечување советуваат 2D или 3D панели достапни во поцинкувано или одделение. Панелите се монтирани на квадратни или правоаголни постови и поради ширината на панелот (250 см), неопходно е да се обезбедат нивните точни распади кога е бетон. Таквата солидна мечување се користи најчесто околу индустриските објекти, фабрики, складирање, но, на пример, околу поголемите градини и дворови со автомобили, земјоделски машини или компании. Мобилен мечување. Потребно е секогаш кога оградата не ја исполнува долгорочната цел на заштитата на земјиштето, но има потреба привремено да се избегне влезот на неовластени луѓе, на пример, на градилиштето, во поправки на автопатите и тротоарите или премезно создадени за културни и спортски настани. Таа е направена од армирани челични жици поврзани едни на други со преносливи бетонски штандови, поврзување на елементи и безбедносни елементи за поврзување на клучот. Мобилното тркало и ротациона шарка служи за да се создаде порта за заедницата. Мрежа собрание и безбедност Самата мрежа не ја прекинува заштитата на вашата земја. МЕШ може да биде обезбедена од неколку начини - од подолу, благодарение на Podhrabová и горниот бодликава жица или жива лента. Иако инсталацијата на жица мрежа огради не е тешко на прв поглед, најдобро е да му се довери на експерти специјализирани во овој вид на активност. За собранието на решетката ќе или вашиот господар ќе најдете преку Wilio треба: решетката на саканата висина, Кружни мислења, коси struts, Тензиска жица обврзувачка жица терминали. и бетонска мешавина. Со оглед на тоа што и ископувањето ќе биде потребно и за време на решетката, вие или вашиот господар треба да ја имате оваа алатка: раката или моторната земја вежба, Градење на борек, Кромпач, лопата, Паликат, Дух ниво, зона, Wrap метар ремен Челични нокти за стабилизација на поставите точки Клешти за прицврстувачи, Качување и класичен клешти и вежба со вежба до метал. Со оглед на тоа што трошоците за жица мрежа е релативно ниска, исто така ќе добиете многу предности: мрежа има мала тежина и на тој начин инсталацијата не е потребна масовна рамка или истурање бази, мрежата е високо отпорна на надворешно влијание и УВ зрачење, тоа Не создава пречки за сончева светлина е неограничена за да се грижи и поправи, се спротивставува на кршење и она што е најдобро - таква ограда може да се инсталира за кратко време. Прашања и Одговори Зошто ги наоѓате добавувачите на Wilio за решетката. Пронајдете ги добавувачите за мечување и портите, како и ремените ракави преку Wilio е едноставно. Само внесете го побарувачката што ќе ја опишете која услуга сте заинтересирани, ќе одговорите на неколку основни прашања кои се однесуваат на местото на основање или вашата идеја за изработка и време на испорака. Се занимава со добавувачи што ги добивате за неколку минути и ќе изберете од цената или прегледите на тие добавувачи кои ви стигнале. Колку се вклопуваат мрежата? Оптималната цена за инсталација на обична ограда на кожата се движи од 300 евра погоре (плус материјал) и зависи од многу фактори - од големината на ограденото земјиште, а со тоа и од потребата од мрежа во метри, од мерења, дупчење дупки во Земјата (зависи од видот на земјата дали е каменот или е наклон и така натаму.), Намирувањето на колоните, преку бетон и се протега на решетката и транспортот на материјалот. Секој добар господар ќе биде среќен да развие ценовен опсег. Дали градежната дозвола за структурата на оградата? Ако ја рафинирате или промените старата ограда за нова и на тој начин изведувате нормална работа за одржување, не е неопходно да се обезбеди дозвола за градба или објавување - но само ако не ја менувате траента за мечување. Сепак, секогаш ќе ја известите градежната канцеларија или во селото на вашето живеалиште. Ако изградиш сосема нова ограда која ќе ја надополни главната структура (семејна куќа), неопходно е однапред да се објави оваа мала градба во градежната канцеларија (селото). Дозвола за градба Ќе треба да изградите мечување на посебно парче земја, како што е градина каде што не е пронајдена понатамошна градба или бетонска ограда. За рутинска работа за одржување - реновирање, сликарство, сликарство, прилагодување на паѓачките малтери не им е потребна дозвола. Ако изградите ограда на границата на вашата земја, не ви е потребна согласност од соседот. Ако сте градат на точната граница, тоа е, во средината на копнената граница со соседот, подобро е да го прашате овој престој да прашате. Која височина на мрежа е најпосакувана? Максималниот износ на оградата помеѓу соседите е 200 см. Некои во изборот на оградување тие прават компромис и изберете висина од 150, 160 или 180 см. Постојат почести украсни огради на 80, 90 или 100 cm поради подобар поглед на куќата. При купувањето на шумарската мрежа, препорачуваме да препорачаме (поголемо животно, толку е поголема оградата) да внимаваш на густината на мрежата (помалото животно, помалото растојание помеѓу ПЕВС). Кога ќе се однесувате добиток и планирање на вашата фарма оградата, зајакот доволно 50-100 cm висока мрежа, за овци е популарна висина 120 см. Ако планирате да ги оградите поголемите животни како крави или коњи, одберете, се разбира, поголема висина.