Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Засолништа и Настрешници
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.495 регистрирани професионалци
91.954 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба засолниште? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот и изградбата на засолништа. Цената на летниковците и перголите обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, ископување и алатки обезбедени од еден од нашите 27.868 столари во категоријата

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучува засолниште за собранието и поправка?
Овие услуги вклучуваат сè што е потребно за да се изгради ново надворешно засолниште во градината или дворот или поправка на постоечко засолниште. Нашите провајдери можат да оценат дали поправката е можна и поволна или или дали тоа не е подобро засолниште за отстранување и отстранување на тоа за ослободување на ново место. На нашиот портал ќе најдете провајдери за да ви помогне да изградите ново засолниште и да закрепнете стари.
Проценка и поправка на засолниште
Оваа услуга е ефтина опција која треба да се разгледа пред старото отстранување на засолништата. Нашиот провајдер може да го види вашето засолниште и да види дали и кои поправки се потребни. Ако изградбата бара полесно поправки, на пр. Поправка на покривот, провајдерот ќе ве натера со препорачани поправки и потребни материјали. Ако овие материјали се достапни, тие ќе ги направат потребните поправки и засолниште ќе бидат поотпорни на идната штета.
Расклопување и отстранување на старо засолниште
Ако засолништето повеќе не е остварливо и нема да му помогне или поправка, нашиот провајдер исто така може да ја предложи можноста за расклопување и отстранување. Оваа опција е добра да се избере ако одлучивте да изградите ново засолниште. Провајдерот демонтирање и отстранување на старо засолниште и ги остава темелите за нов. Исто така, може да ги отстрани основите ако сакате да поставите ново засолниште на друго место или ако тие се веќе во неупотреблива состојба. Ѕидовите, вратите, изолацијата и другите остатоци се отстранети од вашиот заговор и се чуваат во отпадни корпи за отстранување.
Инсталација на ново засолниште
Имате неколку опции за поправка на засолниште бидејќи може да се реновира. Но, сакате целосно да изградите засолниште од самиот почеток? Покачете конкретно каков вид на засолниште сте заинтересирани. Монтираното засолниште е едноставно да се соберат и помалку скапи, непоколебливи бара повеќе време, алатки, опрема и градители со квалификации и трупови во областа на столарија и изградба.
Последни уредувања
Некои провајдери можат да понудат дополнителна услуга за атрактивни, завршувајќи го вашето префабрикувано засолниште. Како за новиот третман на палто или теренот во околината? На Wilio ќе најдете експерти за сè!
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажира господар за изградба на засолниште / белдер преку Wilio?
Дали имате старо, оштетено засолниште / Bower што треба да го реновирате? Сакате да дизајнирате сосема нова градина белведер со оригинален дизајн? На Wilio ќе најдете господари кои ги исполнуваат сите ваши желби. Нарачајте ја оваа услуга со нас е финансиски корисна, заштеда на време и удобно. Поправка на засолниште, вклучувајќи го и собранието и градежништвото, е предизвикувачка задача. Сепак, Wilio ќе ви помогне да пронајдете корисна Kutila кој може да го поправи или изгради засолниште во разумна временска рамка и може да се фокусира на сè друго. Внесете ја побарувачката за нашата платформа и оставете работа на еден од нашите провајдери. На барање, ве молиме наведете ги сите детали, како што е типот на засолниште, вашата адреса и идеална временска рамка. Давателите ќе ве контактираат бесплатно и ќе почнат да работат веднаш по договореното. Започнете со поправка или изградба на засолниште за сон во моментов и користете Wilio!
Кои се придобивките од нарачката за да се соберат и поправаат засолниште?
Ако одлучите да го нарачате вашиот оператор, не морате да го поминувате време за да ја извршите оваа тешка задача. Можете да планирате други активности и да ги избегнете проблемите со подигнување на тешки предмети и ризик од повреди кои можат да се појават кога користите алатки.
Дали треба да ги дадам моите алатки и опрема за инсталирање и поправка на засолниште?
Обезбедувањето алатки и опрема не е задолжително. Провајдерите често доаѓаат со своите алатки и опрема за да извршат одредена услуга и сите што треба да ги снабдите со поправка материјал, собрание или изградба. Меѓутоа, ако имате некои алатки или специјална опрема што може да ја олесни работата, можете да ги позајмите со провајдерите.
Колку време е потребно засолниште или поправка на засолниште?
Времето потребно за извршување на овие услуги зависи од природата и сложеноста на работата. Ако вашето засолниште бара помали поправки, можно е да биде доволно еден ден. Ако ова е посложено собрание, вашиот оператор ќе треба минимална недела.
Може ли провајдерот да ми помогне со засолниште за монтирање и поправка?
Да, ако ви треба помош со засолниште, поправка или засолниште за изградба, можете да ангажирате еден од нашите провајдери за да помогнете. Ако работите и продавате овие услуги, исто така можете да ги ангажирате нашите провајдери во секое време кога ви требаат паметни раце. Секогаш наведете каква работа од давателот ви е потребна.
Зошто е важна поправка на засолниште?
Оштетувањето на засолништето неговото не-одржување ги претставува идните решенија. Градинарски алатки и опрема складирани во лошо одржувано засолниште често амортизираат за инсекти и глодари за кои таквото засолниште станува често дома.
Може ли да го поправам засолништето сам?
Да, исто така можете да го поправите вашето засолниште, но направете го тоа само ако ги имате потребните вештини, искуство и алатки. Спроведување на поправки засолниште е во ред ако тие се помали и може да се направи во рок од еден ден и пред да пристигнат дождови и да ја нарушат вашата работа. Ако вашата работа изгледа премногу напорно или немате време, препорачуваме да ангажирате еден од нашите провајдери.