Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Внатрешни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.526 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на внатрешни врати? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, производство, склопување и апсење, одржување, реновирање. Цената на внатрешните врати обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: кит, клучеви и брави, површинска обработка, лак, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 18.563 столари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Внатрешни врати - Како да ги избереме? Без разлика дали ја разменувате истрошената врата во внатрешноста, одлучивте да го реконструирате или само сакате да го подобрите изгледот на вашиот дом, новите внатрешни врати претставуваат освежувачка промена што ќе се израмни на прв поглед. Ако не го знаете вашиот избор, нашиот водич ќе ви помогне со ваш избор на точни внатрешни врати. Што друго треба да знаете пред да купите нови врати? Внатрешните врати се разликуваат едни од други со стил, завршна обработка, материјал, конвертирање, големина и фитинзи. Затоа, треба да ги задржите неколку работи пред да ги купите: Тип на врата. Ние знаеме два основни типови на внатрешни врати и виси и плоча. Внатрешните врати се вратите и завесите кои се монтирани на рамката на вратата. Плочаните врати се само основни врати кои не содржат рамка, завеси, ниту рачки. Големина на вратата. Ако ја промените вратата, одберете така што ќе ја има истата големина како тековната. Во менито на производителот ќе ја најдете вратата ширум 60, 70, 80 или 90/197. За внатрешни работи, одберете минимум "осумдесет" поради превземање на удобно мебел. Вратата од 70 см ширина е доволна за тоалетот или тоалетот. Лево или десно? Ако сакате да дознаете дали внатрешната врата ќе биде десна или лева, застанете пред дупката за градење и замислете ја страната на шарките. Ако тие се на десната страна, вратата ќе биде во право. Ако лево, вратата ќе остане. Во принцип, вратата треба да се отвори, така што ќе можете да видите поголем дел од собата по отворањето. Стил на врата. Внатрешни врати се достапни во различни стилови и овозможуваат подобрување на секоја соба во вашиот дом. Но, она што ги диктира актуелните трендови? Ако сакате оригиналност во домувањето, можете да стигнете до "вратата до штала". Тоа е вратата најчесто во рустикален стил кој дава занаети со било кој простор. Тие можат да бидат суспендирани на горната шина или слајд над долниот дом. Овие врати се исто така различни фитинзи кои го почитуваат нивниот изглед. Ако треба да заштедите простор во домувањето, соодветен избор се лизгаат врати во домувањето. Ова е идеално решение во мали станови во кои не постои простор за класична врата. Градежниот случај кој се наоѓа во ѕидот се користи за вметнување на целата врата. Лизгачките врати можат да бидат унифицирани, но исто така двојно. Дво-крило или двојни врати се погодни за поголеми простори и претставуваат значаен елемент на секое домување. Двонасочните врати можат да имаат и двете крилја исто или секое крило инаку големо. Околната "хармоника врата" е преклопена по отворите долж железницата. Тие се погодни за помали домаќинства каде што мора да се потроши простор. Француските врати се одлично решение за секој модерен стан или куќа. Нивните карактеристични карактеристики се стаклени пломби до подот. Тие не обезбедуваат речиси никаква приватност, туку ја донесуваат вистинската доза на елеганција со вас. Летачките врати нудат отворање на двете страни без затворање простор. Во менито на производителот ќе најдете летачки врати од целата должина, но исто така и нивната кратка верзија која изгледа како врата за западен салон. Врата заврши. Површинската завршница што ја избирате за вашата нова врата зависи од времето и парите што можете да ги инвестирате. Можете да ја набавите вратата на основната боја што е подготвена за понатамошно уредување. Друга опција е мирисна врата што го нагласува моделот на природно дрво. Сепак, најлесната опција е да ги купите готовите врати од производството кои се подготвени директно за инсталација. Материјал. Внатрешни врати се произведуваат од различни материјали. На пример, внатрешните врати на ламинат се популарни, дизајнирани да бидат изглед и впечаток на вистинско дрво. Нивната голема предност е исто така достапност на цените. Тие се високо отпорни и не бледнеат со текот на времето. Дрвени врати се направени од домашни, но исто така и странски дрвја и е елегантна решение за секое домување. Иако се поскапи, но за тоа подобро. За производство, најчесто се користи, на пример, Дуб кој има дрва, така што самата врата е исто така фиксна и издржлива. Но бор, кој исто така е популарен со меко дрво, но самата врата е лесна и функционална. Вратите од МДФ одбори се издржливи и издржливи. Пластичната врата е отпорна на вода и голема предност е тоа што тие се достапни во различни бои и оние.