Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Внатрешен Дизајн
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.984 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на внатрешен дизајн и внатрешен дизајн? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за консултации, фокусирање, визуелизација и дизајн. Цената на дизајнот на изгледот и опремата на ентериерот обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: вградување коментари во дизајнот, дополнителни консултации, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 16.288 дизајнери во дадената категорија.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 16.288 професионалци во вашата близина
profile image

fakulteti.mk

Компанија
4,0
Внатрешен Дизајн

Студентите се нашата иднина. „Факултети.мк“ е веб-страница посветена на високообразовните установи во Р. Македонија. Целта ни е да им помогнеме на идните студенти при нивниот избор на студии и да ги насочиме сегашните студенти кон нови знаења, стипендии и работни места.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Мегатехна

Компанија
4,6
Внатрешен Дизајн

Мегатехна нуди оплеменета иверка од брендовите Kaindl и Falco- Садопери и кујнски славини Pyramis- Оков за мебел од Hettich, Siso и Unionplast- кант траки Rehau

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Nov Dom

Компанија
5,0
Внатрешен Дизајн

Нов Дом Продукт е стовариште за производи од природен камен Травертин, со седиште во Скопје. Ul. 102 br. 45v, Skopje 1000, Skopje

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Дилајт офис

Компанија
4,6
Внатрешен Дизајн

Делигхте компанија специјализирана за опремување, дизајн и проектирање на деловните ентериери како и изведување на завршни работи во градежништвото.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

ArchX Studio | Архикс Студио

Компанија
4,6
Внатрешен Дизајн

Студио Архикс (ArchX Studio) е студио за архитектура и дизајн со посебен интерес за енергетска ефикасност и одржливост. Проекти од областа на домување, комерцијални објекти, ентериери и иновации.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Семос Едукација

Компанија
4,6
Внатрешен Дизајн

Семос Едукација – најголемиот едукациски центар за информатичка технологија во Македонија кој ги поставува стандардите во полето на компјутерска едукација.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Automotiv Group

Компанија
4,3
Внатрешен Дизајн

Производител на производи од Renault ...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Даста Академија

Компанија
4,7
Внатрешен Дизајн

​Неформалното образование е исклучително значајно надополнување на формалното образование, во најмладата...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Enterieri Neskoski

Компанија
4,9
Внатрешен Дизајн

Изработуваме ентериери со комплетно идејно решение на внатрешен дизајн во 3Д

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Услуги
Цела куќа
Удирање на дизајнерот на ентериер кој ги користи своите магии на целиот дом, го доставува просторот нов изглед и споделено чувство на собата зад собата. Ако најдете одличен дизајнер на ентериер, веројатно ќе биде добро разбрано со вашата околина и начин на живот. Но, пред да започне, исто така ќе се погледне како користите простор, дознајте што ви се допаѓа или не им се допаѓаат и дискутираат вашите идеи и цели. Ќе работите заедно за да креирате план, купување на сите неопходни потрошни материјали и да создадете нов изглед со помош на трговци и добавувачи.
Дизајнот на собата
Дали кујната реновирање, модернизација на бања или соба на собата за адолесцент, вашиот ентериер дизајнер може да ви помогне! Помала соба за обнова ќе значи план и последователна набавка и надградба на вашата галантерија и домашен мебел. Или, ако тоа е голем проект, како што се реновирање кујна, бања или инсталирање на нов кат, дизајнерот на ентериер може да работи заедно со стручниот тим. По завршувањето на градежните работи дизајнер ентериери ја избира совршената галантерија што го оживува вашиот простор.
Дизајн на паметни решенија за складирање
Ако сметате дека сте се случиле место или не знаете каде да ги дадете вашите работи, можете да ви помогнете дизајнер на ентериер. Тоа ќе дојде до вас дома, ќе ја оцени вашата ситуација и препорачани решенија за складирање кои се вклопуваат во вашиот простор и создаваат доволно простор за вашите работи. На овој начин, вашиот дом ќе изгледа подобро ќе биде полесно да се задржи наредбата и наоѓањето работи се случува многу помалку напорна мисија. Дизајнерот на ентериер ќе ви помогне да го искористите најдоброто од вашиот простор со совети за кабинети, полици, скриени фиоки и гардероба аранжман.
Најчесто поставувани прашања
Зошто го барате дизајнерот на ентериер преку Wilio?
Барате внатрешен дизајнер во вашето соседство кое го крши животот на вашите фантазии и ќе го направи вашиот простор неверојатен? Изнајмување на услуги за ентериер е инвестиција во вашиот дом што може да се плати на копање на слободно време, подобар функционален аранжман и соодветни завршетоци на вистинските места. Ќе заштедите време, помалку нагласувате и го добиете дизајнот што секогаш го посакувате. Wilio е идеално место за наоѓање на дизајнер на ентериер во близина на вас. Без разлика дали треба да го советувате вашиот план за прикажување или помош со избор на најсоодветните ѕидови на ѕидовите за вашиот простор, ниту една работа не е премногу голема или премногу мала за да не го откривате на Wilio.
Која е разликата помеѓу дизајнерите на ентериер и декораторот на ентериерот?
Иако овие професии се преклопуваат до одреден степен, дизајнерот на ентериер е квалификувано лице кое може да ги консултира сите аспекти на ентериери, вклучувајќи како се користи физичкиот простор. Внатрешниот декоратор се фокусира на естетски и завршува како мебел, ткаенини, бои и слики на ѕидови.
Ми треба дизајнер на ентериер?
Иако некои луѓе одлучуваат овој дел од реконструкцијата да направат самопомош ако најдете добар дизајнер на ентериер во вашето соседство, тоа може да биде солидна инвестиција што ви заштедува многу грешки. Ако планирате проект за реновирање на куќата, дизајнерот на ентериер може да ви даде соодветен совет од почеток за да помогнете непречено да стигнете до целта.
Што вклучува внатрешен дизајн?
Дизајнерите на ентериер ќе ви помогнат да го направите вашиот простор со повеќе функционални, поубави и пријатни за употреба. Ова го вклучува процесот на консултации, планирање и последователно спроведување на промените.
Како функционираат дизајнерите на ентериер?
Прво треба да му кажете на дизајнерот на ентериер Кои се вашите цели, идеи и особено вкус за да ги поставите вистинските прашања и да креирате план. Исто така, ги вклучува сите добавувачи потребни за да го имплементираат вашиот вкус, купување на потрошни материјали и завршни работи, а потоа преклопување и фино подесување на вашиот простор.
Каква квалификација ја имаат дизајнерите на ентериерите?
Пред одобрување со соработката, побарајте го дизајнерот на ентериер, но генерално ќе се очекува да имате соодветно образование или барем пракса и обично членство во релевантните експертски групи и заедници.
Колку чини ентериер дизајнер?
Трошоците за работа во областа на дизајнот на ентериер зависи од нивото на потребното советување и прилагодување, но исто така и од репутација и звук на валутата на експерт. Цените можат да започнат околу 50 евра за мали задачи. Ако ви требаат посеопфатен совет и / или управување со проекти, ќе треба да го наместите поголем износ. Дизајнерот јасно те одредува однапред.
Што вклучува внатрешен дизајн?
Дизајнерите на ентериери обезбедуваат професионални совети за користење на просторот и внатрешните прилагодувања за вашиот дом или комерцијален простор. Нивната работа е да ви помогне да избегнете скапи грешки во дизајнот, да направите повеќе од вашиот простор и се надевам дека ќе ја зголемите неговата вредност. Затоа, потрагата по квалификуван ентериер во околината нешто што секој сопственик на имотот треба да го направи. Процесот кој ќе биде вашиот дизајнер на ентериер за управување и процедурите што можете да ги очекувате ќе зависи од видот на потребните услуги.