Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Влажно Чистење на Теписи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за тепање тепих? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за тепање и чистење на гази, големи и канцелариски теписи. Цената за чистење на шарите обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: екстракција на вода од загреани теписи, што ќе ги обезбеди еден од нашите 9.709 тепачи во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Антивирусни килими и греење на топла вода за да убијат 99,99% од моделските бактерии Забелешка: антивирусно санитација на тепих може да се изведува само со топла вода терапија за да се постигнат оптимални резултати. Чекор 1: Прелиминарен спреј на тепих со антивирусни средства за чистење Очигледно чистење значи привремено лекување на вашиот тепих со средство за чистење. Ваквите решенија се во согласност со европските стандарди, што значи да помогне во елиминирањето на 99,99% од бактериите за небекријација во рок од пет минути од апликацијата. Благодарение на неутралната pH вредност се безбедни за употреба на ламинатни подови, дрвени подови, ѕидови и какви теписи и тапацир што може да се исчисти за влажни. Со години тоа е професионален избор за отстранување на мирисот на готвење, чад и мирис од домашни миленичиња. Чекор 2: прскање на детергентот, така што ќе го покриете секој сантиметарски тепих Користење на машина за примена на агентот за чистење, нашите професионални апликации за примена на хемикалиите на вашиот тепих за да обезбедат 100% површинска покриеност. Ова им овозможува на хемикалијата да ги внесе вашите теписи и темелно дезинфицирани. Чекор 3: Исплакнете го тепихот и theres со топла вода По 15 минути, агентот за чистење елиминираше 99,99% од сите штетни вируси и бактерии во вашиот тепих, вклучувајќи ги коронавирусите, MRSA и Hepatitis B. Нашите професионални чистачи за чистење на теписи исплакнуваат да ги неутрализираат. PH и потоа спроведе греење со топла вода за целосно дезинфицирање и чистење на површината. Како е топла вода - чистење на тепих пареа? Погоден за синтетички / мешани (микрофибер, синтетички влакна, полиестер) и волна влакна. Чекор 1: Ние користиме напредно чистење на пареа во првиот чекор. Пред да се чистат тепих, техничарот е обезбоен и го отстранува првиот слој од прашина. Потоа проверете ги дамките (ако има) и за секој избира соодветен средство за чистење. Истури пијалаци, масни точки од храна итн. - Што и да е, тоа ќе биде соодветно третирано. Сепак, запомнете дека постојат и дамки кои трајно му штетат на ткаенината, па дури и покрај сите напори на техниката можеби не е можно да се исчисти. Ако тие или нашите методи не можат да ги исчистат, не правиш ништо со него. Чекор 2: Главниот дел од чистењето Ова е најефективниот и најмалку метод на чистење на тепих на пазарот. Дури и оние што се распаднаа и многу загадените текстилни подни облоги повторно ќе блескаат чистота. Како се чисти тепих во пареа?: Техничар користи професионална машина за чистење на секој сантиметарски тепих. Млазницата испушта компресирана вода измешана со детергент. Лесно отстранете ја целата акумулирана прашина и нечистотија. Во исто време, моќната продолжување на вшмукување останува од тепихот сите вишок на влага (заедно со објавена нечистотија). На овој начин, тепихот се чисти и исуши истовремено без ризик од оштетување - речиси 95% влага се отстранува речиси истовремено. Забелешка: Wilio не е одговорен за оштетување што може да се појави на вашиот тепих по професионално чистење ако сте се обиделе да ги отстраните постоечките дамки самопомош со непознати чисти по ваш избор. Чекор 3: Заштита на печ - Препорачано за високи области на употребливост За да ги заштитите вашите свежо исчистени теписи и за продолжување на нивниот живот, вашите техники можат да користат високи ефективни средства за дамки. Се применува рамномерно на секој сантиметар за тепих, тапацир или друга прочистена област и обезбедува сигурна заштита од сите видови точки со тоа што не им дозволува да се населат на нивната површина. Така, вашите површини ќе останат чисти многу подолго и следниот пат ќе биде многу полесно за чистење. Чекор 4: кратко време на сушење По греењето на топла вода, покривањето на текстилната подна површина ќе биде малку влажна и ќе треба посебно сушење од 3 до 6 часа. Професионална тепих почиста, исто така, ќе го донесе воздухот фен како бонус услуга и тоа е целосно бесплатно. Тоа ќе биде сместено во близина на обработените подни облоги. Ова значително го забрза процесот на сушење (неколку часа). Метод на хемичен тепих Погоден за фини / природни влакна (100% памук, морска трева, сисал, јута и други органски материјали) Чекор 1: Композиција за чистење: Нискиот прав во прав е рамномерно применет на текстилот. Чекор 2: Завиткување на влакна: Агентот за чистење е брачен со четка која ротира со безбедна брзина. Овој процес е познат како влакна за чистење. При боење на хемиски средства, нечистотии и други нехигиенски нечистотии се заробени. Чекор 3: Отстранување на остатоци: На крајот, прав со сите ослободени нечистотии се отстранува со вакуум. Забелешка: Овој метод на прочистување е одличен за освежување на фините теписи и подови, но не заборавајте дека не може да ги отстрани дамките. Клиентите, исто така, резервираат професионално чистење, душеци и завеси. Клиенти кои ги користат нашите услуги за чистење на тепих, исто така, можат да резервираат професионално чистење на душекот и тапацирот и за чистење завеси. За разлика од другите компании за чистење на Лондон, можете да ги имате сите овие елементи да се исчистат со една седница со истата техника за да се постигне уште подобро или подобро wilio одлични резултати! Чистење на инсектициди Постојат многу видови плочи (на пример, килимски бубачки и лебарки) за кои теписи се удобни. Ако сакате, вашите техники можат да ги третираат вашите подни облоги против одредени штетници за да бидете сигурни дека нема да морате да се соочите со неочекувани посетители во иднина. Ние обезбедуваме услуги за чистење на тепих и подови низ Словачка. Што и да сте, ние сигурно имаме филијала или вработен кој се грижи за вашиот текстилен подот покривање. И дури и ако не сте сосема сигурни каков тип на теписи и предлози имате, вашите техники ќе ги испитаат и ќе го одредат најдобриот начин за да ги исчистат. Синтетичка / мешана нишка За повеќето теписи, ние користиме топла вода терапија, исто така познат како чистење на тепих. Ова е најнапредниот и најефикасен метод за чистење на тепихот со чистење препознаени од експерти низ целиот свет и е одличен за чистење на дамки. И ако дури и овој метод не може да ги исчисти дамките на вашиот тепих, тогаш тоа не го контролира никој! Парична казна / природна нишка Што е со смешно рачно ориентален тепих што го поседувате пред огништето? Верувајте или не, со овој вид на тепих можеме да го советуваме и исчистиме. Најчесто поставувани прашања Прашање: Колку е артерирање на тепих? Одговор: Цените на теписите обично се базираат на големината на тепихот и методот за чистење. Просечните трошоци за чистење на теписи се 2-3 евра по м2. Ова значи дека најчестите големини на тепих може да се исчистат од околу 10 до 20 евра. Чистење теписи направени од повеќе чувствителни материјали може да бидат поскапи. Цената на нашата професионална тепих, зависи од големината на собата и користениот метод за чистење на тепих. Цената може да се движи во просек 20-30 € за соба, П: Кои видови теписи и подови можете да ги исчистите? Одговор: Детергентите што ги користиме се за третман на различни видови на коса теписи. Најлесен чисти теписи направени од синтетички, волна и природни влакна. Секој техничар, исто така, е специјализиран за чистење на теписи на персиски, ориентални, печатени, скулптор, марокански, индиски, тибетски и други теписи и може да ви исчисти тепих насекаде во Словачка. П: Колку време тепих се исчисти? Одговор: Тоа зависи од многу околности. Со цел да се каже груб пример, тепихот во една соба обично трае околу 30 минути. Сепак, имајте на ум дека треба да се земат предвид факторите како што се статусот на тепих. П: Колку време е сува тепих? Одговор: Теписи направени од синтетички влакна обично се сушат во воздухот за 3 до 6 часа. Бран, напротив, ја проширува временската рамка од 4 до 8 часа. Бесплатно, сепак, ќе ви донесеме фен што значително го забрзува процесот на сушење со зголемување на протокот на воздух. П: Колку теписи доаѓаат? Одговор: Ние ќе ви испратиме една сертифицирана техника. Тоа ќе ја донесе целата потребна опрема и детергенти за професионално чистење на теписи. П: Дали го земате тепихот? Одговор: Не, техниките ќе донесат сè што е потребно за да го завршат секој од нашите професионални услуги за чистење на тепих на лице место. Ова е многу поефикасно и заштеда на време. Прашање: Дали можете да гарантирате успешно отстранување на гребење? Одговор: Постојат дамки кои едноставно го оштетуваат тепихот и оставаат постојани песни - боја на коса, одредени хемикалии итн. П: Дали вашите методи за чистење на теписи можат да помогнат во отстранувањето на миризбата од тепихот? Како што се домашни миленици од домашни миленици? О: Да, нашите методи за чистење на теписи се одлични за отстранување на непријатниот мирис. Вашите текстилни подни облоги ќе останат чисти и свежи, во голема мера мирис! П: Може ли техничар да се движи мебел? Одговор: Па, кога станува збор за масичка и стол или два, дефинитивно нема да биде проблем - грејачот ќе ви помогне ако е нешто помало.