Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Влажно Чистење на Софа
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.437 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на тепање седишта? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за тепање и чистење на седишта, фотелји и кревети. Цената за чистење на површините на седиштата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: импрегнација и дезинфекција со озон обезбедени од еден од нашите 9.605 тепачи во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Антивирусна дезинфекција тапацир за уништување на 99,99% од бактерии и вируси 1: Спреј го душекот и тапацирот со антивирусни средства за чистење Пред спроведување на грејна вода на душекот или тапацир нашите техничари привремено го третираат вашиот душек или троседот со средство за чистење. Таквите решенија имаат неутрална pH вредност, што ги прави безбедни за секоја површина на влажни влакна. Исто така, целосно ја отстранува заведената урина, мирис на готвење, мирис од домашни животни и чад од тапациран мебел и теписи. Чекор 2: Примена на средство за чистење за да ги убие уште повеќе морски бактерии користејќи специјални техники за спреј Нашите сертифицирани средства за чистење за поставување на детергентот во вашиот мебел или душек, така што антивирусниот дезинфекција ќе влезе во длабочина и убиеше мореални бактерии. Ова им овозможува на антивирусни средства за чистење темелно навлезат во површината и да ги елиминираат мореалните бактерии. Чекор 3: Извршете грејна вода за да се обезбеди темелна дезинфекција и брзо исушени По 15 минути, агентот за чистење елиминираше 99,99,99% од сите микроби во вашиот тапацир, вклучувајќи вируси како што се Коронавирус, MRSA и Hepatitis B. Нашите специјалисти потоа вршат чистење на топла вода и чистење на екстракција за да се заврши санитарни услови на вашиот мебел. Длабочина Чистење на душекот и софи во близина на вас. Професионално чистење на софи и душек со топла вода. Тие ретко луѓето сфаќаат дека нивните софи и душеци, исто така, имаат потреба од некоја форма на одржување. Исто така, постојат значителни количини на прашина и секако да бидат нападнати со микроскопски бендови кои се нарекуваат грини. За да го исчистите вашиот душек / троседот, можеме да користиме топла вода терапија која е многу ефикасна, бидејќи добивате многу добро со акумулирана нечистотија и многу видови отпорни дамки. Но, имајте на ум дека некои дамки всушност ја оштетуваат ткаенината и не можат целосно да се отстранат. Недостаток е што душекот го зема воздухот сушење малку подолго. Како да работите со топла вода Техничарот може да ги одреди видот на дамки и да го користи најсоодветниот агент за чистење. Тоа ќе донесе разни средства за чистење за отстранување на издржливи дамки, како што се кафе, масна храна, крв, мастило, боички, пресврти, всушност сè што се сеќаваш. Сепак, имајте на ум дека постојат дамки кои трајно ја оштетуваат ткаенината и не можат да се отстранат, на пример, бојата или отпечатокот на вода. Важно е да не се обидете да ја исчистите самопомош дамки, бидејќи тие би можеле да го притиснат дури и подлабоко во супстанцијата и да овозможат да го исчистат. Заминување на топла вода Тоа е најефективниот метод за чистење на чистење на тапацирот. Работи на следниов начин: се користи врвна професионална машина за вбризгување на топла вода во длабочина на влакна. Така, нечистотијата и прашината се отстрануваат ефикасно. Млазницата има продолжување на вшмукувањето што речиси во исто време го одвлекува вниманието од текстилот околу 95% влага (заедно со можна објавена нечистотија). На овој начин, тоа ќе остане совршено исчистена и свежа тапацир што се суши во воздух за неколку часа. Секогаш користете најсоодветниот метод на чистење на тапацирот. Техничар внимателно ќе го провери вашиот деликатен тапацир за да го одреди најдобриот начин за чистење. Овде можете да ги погледнете методите што ги користиме за освежување на најчесто користените супстанции. Чистење со сува растворувач Агентот за чистење што се користи за овој тип чистење на мебел не содржи и воопшто не бара употреба на вода. Таа е специјално дизајнирана да се поврзе со нечистотија на микроскопско ниво, кое не влијае на ткаенината, така што нема шанси за оштетување. По соодветна апликација, детергентот се отстранува со правосмукалката која исто така ефикасно го олеснува третманот на нечистотиите на нечистотиите. Чистење на сува пена. По прелиминарното прилагодување, на ткаенината се применува ниска детергент за влажност. Брише со ротирачка четка, која е апсолутно безбедна за супстанцијата. Конечно, пената е невозможна и само ќе остане чиста и свежа тапацир. Чистење на кожа троседот Чистење на кожен мебел од софи, софи и столчиња се изведува со користење на професионални средства за чистење кои внимателно се применуваат со памучни супстанции, а потоа и војници. Успешно исчистете го каучот направен од анилин, заштитена и нурус кожа. Меѓутоа, ако кожата е нешто обоено, постои голема шанса дека оштетувањето ќе биде трајно и чистење на средства на кожа троседот нема да може да го отстрани. Забелешка: Секој раствор за чистење е внимателно избрано за да одговара на својствата на вашиот мебел за да ја подмлади својата боја и да спречи боење. U и спречи боја. Професионално чистење и чистење на душеци Синтетички и мешани. Силно препорачуваме методот за греење (исто така познат како чистење на пареа) за повеќето видови мебел на кои може да се користи влажно чистење. Овие се софи, столици, јадење столици и многу повеќе. Ние исто така ја користиме оваа техника за чистење на душеци. Фини / природни влакна и кожа Се разбира, постојат исклучоци кои не можат да се исчистат на влажно. Сепак, можеме да понудиме различни можни алтернативи. На пример, нашата професионална услуга за чистење на кожата е целосно способна за чистење на кожата и Софата Софа. Кога професионалецот ќе биде повеќе дома, тоа дефинитивно ќе го одреди најсоодветниот метод за чистење на ткаенини за вашиот домашен текстил. Ние сме сертифицирани Најчесто поставувани прашања П: Дали користите за чистење на хемикалијата? Одговор: Да, Чистачите што ги користат нашата компанија се сосема безбедни за вашето семејство и домашни миленици. Меѓутоа, ако сте чувствителни на одредени хемикалии, ве молиме да не предупредите однапред за да ви дадете соодветна алтернатива. Прашање: Колку чини трошокот за чистење на тапацирот? Одговор: Обично трошоците за чистење на столчето се движат од 5 до 10 евра, во случај на двоцифрена троседот од 8 до 15 евра. Чистење на душекот може да чини околу 10 евра. Најчестите фактори за формирање на цени се тип на мебел, текстил и метод за чистење. Прашање: Колку време ќе трае додека не се исуши тапацирот / душекот? Одговор: Ова трае 4 до 8 часа во повеќето видови на тапацир. Сепак, душекот трае малку подолго - околу 12 до 24 часа. Се разбира, многумина зависи од собна температура и протокот на воздух. На барање, вашиот специјалист за чистење на софата може да постави фен во близина на прочистениот објект за да го забрза процесот на сушење. П: Како можам да дознаам кој метод е погоден за моите тапацирни предмети? Одговор: Во ред е ако не знаете, но не грижете се. Ние избираме најсоодветен начин за да ги исчистиме. Сепак, постојат некои од кодовите: S: само растворувачи, без вода. Предметот може да биде хемиски исчистен; X: Само вакуум или четкање. Нема вода. Ставка не може да биде длабоко исчистена; Жор: Водата е безбедна. Точката може да се прочисти со пареа; WS: фино средство за чистење или средство за чистење на сув пена. Предложен е сув третман. Прашање: Што ако тапацирот ќе биде оштетен за време на чистење? Одговор: Шанса дека нешто се случува е многу мало. Сепак, во случај на несреќа, запомнете дека оваа исчистена услуга за чистење на мебел е 100% осигурана и ќе бидете целосно компензација. П: Како работи за чистење на пареа на тапацир? Одговор: лечи пареа, како што сугерира името, користи вода под притисок за создавање на пареа која е третирана текстилен мебел. Водата под притисок е доволно силна за да се отстрани поголемиот дел од прашината и нечистотијата на ткаенината, а во исто време доволно меко за да го земе текстилот. Важно е да знаете дали вашиот тапациран мебел се чисти со пареа. Ако не сте сигурни дека можете да ја повикате нашата служба за корисници која ќе ви помогне.