Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Влажно Чистење на Автомобили
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за тепање автомобил? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за тепање и чистење на автомобилски седишта и теписи и чистење со правосмукалка. Цената за чистење автомобилски седишта обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: третман на контролната табла и дезинфекција на климатизацијата обезбедени од еден од нашите 9.352 тепачи во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Носење автоматски. Чистачите што ги користите дома, исто така, може да се користат за чистење на ентериери за автомобили, што го прави правосмукалка со најдобро купување во домот. Вие само треба да ја прикачите точната галантерија со истиот вакуурач и да го вклучите во врвната машина за чистење на седиштето што некогаш сте го виделе. Со овој правосмукалка можете да го исчистите самите возила, без да морате да платите за професионалци. Тоа ви заштедува пари. Се што ви треба е еден или повеќе производи од општеството кои се занимаваат со машини за чистење. ● Повеќенаменски правосмукалка за редовно чистење на површината на седиштето на автомобилот ● Пареа за чистење за дезинфекција на седиштето на автомобилот ● чистење на чистење на тапацирот за чистење во седиштето на автомобилот Понатаму, даваме детално објаснување за перење, чистење и отстранување на дамки од седиштето на ткаенината со користење на овие неверојатни апарати за чистење. Чекор 1: Отстранете ја прашината и нечистотијата користејќи правосмукалка Секој од правосмукалците што веќе ги имате дома може да се смени во правосмукалката со вистинскиот додаток. Можете исто така да размислите за добивање на сеопфатен комплет за чистење на внатрешноста на возилото за поцелосно чистење. Практични додатоци за чистење на седиштата во автомобилот Возилото за внатрешни работи е опремен со сеопфатна алатка за чистење на внатрешноста на возилото за да се постигнат најдобрите резултати за чистење на чувствителни и големи површини и во тесни простори. На пример, слатка млазница ќе биде одлична за снимање на трошки од мали простори за складирање за автомобили поставени околу контролната табла и вратите. Всисната млазница во автомобилот ќе биде идеално за чистење на поголема површина, како што е багажникот. Црвените четки за мека четка пристигнуваат ако сакате да се ослободите од дамките кои лесно може да се отстранат додека вшмукувачките четки со тврди влакнуваат ќе бидат најдобриот избор за отстранување на дамките. Правосмукалка за седиште во автомобилот Практичната функција на дување на правосмукалка ќе ви помогне каде и да вакуум. Функцијата на дувала влажна и сув воздух може да се користи каде што е можно да се исфрлат нечистотиите без напор, а подоцна и да си го цицаат од најмалите агли. Чекор 2: Дуп на седиштето на автомобилот Постојат две можности за длабоко чистење на седишта за супстанции. Опција 1: Скролувајте го седиштето на автомобилот со сунѓер со домашни детергенти, како што се отстранувачи на дамки и отстранувачи. Потоа земете ја најблиската од микрофибер што е можно од седиштето на автомобилот. Исплакнете ја валканата течност од супстанцијата. Повторете ја оваа постапка додека седиштето не е целосно исчистено. Опција 2: Длабоко чистење на седиштето на автомобилот со специјален уред за чистење со прскање на вода и детергент на површината на тапацирот на возилото. Потоа веднаш нечистотијата од површината во комбинација со растворот на детергентот и водата. Најголемата разлика помеѓу можноста од 1 и 2 е дека кога опцијата 1, ќе треба да бидете штрајкови при чистење на површината на седиштата на текстилните автомобили, додека опцијата 2 е безболна и многу ефикасна. Кога ќе го чистите, па не морате да потрошите многу време и да направите многу напор само да го вклучите напојувањето и да поминете по контаминираното место со машина за чистење која ќе изврши работа за вас. Најважно е дека ефектот на чистење на машината за чистење ќе биде многу поефикасен во споредба со рачното чистење. Како да се исчистат и отстрануваат дамки од седиштето на автомобилот Во однос на свежи точки, како што се Blate од Blata, урина, храна или пијалаци, најдобро е да се обидат да ги отстранат од ткаенината на автомобилот веднаш штом брзо се исушат, а потоа е многу потешко со нивното отстранување. Можете да користите универзален чистач за отстранување на дамки со ставање на извалкано место со чиста сува крпа. Потоа исчистете ја областа за чистење на чистењето за да се ослободите од остатоците. Можете ли да го исчистите седиштето на автомобилот и користете ја пареата? Да, како што можете да го исчистите каучот користејќи ја пареата. Чистачот на пареата на седиштето на автомобилот е многу ефикасен во отстранувањето на мувлата и уништувањето на бактериите, особено кога треба да ги исчистите дамките од остатоци од повраќање или урината од седиштето на автомобилот. Пред чистење со Steam, препорачуваме отстранување на цврсти остатоци од седиштето на автомобилот прво да го користите чистачот на пареа. Многумина од нас често се поставени на автомобилот во постара и можеби мала валкана облека. Од друга страна, внимателно чистење на седиштата, секако, не го прават секој месец. Дали некогаш сте размислувале кога ја правите оваа активност? Носењето за секојдневна употреба може да биде фатална за тапацир. Размислете за сите секојдневни патувања за работа и училиште, патувања со вашите влакнести членови на семејството и многу повеќе. Вие дефинитивно се согласувате дека експериментирате со различни производи и тактики во внатрешноста на возилото е неразумно. Не само што може да предизвика оштетување на неотпорот, туку и да ја намалите вредноста на продажбата на возилото. Вие не треба да бидете личност вешти во уметноста за да имаат корист од чисти места. Нашиот водич ќе ви обезбеди информации за тоа како да ги исчистите со чистење на пареа што е можно поедноставно. Исто така учат како да ги заштитат седиштата од штетата и техниката за да се справи со правото на работа. Можете ли да артериите? Можете, но важно е да знаете кој материјал го чистите. Речиси сите ткаенини се направени од еден или повеќе од следниве материјали погодни за такво чистење. Најлон: Оваа ткаенина се состои од влакна направени од синтетички пластика. Тоа е генерално отпорни на топлина, дамки и носат поврзани со носење. Полиестер: Овие ткаенини може да се направат да бидат отпорни на вода и УВ зрачење. Како и со најлон, полиестер обично е издржлив. Поливинил хлорид (ПВЦ): Оваа незапалива пластика главно се користи во автомобилските компоненти и тапацир. Кога станува збор за кожата, тоа ќе биде или право или вештачко. Постои значителна разлика меѓу нив. Ако не сте сигурни, прочитајте го упатството од вашиот автомобил Вештачка кожа: Не изненадување дека вештачката кожа обично е направена од ПВЦ или друга пластика, полиуретан. Е поотпорен од вистинската кожа. Кожа: Ова е најмоќниот материјал на листата, а главно оној со кој повеќето луѓе се плашат да се справат. Кожата за автомобили, исто така, може да се исчисти со пареа, но не го прави премногу често. Вишокот на влага и топлина може да ја уништат кожата со текот на времето. Како да го измиете парчињата за автомобили Некои веќе можат да бидат познати. Но, ако го направите ова за прв пат, не грижете се. Нема ништо незгодно и посебно за тоа. 1. Вработи или купување на соодветна управувачка машина Чистачите на пареа ги имаат сите облици и големини. Оние од вас кои веќе во сопственост треба да бидат уверени дека имаат агент за испарување и мека четка за четка. Кондензацијата е суштински парен производ - по сите таму испарува вода. Пареа потопло, се јавува помалку кондензаат. Без оглед на температурата на пареата, седиштата на вашето возило најверојатно ќе бидат барем малку влажни по завршувањето, така што ќе треба да го поставите времето за да се исуши. Инаку ризикувате дека внатрешноста на вашето возило ќе одговара на спорите на габа. Корисниците кои немаат пристап до гаражата треба да планираат рано наутро во сончев ден. 2. Прво наметнете прво Искористете ја можноста и ослободете се од отпадот во автомобилот и непотребни пристаништа. Седишта вакуумирање, како и можно. Притиснете ја главата на вакуум во сите агли. Вие не сакате да се случи да се случи тоа кога чистење на пареа се топи заборавено парче бонбони. Всушност, сето тоа може да се направи од места каде што не горат правосмукалка, удар на нечистотијата. 3. Однесувајте ги издржливите места Меѓутоа, ако имате грди дамки (на пример, истурено кафе), најверојатно ќе бидат неопходни. На овој начин, ќе ги зголемите шансите за успешно отстранување. Најдете соодветен производ за материјал за седиште и нанесете го како што е наведено. 4. Подгответе ја стерилитетот Сега кога вашиот автомобил е без ѓубре, можете да подготвите чистач на пареа. Пополнете го резервоарот, вклучете го според упатствата на производителот и почекајте да се подготви. Тоа може да потрае триесет секунди или неколку минути во зависност од моделот. Чувајте мека четка за четка и приклучок за пареа на ткаенина. Ако е снабдено со заштитниот агенс, се протега. Користете само меки четки. Не користете челик или генерално сурови четки на седиштата на автомобилот. Можете да ја рачувувате супстанцијата или на друг начин да го изгребате материјалот. 5. Започнете со напуштање на седиштата во автомобилот Со почистата на пареа, ќе манипулирате со правосмукалката. Одлучете дали сакате да започнете од позади или од вашиот фронт. Сепак, сепак, од врвот до дното. Вие нема да морате да клеветете на влажна крпа. Започнете почеток да го украде врвот на седиштата на дното. Избегнувајте испарувачки метални делови. Обидете се да избегнете патент или други метални компоненти на седиштата. Тие можат да сумираат, особено ако редовно ја чистите пареата. Полека полека преку директни линии. Пареа машина на ткаенина се повлече рамномерно по седиштата со континуирани линии наместо случајни движења. Нежно притиснете ги дамките. Ако ги погодиш белешките на дамките, промена на продолжувањето и со четка со меки влакни ги отфрлаат. Не осветлувајте премногу притисок или фокусирајте се на едно место. Избришете ги седиштата. По чистените површини, скролувајте низ микрофибер крпа за да ја отстраните вишокот на влага. Пазете се од вистинска кожа. Работете со чистач на пареа нежно и не фокусирајте се директно на никакви области. Запомни вишокот топлина и влага може да резултира со оштетување на кожата. 6. Дозволете внатрешноста на возилото да се исуши Седиштата треба да бидат суви во рок од три до пет часа. Дозволете отворен прозорци или парк во сончево место за да го забрза процесот. Ако ви побрзаме, исто така можете да го користите вентилаторот. 7. Завршна работа Прилагодете ја кожата или вештачката кожа за да ја обезбедите потребниот сјаен сјај. Спреј го освежување-компатибилен за внатрешни работи за да го напушти автомобилот.