Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Влажно Чистење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за тепање? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за тепање автомобили, теписи и седишта. Цената за чистење на различни видови теписи, седишта и внатрешноста на автомобилот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: вадење вода од загреани теписи, чистење на кожни седишта и фотелји, што ќе ги обезбеди еден од нашите 10.102 тепачи во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачувате тепих кој го натерате преку Wilio?
Редовната артерирање на тепих е неопходност за чисти куќи и добро одржувани теписи. Сепак, не мора да ја добиете машината и да се обидете да направите тепих за самопомош. Наместо тоа, ќе најдете експерт за чистење на тепих од вашата околина и ќе уживате во прекрасни чисти теписи без напор и стрес. Wilio е најсоодветно место за барање тепих терапија. Ние ќе ви помогнеме да изберете од оние најдобро оценети и разгледани професионалци кои се специјализирани во чистење на тепих. Не трошете часови споредување на понуди. Само внесете го вашето барање за терапија со тепих и почнете да добивате понуди од професионалци од вашата околина во рок од неколку минути.
Дали платата на професионалниот тепих?
Професионалната тепична артерирање не само што ќе ве спаси време, туку и гарантира квалитет направено со најдобра достапна опрема и хемикалии, па вашиот дом ќе биде чист и безбеден и вашите теписи траат подолго.
Колку често треба да ги искористите професионалниот туристички одморалиште?
Повеќето домови или апартмани имаат потреба од професионална терапија со тепих еднаш годишно.
Кој метод за чистење на тепих е најдобар?
Артерирањето од професионален апарат е ефикасен и безбеден. Добар професионалец ќе ви препорача најдобар избор за вашите теписи за да се обезбеди голем резултат.
Што користат тепих професионалци?
Професионалци донесуваат сопствена опрема и хемикалии за чистење на тепих. Овие соодветни чистачи и алатки за различни материјали и типови на теписи ќе бидат достапни.
Како можеме да најдеме тепих во моето соседство?
Најдоброто место за да најдете тепих терапија во близина на вас за да одговара на вашиот буџет е објавувањето на Вилио побарувачката. Ќе добиете понуди од локални тепих артерии кои ќе можете лесно да ги споредите и да го изберете најдоброто одговара за вашиот буџет.
Која е просечната цена на чистење на тепих?
Трошоците за отпорност на теписи ќе зависат од вашата локација, големината на вашиот стан или куќа, бројот на теписи и сите други дополнителни услуги што можеби ви се потребни - како што се душеци или седишта.
Што вклучува уметност на теписи?
Вообичаено, професионалната тепих останува лежи во чистење на пареа, хемиско чистење или шампон на тепих (во зависност од преферираните техники и опрема). Но, повеќето професионалци можат да направат многу повеќе од само чисти теписи.
Услуги
Заедничка артерирање на тепих.
Пред да пристигне експерт, обидете се да преостанат толку многу површина на тепих со поместување на мали парчиња мебел. Подно наметнување за отстранување на површинските нечистотии, освен ако не е вклучено правописот во обезбедените услуги. Ве молиме означете дека вниманието треба да му се даде на експерт. Пред поставување на мебел, тоа е идеално ако можете да почекате неколку часа додека тепихот не се исуши.
Отстранување на дамки од тепих
Дамките повремено "се случуваат", но не мора да живеете со нив засекогаш. Едноставно погледнете во вашата околина на манифестација на тепих искусни од искуството за отстранување на дамки од кафе и вино, боички, од пенкало и нечистотија по домашните Валентин. Тие ќе ги фокусираат своите напори за отстранување на трајни дамки со моќна опрема и хемикалии за да се осигура дека вашиот тепих ќе изгледа и повторно ќе се насмее. Професионална тепих артерирање ќе му помогне на вашиот тепих да изгледа како нов и трае со години.
Gauca и тапацир
Однесувајте се кон вашиот кауч или ткаенина вила за ослободување како нова благодарение на професионалното дупчење. Експертот ќе користи специјални хемикалии и опрема за чистење на дамки и акумулирана нечистотија пред. Тоа може да потрае до 24 часа додека седиштето целосно не се исуши.
Mattrica заминување
Најдете услуга која исто така нуди артерирање на душекот во околината. Однесувајте се кон душекот во длабочината чистење за да се намали појавата на алергени како што се грини. Експертскиот душек ќе провери, вакуум и ќе се повлече.