Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Вградени Гардероби
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од вградениот плакар? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за визуелизација, таргетирање, производство и склопување на вградениот кабинет. Цената на ролдор кабинети обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: рачки и трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 22.270 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
10 работи што треба да знаете за вградени кабинети Очајно бара повеќе простор за складирање во вашата спална соба? Вие не сте во тоа сами. Кабинетот HUSMODS со облека, чевли и сѐ што можеме да ги ставаме на нив. Слободното стоечки кабинети го размножуваат овој проблем, бидејќи тие не го користат максимумот од просторот или дозволуваат адаптација. Едноставен начин за продолжување на просторот за складирање во спалната соба се вградени кабинети. Тие веднаш создаваат повеќе простор - попрецизни три пати - и се достапни во големини и завршувања кои одговараат на сите можни простор. Вградените кабинети веднаш ќе создадат повеќе простор и може да се прилагодат на вашата соба и начин на живот. Прочитајте и дознајте што треба да знаете пред да инсталирате гардероба. 1. Ќе добиете повеќе простор Одделни државни гардероби имаат празнини од врвот и настрана што вреска да биде исполнета со книги и прашина. Спротивно на тоа, опремени гардероби може да бидат прилагодени на целата соба. Иако спалната соба е непријатна форма, избраната гардероба може да го промени најсилниот агол на функционален дом за работи. 2. Вие инвестирате За разлика од слободната гардероба не можете да ја однесете со вас со вас кога се движите. Вашата инвестиција секогаш се враќа кога продавате куќа, благодарение на квалитетот што вградениот кабинет е и обезбедува, исто така, ќе биде вредноста на собата, а со тоа и куќа, малку повисока. 3. Изберете од сите буџетски нивоа Постои одличен избор на компании кои нудат гардероба за различни цени. Овие се движат од трговците на мало на пазарот на специјалисти за опремени мебел. Ако вашиот буџет им овозможува на компанијата за мебел и произведува гардероби за да одговараат на вашиот простор и стил. Тоа е скапо, но предност е дека нема да морате да ги прилагодувате вашите идеи во стандардно решение. 6. Вратите прават разлика При изборот на врата во гардероба, размислете за големината и обликот на вашата спална соба, како и вашите лични преференции. Ако имате недостаток на простор, одлучете за лизгање или двојно застаклување на вратата за да не ви треба толку простор за да ги отворите. Мали соби, исто така, имаат корист од огледални врати, бидејќи тие создаваат илузија на поголема просторија и обезбедуваат огледало во текот на должината без да земаат вредна површина. 7. Подготовка е клучна Пред да започнете со проект за гардероба, мора да извршите одредени мерења. Прво утврди што висината на таванот е на двата краја на собата, како и во средината. Ова открива дали е потребно или не е потребно да се постави вертикален таван во гардеробата. Второ, проверете дали подот е избалансиран. Ова е уште една информација што треба да ја знаете, бидејќи вграден мебел сега може да биде дизајниран за да одговара на точните димензии или промени во нивото на подот. Во однос на површинските површини, ние ќе препорачаме вашите кабинети да се монтираат на тврд кат. По инсталирањето на тепих, гардеробата може да се реши со текот на времето поради депозитите на тепих, што несомнено ќе влијае на нејзината беспрекорна завршница. 8. Направен за прилагодување Дали е неопходно за покривање на заливите или Соклов во собата? Ако е така, тогаш осигурајте се дека димензијата на сите испакнати фиксни детали. Тие се менуваат како е дизајниран задниот дел од вашата гардероба, така што тие мора да бидат прилагодени за да обезбедат права зад опашка. Дали некои електрични приклучоци мора да се преместат пред инсталацијата? Ако се движи фиоката не е можно, тогаш нивото на произведено мебел обезбедува решение за скриено грозни жици, кабли или контролни елементи за интегрирано осветлување, како и за да се обезбеди лесен пристап. Не заборавајте овие барања за споменување во времето на концептот. 9. Ќе треба да подготвите соба Ние генерално препорачуваме да не ја замрзнете просторијата пред уредување. Бидејќи нашите гардероби се опремени без никакви позадини и странични страници, ако планирате нова декорација на ѕид, можете да го направите пред инсталирањето, бидејќи овие ѕидови се прикажуваат кога вратата е отворена. Понатаму, ние бараме клиенти да го инсталираат целиот мебел од спалната и ако тепихот е опремен, вратете го назад во областа каде што се поставени нови гардероби. 10. Изберете опции за внатрешни работи кои одговараат на вашиот животен стил Внатрешноста на вашата гардероба мора да биде убава како надвор. Секако, одберете компанија која нуди точен опсег на опции за вашите специфични потреби за складирање. Без разлика дали имате доволно прилагодување или страст за чанти, постојат голем број на скриени или слики опции кои ви одговараат на вас и вашиот животен стил. Прашајте за закачалки, полици на чевли и панталони и специјални полици за повлекување кои одговараат на вашите потреби. Некои компании, исто така, нудат простор за медиумска опрема и интегрирано осветлување. 1. Големина и димензии Изберете боја и материјал за вашата гардероба. Нашите специјализирани консултанти за мебел се достапни ако ви треба помош за избор на вистинскиот материјал на вашите потреби. Нашиот совет: За да бидете сигурни дека гардеробата може да биде правилно собрана, ве молиме оставете 3 см од ѕидот. 2. Прегради Големината и распоредот на внатрешни прегради може да се прилагодат на вашите индивидуални барања. Нашиот совет: Препорачуваме ширината на колоната да не надминува 100 см. 3. Внатрешна опрема Нашиот разновиден спектар на сопствени функции обезбедува практични решенија за функционални ентериери на плакарот. Нашиот совет: Некои додатоци за внатрешни работи имаат посебни барања во зависност од димензиите на преградата. Ова може да се гледа во конфигураторот и да разговара со професионален консултант за мебел. 4. Фронти. Можете да изберете да ја направите вашата гардероба фрли лесни, двојни или лизгачки врати. Ние исто така нудиме фиоки како внатрешни и надворешни додатоци кои го додаваат вашето парче мебел. 5. Препораките доведуваат до најдобри резултати Без разлика каде се купувате плакарите на гардероба, секогаш поставувајте пријатели или семејства. Прочитајте исто така онлајн прегледи и не заборавајте да ги посетите салоните за да го видите и почувствувате квалитетот на производите. Одете најмалку три за да ги намалите вашите опции и не плашете се да поставувате прашања што компаниите нудат. Ако одлучите за компанија за мебел прилагодена или за локалната дограма, ве молиме побарајте гледање во портфолиото на нивната работа. Идеално посетете ги претходните проекти и искористете ја можноста да разговарате со сопствениците на сопствениците на компанијата, неговите услуги и начинот на решавање на проблемите. 6. Изберете комплетно решение За да имате сè едноставно, одберете компанија која ќе ја води работата од концептот по завршувањето и тоа ќе ви помогне со вашиот дизајн и инсталација. Ќе ги избегнувате скапи грешките, како и стресот. Со оглед на тоа што вградената гардероба се долгогодишно решение, од суштинско значење е да се избере можноста за иднината дека знаете дека исто така ќе одговараат на вашите лични вкусови во годините. Препорачуваме да ја одредите палетата на бои во вашата соба пред да почнете да додавате различни елементи на мебел.