Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Венецијански Малтер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.437 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на венецијанскиот штуко? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на стариот малтер, нанесување нов малтер со шпатула. Цената на опремата за малтерисување обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: шпатула, гипс материјал обезбедени од еден од нашите 23.109 ѕидари во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Вистинскиот венецијански малтер содржи вистинска мермерна прашина која ја зголемува убавината на површината. Традиционалниот венецијански малтер е направен од вар или гипс и се применува на летници, хоризонтални дрвени појаси прикачени на греди и дамка. Сепак, исто така, може да се користи за гипс, плочка, дрво, тули, па дури и обоени површини. Синтетичките материјали често се користат во денешните венецијански гипс производи. Овој малтер може да се користи во затворен простор или екстериери. Добрата вест е дека е еколошки и, благодарение на PH вредноста на високо ниво, се спротивставува на калапи и други организми како што се бактерии. Како да се примени Venyska малтер Венецијанскиот малтер е модерен термин кој опишува антички метод за примена на шумски површински слој на ѕидот. Венецијанскиот малтер (понекогаш познат како вар малтер) е во основа на заптивната смеса направена од изгорен варовник или мермерна прашина измешана со вода. Кога површината е полирана по аплицирањето, добиваме уредување со вистинскиот мермер. Површината на венецијанскиот малтер традиционално го постигна својот ефект со користење на уникатни материјали применети од квалификувани занаетчии. Неодамнешните производи за среќа им овозможија дама за да постигне слични резултати користејќи само неколку чекори и без посебна обука. Уште подобро, денешните производи содржат акрилни полимери кои создаваат потрајни и потрајни површини. Венецијанскиот малтер ќе ви даде што ќе платите за квалитет. Подложни производи се ништо друго освен густа боја, но најдобриот венецијански малтер содржи вистинска мермерна прашина измешана во акрилна база. Venysko малтер може да се најде во центри за домашни мајстори и бои. Продадени во лименки, како и боја. Некои производи се веќе тонирани, додека други бараат од вас или вашиот дилер додадете универзални бои за да ја постигнете саканата боја. Имате многу повеќе опции за боја на вториот пристап. Еден од позитивните моменти на примена на венецијански малтер е тоа што не мора да купите многу алатки и материјали за да ја совладате работата. Само основен површински третман на венецијанскиот малтер ви е потребен само челичен звучен и гипс материјал. Новиот таблен одбор бара прелиминарен слој или рамен ѕиден слој, така што исто така може да ви требаат повеќе основни потреби за сликање. Што ви треба Опрема / Алатки: Челична големина или 10- до 15-сантиметарски нож за гипс картон Работни ракавици Штит или очила за заштита на очите Четка Ролер Послужавник на боја Материјали Мелење хартија со големина на жито 400 до 600 Венецијански малтер Крпи за заштита од капки Основна боја Valček покритие Универзални бои TOPCOAT или Вметни восок Инструкции Вежбајте ги своите вештини Венецијанскиот малтер се разликува од бојата и дека знаете како да ја насликате собата, таа автоматски не го прави мајсторот на работа со венецијански малтер. Малку време поминато вежба со овој нов материјал ќе ви помогне да добиете самодоверба и вештина. Добар начин да се практикуваат тоа е да купите неколку лисја од гипс картон, а потоа со користење на стегаж за да нанесете малку малтер и да пробате различни потези и агли. Експериментирајте со примена на различни износи на текстура на површината. Ако додадете своја сопствена сенка во гипс, измешајте мали дози со различни количини на бои, правејќи белешки додека не ја пронајдете вистинската мешавина. Подгответе ја просторијата Што најдобро ја чисти собата и распаѓање на облека на подот (на пр. Стари теписи) за заштита од капки. Можете да го користите малтерот до повеќето ѕидови и тавани, но површината треба да биде еднаква и мазна. Ако пукнатини или дупки се во него, пополнете и повторно ги мелете. Измијте ги сите нечистотија и маснотии. Пред нанесување на венецијални малтери, површините прво треба да бидат обоени со основна боја или унифициран палто. Совети. Сјајните површини во боја може да бидат малтерисани што ги подразбираат пред нежно да се радуваат за да го отстранат сјајот. Сите други барања за подготовка Прочитајте во упатството на Benetian гипс. Челични бричеви и ножеви за гипс можат да имаат остри шила кои би можеле да добијат гребнатини во малтери. За да ги избегнете овие проблеми, околу TIP алатките со брусење хартија со големина на жито 100. При мешање и примена на гипс, можеби ќе треба да се водат ракавици додека може да се појави иритација на кожата. Ако го применувате Venyska гипс на тавани, соодветно. На работната површина над главата, носете заштита на очите. Промешајте темелно пред секоја употреба на вениска малтер. Нанесете го првиот слој Отворете го конзервата на Венецискиот малтер и ако е потребно да додадете сенка. Промешајте суровини. Почнувајќи во аголот на собата, нанесете ги гопс на површината со флексибилна челична големина. Нанесете го тенкиот слој на гипс и стегаж на оние кои имаат под агол од 15 до 30 степени од ѕидот. Вози се шири со удари кои се разликуваат во должина и агол. Не грижете се со дури и покривање на секој квадратен сантиметар. Оставете некои од оригиналните ѕидни површини, но чувајте ја површината соодветно мазна. Исчистете го свињите од време за да го исчистите сувиот малтер што не се одржува на работа. Дозволете ги гопсот да се исуши темелно пред да го примени следниот слој (околу четири часа). Нанесете го вториот слој Користете ја истата боја на венецијанскиот малтер на вториот слој. Снимањето или ножот за гипс картон држете на 60 до 90 степени и нанесете друг тенок слој. Користете преклопување (во облик на X обликувани) и кратки потези. Покријте ја површината темелно, пополнете ги шуплините и отстранете ги потенцијалните испакнатини. Оставете ги гипс да се исуши најмалку 24 часа пред завршувањето. Конечен полирање Последните чекори на венецијанскиот малтер кој се состои од полирање површина или исто така во обложување на горниот слој. Ако сакате да ја полирате површината, тријте го со кружени движења со многу фино мелење хартија (големина на жито 400 или 600). Исчистете ја површината со влажна крпа. Погледот Shiner може да се постигне со триење на површината со рамна страна на чиста големина или договор. Примени го горниот капак (опционално) Можете да го користите финишот како опционален последен чекор за да ја зголемите отпорноста на бои. Ова главно се препорачува во собите со висока влажност (како што се бањи) и каде што одат многу луѓе. Ако одберете да го користите горниот слој, одберете производ кој е специјално препорачлив за било кој малтер што се користи. TOPCOAT обично се применува од страна на Squeegee кратко време откако се исуши гипсот. Запомнете дека горниот слој може да покаже малку темно. По сушењето, можете да ја вратите површината со рамна страна на чиста големина или запечатување. Можете исто така да постигнете висок сјај со додавање на пасиште восок на врвен слој. Нанесете тенок слој на восок, а потоа турнете го на површината.