Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Веб-Страница
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба веб-услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн, графика, сопствен веб дизајн и ажурирања за ажурирање. Цената на веб-страницата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: веб администрација и хостирање обезбедени од еден од нашите 6.386 веб-програмери во дадената категорија

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучува услуги за развој на веб апликации?
Повеќето веб-услуги се фокусираат на дизајнот (дизајн), развој и одржување на веб-страниците. Во зависност од вашиот проект, можеби ќе треба само еден посебен вид на веб експерт или ќе мора да ги компајлирате тимовите специјалисти со различни специјализации и вештини за соработка. Овде ние наведуваме некои од најчестите веб-услуги и опции што можете да ги очекувате:
Дизајн и развој на веб-страници
Барате професионален веб-дизајнер или инвеститорот? Вашиот независен ИТ Веб развој професионалец ќе помогне заживување на визијата на вашиот сајт. Тоа ќе биде разбрана со разбирање на целта на вашиот сајт, што треба да направите и содржина што мора да содржи. Потоа дизајн дизајн. По одобрувањето на дизајнот, системот за управување со кодот или содржините (CMS) користи за да создаде дизајн и неговата целосна функционалност на десктоп компјутерите (десктоп компјутери, лаптопи, лаптопи) и мобилни уреди (мобилни телефони, таблети). Тие ќе ги постават сите вас со содржина (вклучувајќи слики и копии) и ќе го стартувате со вашето конечно одобрување. Вашиот професионален веб-дизајнер ќе го заврши тоа, така што ќе ја подигне вашата веб-страница на вашата избрана веб хостинг платформа (www), а потоа вашиот сајт ќе тестира ако не содржи никакви грешки.
WordPress сајтови
WordPress е најпопуларниот систем за управување со содржини (CMS) за моќна веб-страница речиси секоја големина. Ако сакате свој дизајн на WordPress, треба да ангажирате независен развивач на WordPress кој создава своја сопствена тема со вградениот WordPress. Можете дури и да додадете функции за е-трговија на извршната власт. Вашиот развивач WordPress ќе биде во согласност со вашата тема, ќе започне тестирање за да обезбеди беспрекорно функционирање и пред да го наведете на вашиот веб-хостинг, бидете сигурни дека ви се потребни какви било промени и модификации.
Други системи за управување со содржини
Во прилог на WordPress, можете да ангажирате голем број на CMS програмери кои ги покриваат платформите како што се утро, WIX, Joomla и Squarespace. Секоја од овие платформи има специфични поставки во врска со она што можете да го прилагодите и како можете да интегрирате различни кодови и функции. Затоа, затоа е подобро да пребарувате за веб-страница за професионален дизајнер или инвеститорот специјализира во вашиот систем за управување со содржини.
Е-продавница (веб онлајн продавница)
Дали треба да креирате веб за вашата онлајн продавница (е-продавница)? Ќе најдете ИТ програмери кои се специјализирани во е-продавници и сите најпопуларни платформи за онлајн-продавница, вклучувајќи го и Шифија, Векокордер, Magento и OpenCart. Секоја од овие платформи е важно да ангажира искусен инвеститор. E-commerce има многу подвижни делови, вклучувајќи го и избран дизајнот, портфолиото на производи, детали за производот, бази на податоци, инвентарни броеви, детали за контакт со клиенти и системи за плаќање. Вашиот инвеститор ќе направи детално тестирање пред завршувањето на проектот. Со развојот, најверојатно ќе работите заедно по започнувањето на е-продавница при неговото одржување, така што вашата онлајн продавница останува ослободена од грешки.
Кодирање и бази на податоци
Има толку многу програмски јазици и кодови кои ја сочинуваат мрежата. Најчестите кодови што можете да ги најдете во специјализирани програмери вклучуваат HTML, Java, JavaScript, PHP, CMS, CSS и jQuery. Многу програмери, исто така, специјализира во развој на бази на податоци, вклучувајќи MySQL и SQL бази на податоци. Ако не сте сигурни за видот на веб-експертиза и кодот што ви е потребен за вашиот проект е во ред да се сврти и да побара од инвеститорот врз основа на неговото искуство, кое се препорачува.
Најчесто поставувани прашања
Најмоста му веруваше на ИТ експерти за развој на сајтот користејќи Wilio
Денес, претпоставувам дека не е бизнис без присуство на интернет - и за сите намери и цели. Луѓето стануваат толку зависни од интернет дека немате веб, дури и ако сте локален семеен ресторан или продавница за аголнички, ќе ве чини можноста да станете пред лицето безброј потенцијални клиенти. Веб е дигитално толкување на вашиот бизнис. Како добар трговец гарантира дека предниот дел на продавницата е добро големина и блескаво чиста, подеднакво вашиот сајт мора да изгледа примамливо и јасно дали треба да достигне потенцијални клиенти што се надевавте. Но, развојот на веб-страница за квалитет бара многу специфични вештини - исто така, кој поседува неколку од нас. За среќа, постојат ИТ експерти за развој на веб апликации кои ве чекаат. Сè што треба да направите е да побарате помош преку Wilio! Ако сте заинтересирани за најдобра употреба на сите можности што ги нуди Интернетот, само одете на Wilio, внесете го вашето барање и добивате бесплатни понуди денес! Префрлете го вашиот бизнис до 21 век. Оган денес во Wilio најдобро оценет и професионален ИТ веб-сајт инвеститорот!
Што ние го разбираме под веб дизајн?
Веб дизајн (дизајн) вклучува различни аспекти на создавање на веб-сајтови, како што се распоред на веб-страница, графички дизајн и создавање содржини, како што се статии во блогови, делови од производот, фотогалерија итн. Веб-страниците обично се создаваат на јазик наречен HTML. Веб-дизајнерите создаваат веб-страница со HTML марки кои ги опишуваат метаподатоците и содржината. Аранжманот и изгледот на елементите на веб-страницата обично се CSS или каскадни стилови. Нивната задача е да создаде основа за тоа како изгледаат веб-сајтовите.
Како Веб Дизајн може да му помогне на мојот бизнис?
Веб дизајн е исклучително важен, особено ако имате онлајн продавница. Обично трае 30 секунди на луѓето да одлучат дали страницата е доволно привлечна. Ако вашиот сајт не изгледа толку добро на мобилен како лаптоп или компјутер, потенцијалните клиенти нема да се пречи со прелистување. Ако вашата веб се вчитува премногу бавно, луѓето го оставаат и вашиот бизнис нема да го забележи.
Како да изберам веб-дизајнер?
Круша што ви треба и објавувајте го во Wilio. Одлучи колку страници на вашиот сајт сакате каква содржина сакате на неа и велат дека ако сакате веб дизајнер да обезбеди некои содржини. Можете исто така да прашате дали ви треба веб-сајтови за гости и / или помош со управување со содржини ако веќе не сте го направиле. Обезбеди буџет и дефинитивно Колку брзо сакате да бидете објавени вашиот сајт.
Кои се придобивките од изнајмувањето на веб дизајнер преку Wilio?
Веб дизајнер преку Wilio има многу бенефиции. Тоа е особено побрзо и поудобно. За да најдете добар веб-дизајнер, не морате да губите време во потрага по десетици страници за пребарување. Треба само да објавите работа со основни детали за вашите барања. Потоа локалните квалификувани и мешани веб-дизајнери ќе ви се обратат. По гледањето на нивните референци и цени, можете да изберете кој веб-дизајнер ќе работи на вашиот сајт.
Дали треба да дадам некои алатки или опрема за предлогот на вашиот веб-сајт?
Од вас не сте обврзани да обезбедите ниту една од алатките или опремата за дизајнот на вашиот веб-сајт, како што се лаптопи или табели компјутери. Стандард е што веб-дизајнерот има своја опрема, а нашите веб-дизајнери се професионалци кои имаат знаење и опрема. Можете да ги дадете придонес за содржини што сакате да ги поставите на вашата веб-страница, како што се слики на вашите производи, информации за производот, примерок видеа, информации за компанијата и други слични содржини.
Колку време го зема дизајнот на веб-страницата?
Времето потребно за создавање на одлична мрежа треба да потрае околу 3 до 4 месеци. Во зависност од тоа што сеопфатен сакате да имате веб-страница, може да потрае од почетокот на проектот за да го започнете онлајн и 6 месеци или подолго. Можете да најдете веб дизајнер кој може да го справи за пократко време, но запомнете дека овој временски период се заснова на ИТ стандарди.