Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Варовно-Цементен Малтер
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на варовно-цементен малтер? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за површинска обработка и чистење, заработка и нанесување цементен малтер. Цената на мешавината од сув малтер обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: мистрија, либела, изнајмување машини обезбедени од еден од нашите 23.876 ѕидари во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како да изберете малтер за вашата конструкција Дали ќе го реконструирате внатрешноста или надворешноста на вашиот дом и да го изберете вистинскиот малтер? Многумина од нас се потпираат на изградбата или реконструкцијата да се потпрат на градежната фабрика и купуваат гипс што е најевтино или само во акција. Но, тие забораваат дека точниот избор на гипс е важен. Гипс го штити ѕидарството од оштетување и ја зголемува својата издржливост. Shasters, исто така, подобрување на топлинска изолација, акумулација и акустични ѕидни параметри. Тие помагаат да се подобрат својствата на противпожарна заштита и да се спречи формирање на мувла. Важната функција на гипс е исто така регулирање на внатрешната влага и со тоа придонесува за здрава домашна средина. Умот на гипсот не секогаш може да биде лесно. Постојат неколку гипс поделба и неинтересен градител лесно може да ги изгуби. Сепак, нема потреба да се плашиш, денешните малтери се разновидни, но тоа може да се користи практично на сите основни типови на површини - на тули, pinever и бетон. Разликите помеѓу малтерите се во нивните апликации, редослед на слоеви за поставување или во подготовката на подлогата. Изборот за вашата конструкција може да биде гипс, вар или вар-цемент малтер. Враќањата моментално се соочуваат со глинени малтери. Исто така, треба да се земат предвид неколку фактори при изборот на гипс, како што се: подлогата што сакам да ја насликам, конечната структура на гипс, типовите на животната средина каде што ќе оди на гипс. (Ентериер, надворешност, влажност, механички стрес, итн.). Вар - цемент малтер Lainno - цементни малтери се златен среден начин и секогаш е добар избор. Тоа е историја на автентичен материјал, може да се создаде мазна, но исто така и структуриран ѕид. Тие се карактеризираат со повисока сила и се погодни за секоја средина, како што се станбени простори, кујни, бањи и гаражи. Само го измами го гопсниот систем правилно. Нахробо преземени се исто така погодни под керамичко обликување. Овој вид малтер е погоден не само во ентериерите, туку и во надворешната фасада, бидејќи тие одговараат на сите основни градежни материјали (тула, pinhone, бетон.). Благодарение на цементната содржина, вар-цементот малтер е посилен и поотпорен, подобро ја регулира влагата како гипс малтер. Структуираните површини на вар-цементни малтери ги подобруваат акустичните својства на ѕидот, со овој материјал добро работи и неговата површина е лесно драга. Предности на вар-цемент малтер Оваа традиционална, години на автентициран материјал акумулира топлина и ја подобрува акустичната благосостојба на вашиот дом. Вар-цементен малтер е подобро отпор на штетата и влагата од Sadrová. При изборот на таков малтер можете да изберете од повеќе видови на зрна - од бруто по одлична варијанта која дејствува елегантно. Рачни малтери наспроти Машински малтер Lainno-цементни пласти може да се наслика на површината на внатрешноста или екстериерите на куќата или машината. Тоа е само до вас каков тип го избирате. Неколку градители не сакаат да слушнат или да слушнат за машински малтери. Ако сте дома господар и сакате гипс да аплицираат сам, рачните малтери се вистинскиот избор за вас. Иако работата ќе оди побавно, но доброто чувство од ракописна работа е достоен за тоа. Со рака ослободен малтер, исто така можете да ви помогне локални господар можете да ги најдете преку Wilio за вашата работа, рачни малтери се уште имаат свои поддржувачи помеѓу навивачите на прецизно изработка. Подготвените гипсот се идеални за реконструкција и помали површини. Ако планирате пообемна реконструкција, новата зграда или целокупната реконструкција на надворешната фасада, можете да нарачате бизнис преку Wilio платформа која ќе го измеша вашиот вар-цемент малтер. Примена на машини малтер е толку неспоредливо побрзо, што може да ви заштеди време, но исто така и пари. Целата куќа може да се направи за помалку од една недела. На пример, 500m2 може да се реализира за 4 дена. Времето потребно за машини е околу половина пократко во споредба со рачно малтерисување. Дополнителни предности на машински малтери, исто така, вклучуваат квалитет на квалитет. Материјалите што се користат на овој начин се прецизно измешани во производството, го имаат истиот состав и затоа нема ризик од квалитетни флуктуации во подготовката на гипс на зградата. Внатрешните машински вар-цементни малтери имаат голема универзалност и на долг рок се потврдуваат со време и задоволни клиенти се погодни за повеќето згради, се дише, отпорни на оштетување и калапи. Сепак, внатрешните машински вар-цементни малтери, исто така, имаат неколку недостатоци - се несоодветни за директен едра или светлосни ефекти. Ако локалната штета, самопомош е полошо. Како да се подготви супстрат за малтер? Површината за примена на малтери во внатрешноста треба да биде сува, цврста, поддршка, не-бес и стабилна, лишени од нечистотии, прашина, остатоци од стари премази, приближно абразивни и рамномерно апсорбирачки. Подлогата не смее да биде водоотпорна. Како да се подготви изградбата пред имплементацијата на гипс - вода под притисок Мин 2.5 Бар (250 kPa) или 1000 литарски контејнер со прекинувач за пумпа и притисок - Електрична струја со 400 V и од одредени 25B, крај 32A - 3 фази (пет пински) - поплочен пристапен пат за камион со хидраулична рака - Градежната страница мора да биде затворена, што значи: монтирани прозорци, влезните врати, гаража портата и исто така погодна е покривот недоволно - опремени со сите водни инсталации и жици - Домиор и ги извршуваат сите недостасува делови од ѕидарството Ако планирате да се реконструира или нова зграда и сакате да добиете квалитетни мајстори по пристапни цени, ве молиме контактирајте ги експертите преку Wilio! Не само што можете да ги најдете шампионите од вашата блиска околина, меѓу кои можете да одберете да ги внесете со вашето барање и да ви испраќате цитати. Изберете го вистинскиот експерт за вашиот проект никогаш не било полесно!