Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Услуги за Чистење
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви е потребно чистење услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитет експерти во прозорецот за перење, правосмукалка, пеглање, поплочување, перење и чука. Цената на чистење обично зависи од спектар на услуги. Видите повеќе информации во врска со услугите: производи за чистење, правосмукалка, четка, метла, кофата, кои ќе бидат обезбедени од страна на еден од нашите 31.531 средства за чистење во дадена категорија.

Исто така види:Цени
Што е дел од обичните чистење?Што е чистење на тресење
Спална соба, дневна соба и споделени простори Избришете ја прашината на сите достапни површини во спалната соба, дневна соба и споделени простори Чистење на сите огледала и стаклени површини во спалната соба, дневна соба и заеднички простори Пиење подови во спалната соба, дневна соба и заеднички простори Вакуумирање во спалната соба, дневна соба и споделени простори Перење и дезинфекција на тоалети, тушеви, кади и мијалки Избришете ја прашината на сите достапни површини во бањата Перење подови во бањата Чистење на сите ретровизори и стаклени површини во бањата Чистење на мијалница во кујната, пополнување на машина за миење садови, миење садови Чистење на работните површини, маса и превозот во кујната Чистење на површината на шпоретот, цевки и микробранова печка Перење подови во кујната Чистење на внатрешноста на кујната единица Чистење на фрижидерот Пеглање Чистење на Windows Тепих артерирање Чистење / седишта
Најчесто поставувани прашања
Кои вештини има чистење?
Удобниот чистач може да се планира да планира да работи што е можно поефикасно и дека сè е стимулирано во времето кога има за работа резервирано. Чистачите често прават неколку работи одеднаш, вклучете ја машината за перење или машина за миење садови и прашината за тоа време и наметнете или во кујната потпирајќи ги предметите кои се силно извалкани и чистење на бањата. Испитувањето, исто така, може правилно да се исчисти со нечистотии или сериозно достапни места. Исто така, знае кои средства и алатки се соодветни за користење за да се исчистат сè темелно.
Како да најдам добар чист?
Креирање на побарувачка за Wilio е брз и лесен начин да се најде паметен и подготвен почист во вашето соседство. Wilio ќе ви помогне да најдете машина за чистење која може да се прилагоди и да ја врши целата работа што ви е потребна како што се пеглање, прозорци за перење и подолу.
Каква работа е чиста чиста?
Чистење најчесто вклучува бришење прашина, вакуумирање и миење на плочка во сите соби. Чистење на бања, вклучувајќи огледала, тоалети, кошули и бањи. Чистење на кујната, вклучувајќи работна површина, засолништа, мијалници и врата на кабинети. Чистење и бришење врати, плочки, праг, огледала, стаклени површини и декорација. Можете исто така да се согласите со други услуги, како што се перење на прозорци, превозот и шаргирање завеси и шарки, пеглање на перење и подолу.
Колку често го чистите?
Најчесто клиенти нарачуваат редовно чистење, на секои две недели. Ако имате домашни миленичиња дома, мали деца или само треба да се чистат почесто, можете да се согласите за неделниот распоред.
Дали треба да обезбедам подготовки за чистење?
Препорачуваме агентот за чистење да се согласи дали ќе донесе средства за чистење или дали го користи твоето. Ако машината за чистење не ги користи сопствените специјални машини (на пример, ако нарачате артерирање или заминување на прозорците) за кои може да бидат неопходни специјални препарати за чистење, тој може да даде приоритет на вашиот детергент за да ги користите вашите средства за чистење. Кога чистењето патува јавниот превоз, тоа може да биде проблем да се донесат средства за чистење или алатки како што се правосмукалка, четка и кофа. Препорачуваме агентот за чистење да се согласи дали ќе донесе средства за чистење или дали го користи твоето.
Еднократна употреба или редовно чистење?
Ако ви треба еднократно темелно чистење на стан или куќа, само внесете ја Вилио побарувачката и ви помагате да пронајдете чистење на чистење на еднократна употреба што ќе ви помогне. Ако редовно ќе се чисти, ние ќе ви помогнеме да пронајдете чистење на чистење. Ние охрабруваме да се согласиме на почетокот на состанокот за да бидете сигурни дека ќе бидете во согласност со вашите очекувања.
Зошто ангажира почиста над Вилио?
Дали времето за чистење поради долг ден полн со должности? Не оставајте миење на миење, искреност и избришете ја прашина покрај вагонот на децата на училиште и помош со домашна работа? Кога сте уморни и преоптоварени, последното нешто што сакате да го поминете сабота наутро со чистење. Тоа ќе ви помогне при рака чистач кој се грижи за вашата куќа, станот или канцеларијата сјае чист. Професионална почист редовно ќе го одржува вашиот стан или куќа чист, или ќе дојде да ви помогне да го исчистите станот по закупувачите, трошејќи Windows, тетовирани теписи или длабоко исчистени стан пред одмори.
Совети и совети
Добра задача е основа Машините за чистење можат да се осврнат на широк спектар на различни дела од обични чистење, по чистење на длабочината, прозорци за перење, пеглање. Напишете ги сите задачи за да влезете во машина за чистење за да го процените обемот на работа и да ги доведете потребните алатки и средства за чистење. Кои средства за чистење сакате да ги користите Препорачуваме агентот за чистење да се согласи дали ќе донесе средства за чистење или дали го користи твоето. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Услуги за Чистење
Михал Б.
profile image
Услуги за Чистење
Марек К.
profile image
Услуги за Чистење
Томаш Б.
profile image
Услуги за Чистење
Павал А.
profile image
Услуги за Чистење
Лако П.
profile image
Услуги за Чистење
Даниел Л.