Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

ТВ монтажа на ѕид
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.523 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на монтажа на ѕид? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти на кои ќе се фокусирате, да дизајнирате соодветно решение и да го монтирате телевизорот на ѕид. Цената за инсталирање на држач за држач за ТВ обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: ѕиден држач, трошоци за испорака и кабли обезбедени од еден од нашите 20.722 мајстори во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто го задржувате монтажа на вашиот телевизор на ѕидот преку Wilio?
Локацијата на телевизорот на ѕидот е дизајнот и практичната заштеда на простор. Сепак, нејзината инсталација е повеќе предизвикувачка, па чувајте го на Wilio професионалци со соодветни алатки и know-how. Кога купувате телевизија, продавачот, исто така, може да понуди услуги за инсталирање, но можете да заштедите пари и да добиете подобра услуга ако најдете телевизор инсталатер во Wilio во вашето соседство. Споредете го вашиот преглед и прегледи на задоволни клиенти и изберете техника која го инсталира вашиот телевизор без оштетување на ѕидот и телевизорот. Внесете работа на Wilio бесплатно и известувајте кои услуги на ѕид ви се потребни. Ќе добиете понуди од локални инсталатери и да имате одличен филм и музички сесии, ќе ви помогне да го вклучите вашиот домашен театар.
Зошто треба да го прикачам мојот ѕид ТВ?
Постојат многу причини да го висат телевизорот на ѕидот. Ова е особено заштеда на простор, е помалку веројатно дека ќе го оштети и исто така е побезбедно за децата. Во исто време, телевизискиот екран ќе го подобри дизајнот на вашата соба, и ќе обезбеди поудобно следење и подобри искуства.
Каква големина на телевизорите (со која дијагонала) може да се монтира на ѕидот?
Изберете ТВ погоден за вашата соба. Неколку значајни фактори мора да се земат предвид при изборот на соодветна дијагонална дијагонала. Ако одберете премногу мали, може да ја наруши вашата удобност додека го гледате. Ако е премногу голем, може да ја преземе вашата дневна соба. При изборот на телевизија, треба да размислиме за соодветното набљудување кое се одвива од дијагонална должина и резолуција. Општо земено, поголема дијагонала, ќе биде потребно поголемо растојание на софата (приближно 1m оддалеченост на дијагоналот на телевизорот од 40cm). Големината на собата фундаментално влијае на големината на телевизорот. Колку е повисока резолуцијата на екранот, толку поблиску можете да седите. Препорачливо е да се постигне оптимално растојание на набљудување, место каде што ќе седите од вашиот телевизор. Ако висат телевизор на ѕидот и скријте ги жиците во ѕидот, добивате корисен и естетски простор.
Можете ли да монтирате телевизија на ѕид од тули или над огништето?
Да, телевизорот може да биде обезбеден на ѕид од тули или панел. Вашето монтирање, во зависност од ова, го избира точниот метод за прицврстување. Ние не препорачуваме инсталирање на телевизорот на ѕидот над огништето. Ако одлучите, земате потенцијален ризик од оштетување на телевизорот со топлина и губење на гаранцијата. Сепак, вашиот асемблер ќе ја провери веб-страницата за инсталација и на крајот ќе го препорача најдоброто.
Колку долго ТВ?
Инсталирање телевизија на ѕид, .t.z. Виси ТВ на држач - конзола, и неговите врски, трае околу 2 часа; Посложени инсталации може да потрае подолго. Ако сте заинтересирани за брзо, стручно монтажа и заштеда на пари, контактирајте со Wilio. Просечна цена за монтирање на телевизорот на ѕидот преку Wilio опсег од 20-50 евра. Основна инсталација на телевизор со рамен екран е поевтино, други услуги како што се звучници за монтажа, инсталација на домашен театар, скриеното каблирање на визуелно неврзан во внатрешноста ќе биде финансиски скап.
Услуги
Што прават техничарите кога се монтираат на ѕидот?
Професионалните монтери знаат како да го монтираат телевизорот за било која површина и да ги покриваат естетските кабли. Со робустен ѕид конзоли, експертиза и соодветни алатки, телевизорот ќе го инсталира телевизорот безбедно, на десната висина и без амортизација на ѕидот.
Инсталација на телевизија
Дајте му на инсталерот да знае каква големина на дијагоналата, видот и брендот на телевизорот треба да ги изберете носителите на правото што безбедно ја носи својата тежина и оставете елегантна и професионална површина. Ако имате посебни барања, искусен водоводџија знае како да го монтира телевизорот на ѕидот без носители.
Телевизори
Без разлика дали вашиот телевизор е прикачен директно на ѕидот, постојат различни начини за сушење на кабли при инсталирање на телевизор, домашен театар или кабелска телевизија да не го проповедаат дизајнот на собата.
Приклучок за звучници
Можете да поврзете дополнителни звучници со телевизорот, лентата за звучници, звучните панели и со тоа да добиете волшебна опкружувачка звук за да ви овозможи оптимално искуство за домашно кино и слушање музика. Телевизиска дистрибуција и жици знаеме дизајн и естетски кријат во ѕидовите.
ТВ подесување
Ако имате инсталирано нова телевизор, локалните техничари исто така може да вклучуваат услуга за поставување на телевизор. Тие ќе ви помогнат да поврзете кабловска телевизија, сателитска станица (Skylink) или интернет телевизија (UPC, Magio или Orange), со аналогни канали и може да го калибрирате поставувањето на телевизорот - на пр. Осветленост, контраст или температура на бојата според стандард кој се користи во филмски студии за да го направи вашиот нов HD, 4K или Smart TV со максимум.