Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Цигларство, Циглар

Барате ѕидар за ѕидарски работи? Имаме 24.862 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на ѕидарството, ѕидар? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за бетонирање, изградба на потпорни ѕидови, ролетни. Цената на работникот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: завршна работа, чистење после работа, тули, блокови, поплочување, бетон, фугирање, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.862 ѕидари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Кои видови на материјали најчесто уживаат во ѕидарската работа?
Třehla. Тоа е квалитетен и издржлив материјал кој ќе изгледа добро и стилски целиот живот на недвижен имот. Тули постојат во текот на стилот на стилови, од традиционална црвена до модерна текстура и бои. Тие обично се произведуваат од глина, песок, вода, а понекогаш и вар или пепел. Различни видови тули може да содржат разни состојки кои се мешаат, а потоа форма. Кога циглите се обликувани, тие горат. Hroken тули Тули се складираат во шарата, лигаментот, крстот или полу-насоки. Во овој вид ѕидарска работа, акцентот е нагласен за креирање на униформни зглобови. Масоните на ѕидарството се контролираат прво, а потоа рамномерно исполнети со конвенционален или цементен малтер. Зглобовите може да се полнат до рамнината на јакна. По уплатата, слојот за олеснување на водата е затворен, така што влагата не навлегува во ѕидарството. Poroketón. Foryentone е лесен градежен материјал кој се произведува од филер (песок или летечка пепел), врзивно средство (вар и цемент), адитиви за формирање вода и гас. Нејзината употреба во ѕидарската работа го олеснува фактот дека е достапен во форма на блокови, како и во форма на комплетни системи за изградба на ѕидови и тавани. Затоа, тоа е лесна, неговата употреба ги зачувува трошоците во димензионирање на структурите за поддршка и транспорт. Портбетонските блокови се поголеми од тули. Оние кои се уживаа на превозникот и периферните ѕидови имаат пенкала и жлебови, со што Малта само во хоризонтални зглобови. Така, исто така се потребни многу помалку мали зглобови и ѕидарски дела. Не е запалив, ги регулира стапките на влажност во внатрешноста и се замрзнува. Камен Murviva. Така, редот ѕидарски е третиран со камени блокови кои можат да се најдат во повеќе форми и модели. И каменолом камен, исто така познат како солиден камен кој се чува како "урнатините ѕидарски". Резултатот е помалку чист во изгледот и ѕидовите без редовна шема. Наместо тоа, каменот камен обезбедува автентичен изглед кој може да изгледа одлично. Бетонски блокови Бетонот е сличен на тули. Бидејќи бетонските блокови се многу поголеми од тули, овие ѕидарски работи трае многу пократко. Затоа, бетонските блокови се многу популарен градежен материјал. Покрај тоа, тие обично се поприфатливи од тули и исто така се отпорни на пожар. Тие често се користат главно на темелите.
Кои видови ѕидарски работи можам да нарачам?Совети за работа на ѕидарски работи
Тули од тули и бетонски блокови Камен камен, или тули ѕидови, поддршка ѕидови, мислења, декоративни или функционални структури Изградба и поправка на оџаци Поправка на оштетени ѕидови и размена на оштетени или луди тули и ѕидарски Градење на камени ѕидови со или без Малта Кастинг бетонски колони, основи, подлошки Цемент поправки Растителни и истегнувајќи ѕидови Хидроизолација Основи на бетон, блокови или камен Инсталирање на плочка на природен или вештачки камен Бетон Инсталација и реконструкција на декоративни камени и архитектонски детали, како што се прозорец прагови, Arkiere и слично. Инсталирање камени патеки, тераси, пожари, скали Истурање на бетонски скали и тротоари Пристигнување од бетон, чакал, плочки или од камен
Совети и совети
Добра задача е основа Напишете во задачата што е можно опис на тоа која работа треба да ја извршите и до кој степен да разберете што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Најчесто поставувани прашања
Зошто да побарате експерт за ѕидарски во Wilio?
Барате корисен експерт за ѕидарски работи? Без разлика дали треба да предложите куќа за подигање соби, вишок на следниот кат, заменете го јадрото или да го промените станот, ние ќе ви помогнеме да најдете експерт за ѕидарството што може да се справи со него. Нашите масони можат да се справат со сè, од позицијата на гаражата, преку бунтот на таванот, додавајќи зимски градини во зградата на куќата од Фондацијата. Заштеда на време и пари со споредување на понудите и избирање на најдобрите номинални мајстори од вашата околина. Wilio ќе ви помогне да пронајдете експерти за ѕидање кои ќе направат сè од темели, ѕидови на превозникот и колоните до оџакот или огништето. Квалитет, по разумна цена и кога ви е потребно.
Кои се масонот?
Работата на ѕидарството вклучува изградба на сите градежни со комбинирање на материјали со малтер. Малта е форма на цемент кој ја одржува структурата на тули, бетон, камен, мермер и други материјали по сушењето. Материјали за ѕидарски се користат за работа со ѕидарски работи, но исто така и природно се случуваат во природата.
Како да се најде масонски експерт во моето соседство?
Најдобар начин да се најде експерт за работата на ѕидарството е да влезе во Вилио побарувачката. Ние ќе го испратиме вашето барање од страна на експерти со потребните квалификации и ќе можете да изберете од неколку менија од масоните кои ја знаат работата кога ви треба. Потоа споредете ги понудите, прочитајте го рејтингот и прегледите од клиентите и видете фотографии од завршена ѕидарска работа за да ја изберете вистинската личност на вашиот проект.
Може ли да ја направам ѕидарската работа сам?
Многу ѕидарски работи се покомплицирани отколку што може да изгледа. Декоративниот ѕид во градината што не е назален, исто така, може да изгради домашна шилска. Но, во однос на изградбата на ѕидови за поддршка, градење на темелите, или неопходно е за мајстор да се знае според архитектонските планови и цртежи, треба да претпочитате да ја напуштите оваа работа на професионалци. Вие ќе бидете сигурни дека ќе бидете сигурни дека целата работа на ѕидарски е направен квалитет и дека зградата ќе биде безбедна и издржлива.
Имам материјал на работата на Масонерот за да ме избави, или масонот носи свој?
Тули и други градежни материјали мора да бидат платени или испорачани или испорачани по консултација со Мејсон. Секогаш бидете сигурни дека го имате целиот потребен материјал. Најдобро е да се согласите кои материјали треба да се купат, пред да го потврдат цитатот на ѕидарската работа.
Колку време го зема ѕидарството?
Должината на ѕидарската работа ќе зависи од тоа каков вид на работа оди, од износот на подготвителни работи потребни и колку метри ќе биде ѕидарски. Помалиот ѕидарски може да се справи со корисен масон за неколку часа, додека поголеми проекти како зграда, трае неколку недели.
Кој тип на материјал е најдобриот од ѕидарската работа?
Одговорот на ова прашање во голема мера зависи од одреден проект. Во зависност од стилот, потребите и структурните пласмани кои ќе бидат ѕидарски е соодветно да се разгледаат различни материјали. На пример, ако структурата се наоѓа во надворешноста, ќе биде потребно да се биде материјал кој е издржлив и временски отпорен. Од друга страна, ако елементите на ентериерот дизајн ќе биде поважен изглед на финалниот производ, наместо тоа е отпорен.
Колку долго ѕидарството?
Тоа зависи од типот на работа на Масари што треба да се направи, од износот на подготвителни работи потребни и колку метри ќе биде ѕидарски. Просек на масонот може да лежи 280 до 500 тули дневно. Помалата работа може да се направи за неколку часа, додека поголемите проекти како зграда може да потрае неколку недели.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Цигларство, Циглар
Јакуб К.
profile image
Цигларство, Циглар
Јарослав М.
profile image
Цигларство, Циглар
Марек Н.
profile image
Цигларство, Циглар
Матеј В.
profile image
Цигларство, Циглар
Милан Р.
profile image
Цигларство, Циглар
Томаш Б.