Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Централни Правосмукалки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на централните правосмукалки? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во дизајнот, имплементацијата, инсталацијата и одржувањето на централните правосмукалки. Цената на правосмукалките обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: цевки, филтри, услуга обезбедена од еден од нашите 19.430 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бенефиции и недостатоци на централниот важен систем Вакумуните подови е од суштинско значење, редовно повторувачка работа додека го одржувате вашиот дом чист, но неколку сопственици на куќи уживаат во него. Треба да излезете од собата во собата, поместете го мебелот и да го промените продолжувањето за да дојдете во скриените простори, сите за неговиот континуиран хрот. Централниот вакуумски систем за чистење може да ги исчисти вашите подови малку полесно. Сепак, постојат неколку недостатоци со него. Додека преносливите вакуумски чистачи имаат свои прашина и нечисти контејнери, за централните правосмукалки, оваа компонента е зачувана на едно место, обично во подрумот или гаражата. Во списанието на сопствениците на сопствениците на куќи, централниот уред е поврзан преку ПВЦ цевки до неколку записи монтирани во ѕидови или Sokloch. Сопствениот дом на таков влез вклучува долго црево и продолжување на чистење за да го активира системот. Централниот систем за вакуум може да работи на неколку различни начини. Циклоничните системи виткаат воздух во канистри и исцедат надвор од куќата. Оние други собираат прашина и нечистотија во контејнер или џеб што треба редовно да се празнуваат. Некои системи му овозможуваат на корисникот да го регулира силата на вакуум. Системот, исто така, може да го содржи садењето на обичниот бар, кој ќе му овозможи на сопственикот на домот да го избрише секој лубрикант на обичната железница и притиснете го прекинувачот за да биде засаден. Една од главните предности на централниот систем за чистење на вакуум е тоа што има поголема енергија како пренослив правосмукалка. Според експертите, бидејќи сопственикот на куќи мора да носат само црево и да се справи, моторот може да биде до пет пати посилен како во стандарден правосмукалка. Покрај тоа, оваа изведба не значи зголемување на бучавата во вакумиран соби. Моторот се наоѓа во оддалечен дел од домаќинството и со тоа бучавата ќе биде пригушена. Всеката црева и проширување на чистење е значително потивко. Системот обично носи значително подобрување на квалитетот на внатрешниот воздух. Се наведува дека додека традиционалните вакуумски чистачи се акумулираат прашина и нечистотија, централните вакуумски системи може да се поврзат со надворешен сад. Ова ви овозможува да ги отстраните сите честички од воздухот во куќата и ограничувањето на алергенот, спорот габи и други иританти. Централните правосмукалки ви дозволуваат побрзо и темелно чистење на домаќинството. Во учебникот за 2017 година "Модерните резиденцијални практики" се тврди дека цревото и прилозите на системот се полесни од вертикалните правосмукалки. Преносливоста на цревото го олеснува чистењето на многу достапни области; Во комбинација со различни дополнителни уреди, неговата флексибилност ви овозможува да го спарите чистењето на вашиот кат со задачи, вклучувајќи, на пример, завеса вакуум. Должината на цревата исто така ќе ви овозможи да ги исчистите областите како што се тераса или автомобили во гаражата. Системот обично покажува за сопствениците на куќи како добра инвестиција. Според експертите, тоа е издржлив и потрајни од преносливите правосмукалки и често се однесуваат на подолги гаранции. Исто така, ќе ја подобри продажната вредност на куќата, бидејќи купувачот најверојатно ќе плати за погодност што го нуди системот. Иако централните вакуумски системи се повеќе популарни и често се дел од новата градба, исто така е можно да се опреми постоечката куќа. За обезбедување на доволно покриеност на целата куќа често доволно црева влезови. Експертот вели дека дури и ако е најлесно да го инсталирате системот дури и ако ѕидовите се отворени за електрични или водовод, исто така е можно да се испратат цевките за црево преку пристапните отвори кои се дупчат во подрумот. Оваа инсталација - и самиот систем - но може да биде значително поскапо од стандардниот правосмукалка, додека трошоците се искачуваат ако ви требаат повеќе фиоки или други функции. Бидејќи цревото што се користи во системот може да биде долг до 9 метри, сопствениците на куќи може да изгледаат непријатно да го повлечат од собата во собата. Експертите тврдат дека ова црево може да заземе голем дел од складирање и триење може да го оштети дрвениот мебел по тркалање и одложено. Сопствениците на куќи кои се плашат од ваквите проблеми можат да го разгледаат системот за повлекување на цревото. Професионалец за подобрување на домот вели дека оваа функција ви овозможува да го повлечете цревото од влезот и последователното повлекување назад во ѕидот. Централниот вакуум системска фиока треба само еднаш да се испразни еднаш. Според експертот, типичниот систем е доволен за да ги испразни само секои две или три години. Сепак, тој тврди дека овој процес може да биде непријатно за сопствениците на куќи, бидејќи вклучува значителен износ на прашина. Перформансите на системот, исто така, може да предизвикаат неочекувани проблеми. Зголемената ефикасност на санки може да привлече поголеми објекти отколку што се справува со традиционалниот правосмукалка. Ова може да се заглави или ова ќе се случи дека ќе треба да преиспитате голема количина на остатоци во контејнерот кога барате изгубена ставка. Колку вентили за снабдување се приближно потребни во семејна куќа? Нашата лозинка: Колку што е потребно и што е можно помалку. Со цел да стигнат до сите области од подрумот по поткровјето, поставувањето на вентилите за снабдување треба да ги земе предвид архитектонските околности на зградата. Всисни црева во зависност од должината на дејството радиус од 6 до 12 метри. Во семејна куќа со станбена површина од околу 150 квадратни метри обично, 5 до 7 од вентилите за снабдување. Се препорачува да го инсталирате вентилот за снабдување на влезот во гаражата за да можете да го направите возилото удобно и темелно. Со цевки вентил сетови, просторијата каде што е поставена централната вакуумска единица. Дали всисната моќ е конзистентна низ зградата? Растојанијата до 100 m не се проблем. Правилно инсталиран централен систем за чистење на вакуум нуди подеднакво моќни перформанси за чистење на секој влезниот вентил и темјан во времето. Се разбира, производителите нудат единици со различни моторни сили, односно зградата има централен правосмукалка со оптимални перформанси. Дали постои ризик од ќор-сокак? Не, под услов цевките да бидат правилно инсталирани. Т.н. безбедносен свиок е поставен зад секој прилив на вентил. Ова е краток свиок од 87 °, што спречува поголеми остри предмети на гасоводот. Ако има затнувањето (на пр. Со вакуумирање ткаенина), постојат неколку едноставни мерки за решавање на проблемот. Зошто не треба да го инсталирате централниот правосмукалка на таванот. Од причини на гравитацијата, големите и тешките честички се вовлекуваат од висина од неколку метри. Постои ризик да остане во внатрешноста на цевката и паѓа на најдлабокиот влезниот вентил. Затоа, предлагаме да го инсталираме централниот правосмукал на најдлабокото место на вашиот дом. Може ли системот да биде инсталиран во временската куќа? Да! Перформансите на системот за чистење, исто така, можат да уживаат во секое домаќинство, од нов дом до оние кои вредат децении. Наједноставниот начин е да се инсталира цевката во скршен оџак, електрична вратило или отворено скалило. Различни опции за инсталација се уште се достапни и што е можно. Вашиот агент сака да ви помогне со вашите опции за инсталација. Потребна е централна поправка и одржување на правосмукал? Централните вакуумски системи се дизајнирани за долг живот. Како и сите производи со високи перформанси, исто така, имаат потреба од централни вакуумски чистачи редовно одржување. Квалитетниот мотор мора да биде заштитен од оштетување на прашина. Затоа, потребно е да се исчисти заштитниот филтер за моторот еднаш годишно или целосно да го замени. Компанијата препорачува неусогласеност со филтер торба целосно затоа што во полн со вшмукување сила и може да го оштети. Дали е можно да се хранат пепел и течности? Пепел и течности не се соодветни за директно да се користат во систем за цевки. Ова може да предизвика оштетување на вакуумската единица и затоплување на цевката. Предлагаме да го користиме нашиот предуслов, пепелник. Колку чини централниот систем за вакуумски систем? Материјалните трошоци се зависни од големината на вашата зграда, износот на подови и бројот на потребните приливи. Кога го користите методот "Направете себе" ќе чини од 1 500 до 2,500 евра. Прашајте го вашиот претставник за совет и услуга. Што е airwatt? Airwatt е нестандардна мерна единица која ги мери перформансите и ефикасноста на моторите за чистење на вакуум. Airwatt прикажува корелација помеѓу протокот на воздух (во M³ / H или Litroch / p.) И всисна сила (во МБАР или HPA). Дали издувните гасови мора да биде надвор од зградата? Филтерот за воздух со високи перформанси се користи кога воздухот исцеден не може да се пренасочи (на пр. Во случај на пасивна куќа). HEPA филтер 13 го чисти отпадот до 99,95 проценти. ХЕПА филтерот се наоѓа во моторот.