Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Цементна Ферманка
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за цементна кошула? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за мерење на објектот и пресметување на потребниот материјал, подготовка на подлогата, дупчење, нанесување на цементна кошула, финална обработка. Цената на цементниот слој обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: шпатула, либела, електрична мешалка, гума за чистење, што ќе ги обезбеди еден од нашите 23.912 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Цемент Потер Која е разликата помеѓу бетонот и ферман? Ова е прашање кое места многу луѓе кои сакаат да изградат основи, постават тераса или едноставно да ги информираат градежните материјали. Основни прашања што луѓето лежат: Што е конкретно? Што е конкретна кошула? Потер, што е тоа? Зошто бетонски ферман? Што значи концептот значи корисна ферман? Какви видови на фермави знаеме? Цемент Потер Mastensula асфалт ферман Синтетични смоли сцени Калциум сулфат ферман Магнезит место Разликата помеѓу бетонот и ферман На условите на ферман и бетон, конфузијата често може да се создаде, бидејќи бетонот се користи како основа, но подот е исто така на подот. Па дури и постои концепт на бетонски ферман. Која е разликата помеѓу овие два концепта или означување на двата термини истиот? Овој водич ќе ви помогне во оваа терминологија. Која е разликата помеѓу бетонот и ферман? На кратко: една супстанција ги дефинира адитиви (бетон) и другиот од употребата на употребата (ферман). Што е конкретно? Бетонот се состои од грануларен камен како чакал или песок, цемент (кој се состои од глина и вар), мешање на вода и, каде што е соодветно, други состојки, врзива или катализатори. Бетонот е накратко влажна мешавина на карпи, глина и вар. При сушење и лекување на бетон, постојат хемиски процеси кои доведуваат до кристален притвор. Ова го прави конкретниот тежок и идеален за темелите и како градежен материјал за друга употреба. Постои дури и конкретен мебел на располагање! Сепак, бетонот не е последниот слој на темелите, особено во секторот за станбени објекти. Пред да е можно на подот да се постават ламинат, плочки, паркет, линолеум, тепих и слично, треба да се примени естри. Бетонски ферман, што е тоа? Флориран бетонски под е едноставно слој на пофини бетонски поставени на постоечка и излечена бетонска база. Егрупата обично е едноставна мешавина на цемент, агрегат и песок, но постојат специјални екрани за посебна употреба. Крепата може да се примени директно на основниот бетон или може да се примени како површински третман на слој со цврст изолациски материјал. Што е распрскување? Теренот и кешот слој што се става на бетонска база и се усогласува. Крепата може да се состои од слични компоненти како конкретни, но постојат различни видови на ферман. Со други зборови: бетонот е дефиниран од нивните компоненти додека фермантот е дефиниран со неговата функција. Постојат следниве типови на тестирање: Цемент Потер (КТ) Асфалтен Потер (AS) Синтетички смола екран (СР) Сулфат калциум Потер (ca) Магнезит место (р) Не сите видови на кошули користат вода, што е голема разлика од бетон. Бетонски потреби вода за да стане издржлив градежен материјал што многу луѓе го користат. Зошто да користите бетонски ферман? Егрупата е поставена на три причини: За подобрување на изгледот на веќе постоечки бетонски под. Бетон има многу форми и услови. Бетонскиот под може да биде структурно квалитет, но може да има површинска штета, дамки, грубост или неконзистентно боење. Површината на кошулата обезбедува атрактивна, хомогена и мазна површина. Егрупата може да обезбеди униформа поддршка за плочки, паркет, линолеум или винил. Исто така е погодно за покривање на подно греење. Системите за подно греење обично се состојат од цевки кои пренесуваат вода. Овие цевки потоа се наводнуваат со бетон од 'рбетот, така што тие се целосно скриени и ферман делува како топлински проводник. Видови крик Најчестиот вид на ферман е едноставна бетонска мешавина. Бидејќи е да се види на површината, избираме подобар цемент, помали и поголеми агрегати и фино песок. На екринот може дополнително да се подобри со додавање боја на боја на мешавина како што е метален оксид пигмент. Понатаму, влакната може да се додадат во смесата за обложување, што ќе ја зголеми силата и ќе го намали ризикот од појава на грозни пукнатини во иднина. Овој тип на ферман обично ќе чини од 15 до 20 евра по квадратен метар. Ако имате недостаток на време, но не мора да се грижите за буџетот, се разбира, можно е да купите претходно мешана кошула. Таквите производи обезбедуваат сигурна конзистентност на слој и можат да се исушат во состојба кога може да се пренесат за четири часа. А малку поскапи терапија тенџере треба да се движи околу 18 € до 25 € по квадратен метар. Друг тип на капут е анхидрат ферман. Тоа е течност која е обложена на подот и затоа бара помали вештини за апликација. Течноста го наоѓа своето ниво и се суши во рок од 48 часа и ќе остане мазна. Овој тип на ферман е најчесто се користи за системи за подно греење. Поради едноставноста на употребата, оваа кошула е во цена опсег од околу 13 евра до 18 евра по квадратен метар. По апликацијата, бетонскиот под со ферман е попривлечен и потрајни од обичниот бетонски под. Сепак, бетонот сè уште останува со бетон и неговите честички можат да се распаѓаат на прашина. Крепата исто така може да апсорбира течност од бетонот и може да го обезлочува. И двете овие проблеми може да се елиминираат со користење на разни внимателни системи. Процесот започнува со микро-мелење на подот, отворајќи ги порите и елиминирање на грубоста на микро-површината. Потоа на подот го примени згуснувачот што продира во подлогата и реагира хемиски и врзува слободна вар и калциум хидроксид. Резултатот е построга површина која е отпорна на абење и затоа не е формирана прашина. Заедно заптивка се применува по понатамошно полирање. Ова е протеински подот отпорен на истурање на течноста која не се апсорбира и може лесно да се избрише. Бетонскиот под со ферман беше третиран со таков систем многу години и обезбеди површината споредлива со секој мермер и дел од цената. Накратко објасни индивидуални типови на фермави За повеќе детали, ние ќе ги испитаме горенаведените видови на кошули. Значи, добивате попрецизна слика за екраните. Цемент Потер Цементот е покритие и кеш кој исто така се нарекува КТ според DIN EN 13 813. Цементот е исто така наречен бетонски ферман, бидејќи компонентите се приближно исти. Се користи песок и цемент, на пример, 3: 1 сооднос на мешање. Песокот има големина на жито помала од 8 mm, во некои случаи максимум 4 mm. Водата исто така се користи за мешање на мешавина. Како брз бетон има и брз подтип на цемент ферман. Таа содржи различни состојки кои претпочитаат или го забрзуваат процесот на лекување. Mastensula асфалт ферман Масан асфалт фермантот се нарекува и, спротивно на горенаведениот пример, нема никаква врска со вода. Овој тип на ферман се состои од компоненти на битумен, песок, здроби и камена прашина. Смесата беше загреана до 230 ° C погодна за истурање и премачкување или за премачкана асфалтна облога. Предноста на оваа кошула е отпорност на вода и пом. Мешавината, исто така, има ниска топлинска спроводливост заедно со ликот на звучниот изолација, така што овој тип на ферман често се чини дека е идеален за таванот. Покрај тоа, тоа е брзо подготвено. Сепак, постојат и недостатоци: Пред примена на дрво, линолеум и други подни облоги, потребно е да се создаде бариера слој за да се избегнат хемиски интеракции. Талната асфалт фермал, исто така, треба да не дојде во директен контакт со минерални градежни материјали. На пример, малтерската вода која има високо основен карактер е штетна за одредена мешавина на супстанции. Кога жалост или други малтерски апликации, дистрибутивниот слој мора да биде помеѓу малтерот и асфалтната сфера на леано железо. Синтетични смоли сцени Синтетичката смола што се користи за монети е обично епоксидна смола. Сепак, може да се користи и други пластика. Синтетички смола често не се користи, што е делумно предизвикано од високата цена. Особено, се користи ако е исклучително кратко време на сушење или се очекува да се очекува зголемено динамично оптоварување кога последователната употреба. Иако е поволна дека грнчарот е отпорен на вода, исто така е дискредитирана. Бисфенол А, еден од тешкотиите што може да се користат во млаз од синтетичка смола предизвикуваат гасови кои го прават човекот може да остане неплоден. Сулфати калциум Потер Сулфатната кошула исто така е познато наречена гипс слој, бидејќи наместо цемент, како во бетон, се користи како врзивно средство со калциум сулфатни хемихидрат. Ако се појави контакт со вода, се формира калциум сулфат дихидрат, Howcraft. Концептот на Anhydrite Shered е исто така чест. Понекогаш претпочитан калциум сулфат пред цемент ферман, особено на поголеми површини. Бидејќи може да се очекува да се намали површината на рабовите или во средината. Сепак, оваа ферманка е повеќе подложна на влага, особено за постојана влага со ризик од габи. Магнезит место Последниот од петте естриси е магнезитска кошула која честопати го ставаше Стеунвуд. Магнезит се користеше главно на облогата по Втората светска војна, бидејќи цементот беше продаден / дистрибуиран само до цементот. Причината за најголем недостаток на оваа кошула е голем процент на влага. Но, тоа не значи тоа за градина и тераса! Што значи концептот значи корисна ферман? Корисни скрини укажува на естридовите кои се користат директно како подот без употреба на подот покривање. Особено во индустријата и сали (магацини, саеми, инженеринг), нема дополнителна покривка за подот не се однесува на бетон или цемент ферман. За да го направите овој тип на супстрат долгорочен отпорен и за да го минимизирате одржувањето, можете да го користите, меѓу другото, бетонски заптивки како успешен метод. За магнезиум хлорид и магнезиум хлорид, видете многу стари згради. Дрвото се користело наместо чипс или песок.