Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Тркалачки Гаражни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на тркалачка гаражна врата? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, производство, предавање и склопување на портата. Цената на автоматските гаражни врати обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: оператори на порти, далечински управувачи и додатоци обезбедени од еден од нашите 18.443 специјалисти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ролинг гаражни порти Што е Garage Garage Garage? Ролинг гаражни порти се една од најраспространетите портали; Со непречено вертикално отворање и без внатрешни песни, тие одлично работат. Вратата на тркалање се изработени од челик или алуминиум и во основа се завеса која се состои од ламела која може да се преврти на врвот на отворот на вратата, а алуминиумските врати нудат совршен изглед. Придобивки во кратенка. Најголемата предност на тркалачката гаража е тоа што е исклучително универзална во однос на апликациите кои можат да се монтираат. Покрај тоа, постојат различни квалитетни опции за сите буџети, многу бои и други гости. Ролетни нудат својства заштеда на простор. Минимални просторни барања Работа на тркалезни гаражни порти Ролери гаража портата бара главно мали барања на просторот. Вертикалното отворање на слепите им овозможува на сопствениците да ја оптимизираат должината на нивната гаража и патеката и паркираат до вратата без пречки. Отворениот механизам, исто така, гарантира дека можете безбедно да паркирате високи возила, како што се возила од 4x4 возила, во близина на вратата без да се спречи затворањето и затворањето на вратата. Малата големина на вратата на ролери значи дека вратата може да се инсталира на места кои можат да имаат ограничен простор за глава - решение кое другите видови врати не можат да ги понудат. Ако имате непријатно поставен метар, кутија со осигурувачи или внатрешна врата која може да ги блокира механизмите за гаражни врати, тогаш вратата на ролери може да се одговори. Просечната големина на завесата на ролери е во просек околу 300 mm - 350 mm во просек, иако може да биде повеќе, во зависност од положбата за монтирање и материјалот избран за шарката. Повеќето ролери се направени по нарачка и затоа може да се нарачаат според вашите точни спецификации, без оглед на нивната големина. Покрај тоа, гаража со шатл, за разлика од различни други видови на порти, може да се монтира од позади, помеѓу или пред дупка! Видови на тркалање врати Ролери Гаражни порти се достапни како изолирани двојно школка алуминиум или не-изолиран единечен челик, и со можност за рачна или далечна електрична контрола. Еден ролери ролери Едноставна и практична врата комбинирање на квалитет и функционалност. Благодарение на нивната достапност на цените и атрактивен дизајн, овие врати се идеални за секој вид сопственик на куќи. Гаражни порти со двегодишни ролери Намалување на топлинските загуби, заштита на вашата гаража пред времето и зголемување на безбедноста. Безбедност Ниската цена гарантира ниска безбедност - кога станува збор за ролетни ќе го добиете она што го плаќате. Повеќето ролери се обезбедени со рачно контролирани верзии кои се карактеризираат со лизгачки лајсни кои се внатрешно обезбедени во странични канали. Вратите на далечинскиот управувач користат разни разни уреди за заклучување кои обично се чуваат за главниот клуч на кој завесата е прикачена. Во мачка. Мора да го уверите дека ако ви е потребна сигурност, знаете точно што барате! Вратата на ролери може да се менува Едно-школка и изолирани врати се достапни во неколку стандардни бои завршени во производството. Не може да се наслика на лице место. Можете да имате речиси било, но само по двете страни на водичите за завеси. Крајните плочи и аспиратори можат да бидат усогласени или контрастни. Исто така, постојат и тешки винил обложени дрвени завршетоци, специјално дизајнирани за складирање со резервни прозорци и пред влезните врати. Површинските модификации нудат атрактивна опција без одржување што ќе дополнуваат различни стилови на недвижнини. Достапната површина на дрва се појавува импресивен и создава одличен површински третман лесен за одржување. Информации за општата големина Вратата на ролери може да се произведува во многу големини - дури и до 12.000 мм широк и 8000 мм високо за комерцијални врати. Домашните изолирани алуминиумски ролетни се достапни во големини до 5400 mm и 4000 mm. Ние исто така можеме да обезбедиме многу други видови тешки комерцијални растојание на ролери во големини до 12000 mm широк и 8000 mm висок. Нашата комерцијална врата се испорачува со потребните безбедносни уреди за дома. Гаражните панели со ролетни се обично алуминиумски ребра со два ѕида длабоко 78,5 мм, со изолација и амортизација бучава без пена. Во однос на вратата на одредени димензии, одредени видови и бои на Ламела може да бидат ограничени. Апликации Вратата на ролери е прилагодлива за монтирање во различни структурни дупки. Гаражата на тркалање е најраспространета од гаражните порти, бидејќи може да се направи во речиси секоја големина или боја (само некои видови на ламела). Бидејќи портите на гаражни порти се подигнати вертикално, може да се монтира за каква било форма на отворањето на гаражата, како што се лакови, итн. Друга ситуација кога ќе се бара шатл-вратата, на пример, кога гаражата има особено висок таван. Ролери гаражни порти може да бидат идеални за заоблени гаражни отвори за да го максимизираат помине низ висината. Таа е монтиран на двојно, три или повеќе гаражи со користење на повеќеканален систем за далечинско управување - идеален за лесна употреба. Специјално опремени со далечински управувачи кои ја користат најновата технологија за лизгање на кодот - вашата гаражна порта може да се контролира само со вашиот предавател. Монтажа на дупката Вообичаено, обично се постигнува максимална ширина и висина, дури и ако е неопходно да се смета губењето на гаражната должина. Поправање помеѓу дупката Оваа позиција е доста честа, но не обезбедува многу широко возење низ ширина или висина кога ќе се отвори вратата. Инсталација надвор од дупката Целосно покритие на хаубата е потребна за заштита на слепите. За да го завршите изгледот, водичите и крајните плочи ќе бараат слој од прав. Бидете внимателни при изборот на лизгање на вратите! Многу големи разлики се дека некои тркалачки врати се "направени", додека некои едноставно се "собрани", што доведува до огромни разлики во нивниот севкупен интегритет и живот. Направени се тркалачки врати се користат во контролирана фабрика за животна средина постојано исти компоненти. Вратата ќе биде тестирана и правилно означена, дури и со понатамошна потврда. Собраните врати на ролери едноставно се издаваат од компоненти од различни извори кои не секогаш ќе бидат исти. Долниот квалитет компоненти што се користат во секоја тркалачка гаража брзо стануваат проблеми, бидејќи многу мали подвижни делови се потребни за вратата на тркалање за да работат на значителни сили. Користени ребра, исто така, играат голема улога во целокупната сила и перформанси на тркалачки врати. Додека повеќето тркалачки врати се алуминиумски профили со двоен ѕид, постојат големи разлики во силата, квалитетот и завршувањата кои играат голема улога во целокупниот живот на вратата и во тоа како се гледа по некое време. Иако се чини дека повеќето лизгачки гаражни порти можат да изгледаат кога гледаат слики или брошури онлајн или во печатена форма, дефинитивно не! Зошто можеби ќе ви биде потребна гаража за скролување Кога станува збор за гаражни врати, имате избор на неколку алтернативи. Секцините порти се достапни, лизгање на вратите, лизгачката страна, странично вртење, преклопни кануси и поместување на портите. Типот што го избирате сигурно во голема мера ќе зависи од планираната употреба на вашата гаражна порта, а исто така и од вашата гаражна локација. За употреба во недвижности, најчестите пресечни врати, врата со странични шарки или навалување на вратите кои обично се доволни. Сепак, не постои најдобар избор за различни други апликации. Ако вашата гаражна порта ќе се користи во деловна или малопродажба или во областа каде што заштитата е највисок приоритет, најдобриот избор е лизгање гаража. Изградба на скролувачка врата Вратите од нерѓосувачки челик обично се направени од тенки панели изработени од челик, дрво или други лесни материјали кои заштитуваат од неформални влезови, обезбедуваат автомобили од различни аспекти или ги покриваат компонентите за складирање. Лесните материјали на овие врати работат добро за овие апликации, но за барања кои не се однесуваат на употребата на недвижен имот, најверојатно, подобро е да се избере вратата на тркалање. Спротивно на тоа, вратите на појасот се изработени од цврсти челични ленти прикачени хоризонтално што вози во внатрешноста на вертикалните песни. Кога ќе се отвори вратата, ремените се валани на вретеното низ отворот на вратата. Лизгањето на вратата е многу поотпорен од многу други видови на гаражни порти. Резултатот е помоќни порти кои сигурно ќе овозможат дополнителни циклуси за отворање и затворање како различни други видови на порти. Предности на тркалачки врати Стабилноста не е единствениот фактор кој треба да се разгледува кога ќе победи вратата. Ако валаната врата во отворената положба зема многу помалку места како и секоја од другите гаражни порти. Различни други врати обично ја покриваат целата површина од едни со други, како и неколку нозе наведени под таванот. Ова претставува 2 проблеми: Прва соба над подигнати врати, а исто така и под таванот нема да биде достапна за лесен простор за складирање Втората - алтернативите за осветлување се ограничени, бидејќи секаков вид на осветлување поставено во областа каде што вратата е отворена, повеќе не работи кога е отворена. Подобрена безбедност Постојат одредена загриженост при изборот на гаража портал за бизнис апликации. Дури и најлесните гаражни порти се доволни за да предизвикаат оштетување на материјалите или дури и полошо, повреда или човечка смрт. Една од обичните причини за падот на гаражни порти е пролет неуспех. Друга вообичаена причина за оштетување на гаражата е нивната подложност да се движат камиони, како што се виљушкари. Компоненти на тркалање гаража, вклучувајќи извори се ограничени, што укажува на тоа дека преместувањето на автомобили е многу помал ризик. Ако ја користите тркалачката гаража, за разлика од нормалните престолни врати, го намалувате ризикот од оштетување на вратата, како и камиони, но уште поважно, создавате побезбедна средина за луѓето од областа на вратите. Изолациски својства Ролинг гаражни порти обично се заштитени. Тие се обезбедени по рабовите и исто така често се изработени од челична и пена мешавина. Овие дизајни вклучуваат едни со други поддршка на вратата за да ги заштедат цените на енергијата преку одделување на градовите со различни температурни нивоа. Покрај тоа, изолацијата на вратата обезбедува првокласен квалитет на печат помеѓу 2 соби во близина. Вратата победи на трошоците Иако вратите на тркалање се поскапи од различни други видови врати, во долгорочните сопственици на други врати, го трошат животот и безбедноста. Вратите на тркалање се направени за да бидат посилни и да траат многу повеќе отворени / циклуси на затворање. Нивната најдолга изградба и градба, исто така, обезбедува уште поголема безбедност од нарушување, со што се намалуваат трошоците за замена на украсениот материјал и оштетување на самите врати. Алуминиумска мрежа Лесна алуминиумска решетка мрежа е споредлива алтернатива на портата на велосипедската гаража. Овој избор е одличен за малопродажни сценарија каде што сакате луѓето во вашата продавница, изгледаа производи што ги имате за продажба, но сакате да ги заштитите вашите акции пред кражба. Тие обично се користат во трговски центри и улични продавници, каде што сè ги одделува производите, а исто така и можните натрапници, е стаклен панел. Изглед Фактот дека ролетни порти имаат уште комерцијален изглед од просечните пресечени или шарки дизајнирани гаражни порти не можат да бидат заобиколени. Всушност, веројатно нема да најдете многу валани врати за куќа гаражи каде што се вози со многу соседи; Сепак, понекогаш постојат ситуации кога ќе најдете врата за скролување во станбена апликација. На пример, во урбаните населби каде што зградите може да се мешаат со различни зони, првиот кат обично го користи за локален бизнис, додека највисоките катови се користат за простор за живеење. Овие заедници често имаат валани врати на првиот кат, дури и ако целата зграда се користи за домашни цели. Конечно, одлуката за вашата гаражна порта ќе зависи од функцијата и локацијата на пренагласената врата. Ако вратата секако се користи во чисто сопствена, сосема бездомно сценарио, може да биде доволен пресек портал или прицврстување портата. Меѓутоа, ако имате било која од уникатните барања што ги поминавме овде, како што е индустриска или мало опкружување, каде што се потребни високо ниво на заштита или голем број циклуси на отворање / затворање, веројатно ќе ви треба лента за лизгање.