Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Третман на Дрво
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на обработка на дрво? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за нега и лакирање на градинарски мебел, огради и греди. Цената на заштитна импрегнација или заштита на дрво со лак обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: лак, масло, четка, шкурка, ременувач, кои ќе ги обезбеди еден од нашите специјалисти на 25.991 во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Кои уредувања на надворешното дрво се најдобри? Лето е време што може да ви овозможи да го насликате, лекувате и да се претплатите на вашиот мебел на отворено, палуби и огради ... кои надворешни прилагодувања ви се потребни? Ние ќе ве претвори некои од најдобрите начини да се постигне дека вашето надворешно дрво ќе издржи што е можно подолго. Зошто треба да го третирам дрвото во надворешноста? Во принцип, целото дрво поставено надвор бара одреден степен на одржување. Бојата на слојот обезбедува површинско ниво на заштита од атмосферски влијанија, но да се спротивстави на остар сончев зрак, остар ветер и силниот дожд само тој не е доволно. Дрвото може да навлезе во влагата и да предизвика гнило, додека сончевото зрачење влијае врз неговата боја и може да го оштети своето природно завршување на времето. Примената на висококвалитетно надворешно масло, лак или врвен слој може да понуди се што ви треба, додека подигате прекрасна боја и дрвна структура. Надворешно масло - лесен начин Ако се грижите за наједноставната и најбрз форма на краткорочна заштита, не барате ништо друго освен финишот на надворешните масла. Масла ги штитат за да навлезат во дрвени влакна и оставете го восок слој на површината. Тие штитат од оштетување на изгореници и содржат активни состојки кои штитат од габи, алги и габи. Овие масла се достапни во различни бои и четири опции се достапни на веб-страницата: Јасно - означете ја природната боја на дрвото и структурата на нејзините влакна. Природно - целосно заштити дрво, кое исто така ќе изгледа како "неприработна". Cédr - додава богата црвена / портокалова боја Oak - нуди силен златен тон. Сите имаат сатенска површина што го олеснува испуштањето на водата. Недостаток на користење на нафтата е дека заштитните својства се намалуваат со текот на времето и затоа е потребен друг слој за уште 12 месеци. Меѓутоа, ако продолжите да аплицирате, вашето дрво треба да изгледа одлично и трае многу години. Масла се дизајнирани за употреба на вертикални површини. Кога уредувате хоризонтална површина, прво е за подобрување на отпорноста на вода. Отворен лак - долгорочно решение Користете го надворешниот лак за да создадете цврста бариера против елементот. По примена на овие лакири заштитни штитови кои ги отфрлаат влага и УВ зраци. Ако примените повеќе слоеви со четка за природни влакна, вашиот проект стекнува светла, сјајна површина. Надворешните лакови имаат тенденција да одговорат добро на сите различни сезонски промени во текот на годината и обично го штитат вашето дрво околу 2-3 години додека не почнуваат да носат носени. Кога ќе забележите пик-часови, површината нежно мелете во мазна и најдобро е да се примени нов слој пред да забележите дека лакот почнува да се пот. Ако веќе се случи, ќе го спуштите, ќе треба да отстраните постоечка обоена површина и да го вратите мебелот на отворено. Реставратор на дрво - за обновување на дрво Дрво со испукана боја или пилинг со лак, знаци на временски влијанија или со оштетена природна завршна обработка на потребите. Гелот за реставрација на дрво е одлично кога ја обновува оригиналната текстура на дрво, благодарение на биоразградливата без мирис. И за да се постигнат одлични резултати, треба само неколку едноставни чекори. Запомни секогаш прво на оштетеното дрво за да нанесете освежувач и потоа да ја користите вашата избрана боја или лак. Структурно лепило - за работа со голема надворешност Производите на маса може да бидат многу подложни на ослабување на надворешните елементи, па имаат добро структурно лепило во пописот е непроценливо. Дрво лепак специјално развиена, така што тоа обезбедува построга врска кога се ракува надворешните елементи - ги штити вашите дрвени прозорци, врати и порти пред оштетување на водата. Зачувување и третман на дрво Зачувувањето на ново дрво е чини многу поефикасно и полесно од последователното лекување на дрвото кое го загрозува распаѓањето. Нападите на сува гниење, влажни гниење или црно може да се избегнат со користење на ефективна заштитна опрема за ново дрво. Дрвени греди се особено склони кон лекување и единствениот сигурен начин за заштита на нив е да се користи заштитен слој при нивно инсталирање. Бојата на површината штити од времето, но не пред да нападнат габи. Дрвени греди се особено подложни на судски извршители и често е неопходно да се намали при инсталирањето. Сите дрвени површини треба да се третираат. Справување со нови шуми Од суштинско значење е сите површини да се третираат. Подлабоко конзерванс продира во дрвото, толку е поефективно. Ова може да зависи од начинот на примена и составот на конзервансот. Носителот на повеќето конзерванси е органски растворувач кој им овозможува на пенетрација на светлина во дрво. Благодарение на високото ниво на ефикасност може да се примени со методи како што се истурање на четки, прскање или впивање, и се погодни за употреба на згради, фарми, фарми и индустриски области. Бојата на површината штити од времето, но не пред да нападнат габи. Што дрво може да се третира Ако дрво се користи каде што е често влага, неговата заштита е неопходна за да се избегне гниење. На пример, за огради колони, прозорски рамки, прозорци, греди кои го допираат ѕидарството без ефикасен изолациски слој, дрво во земјоделски објекти во непосреден контакт со ѓубриво и силажа и дрво што се користат за мостни дела, во превозот градители или водни структури. Постојат и други ситуации каде што ризикот од гниење или инсектирање е помалку веројатно, но сепак значително и конзервативното прилагодување може да се смета за корисно осигурување од цената на последователните поправки. Неколку примери се класични покривни греди, плочки, плочки, ѕидни плочи, откриени греди на рамни покриви, греди на приземје, итн. Општи упатства за заштита од дрво Целото дрво треба да биде сува и лишено од кора, бои, лакови и други површински премази. Сите површини мора да се третираат. Носителот на повеќето конзерванси е органски растворувач кој им овозможува на пенетрација на светлина во дрво. Пенетрацијата во влакната е важна. Третман на четка. Добро е да се применат два или повеќе слоеви, па подоцна треба да се примени пред да се суши претходната. Голема четка и течноста треба да се користат за дрво како течен слој, а не како боја. Пенетрацијата во структурата на влакната е најважна и најдобро е дрво за да се третира со потопување во кофа или резервоар што содржи заштитна течност. Распрскувач. Секој слој треба да биде испрскана целата површина и, бидејќи треба да се применат два или повеќе слоеви при аплицирање со четки. За целосен третман на дрво, потребно е многу внимателно поставување на уредот за спреј за да се постигнат задоволителни резултати. Неопходно е да се користи низок притисок и соодветна млазница за да се избегне формирање на аеросол или одраз на течноста од површината на дрвото. Целото дрво треба да биде сува и лишено од кора, бои, лакови и други површински премази. Потопување. Ова е најефективно од едноставни методи на лекување и треба да се користи секогаш кога е можно. Доволно е за три до десет минути за изградба на греди во нови куќи. Ако дрвото се користи за замена во случај на сува гниење, подолго потопување (во рок од десет минути) треба да биде. Онаму каде што дрвото се користи за контакт со земјата, се препорачува на пример, постоењата на почвата најмалку еден час. Ако не е можно дрво со конзерванс во текот на должината, ова продолжено уредување треба да биде подложено на земја на земја (плус околу 15-30 см), а остатокот е темелно третиран со четка. Ако дрвото што е натопено или натопено, подоцна се сече или скрати, од суштинско значење е откриените делови повторно да бидат обоени со четка или натопена.