Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Транспорт, Курирски Услуги
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.521 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на транспорт, транспорт, курир? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за транспорт на пакети, осигурување на превезена стока, понуда на цени. Цената на испорака обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: дополнителна комуникација, промени во транспортот обезбедени од еден од нашите 27.925 курири во дадената категорија.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 27.925 професионалци во вашата близина
profile image

Eco Logistic Service Veles

Компанија
4,3
Транспорт, Курирски Услуги

Најбрзата, најдоверливата, најгрижливата и еколошка приватна пошта

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Нова Пошта Штип

Компанија
4,1
Транспорт, Курирски Услуги

Вашето задоволство е наша најдобра препорака! Успехот во Вашиот бизнис е наша обврска! Градиме иднина!

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Dd

Компанија
4,9
Транспорт, Курирски Услуги

DelCo Macedonia е целосно лиценциран давател на поштенски услуги во Република Македонија и единствениот доставувач кој нуди специјализирана достава на сензитивни и правни документи.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Брза Пратка Саем / Brza Pratka Saem

Компанија
4,6
Транспорт, Курирски Услуги

Брза Пратка ДООЕЛ е приватна компанија со долгогодишно работно искуство за достава на секаков вид пратки. На пазарот во Македонија постоиме од 2009 година

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Hello Post

Компанија
4,2
Транспорт, Курирски Услуги

Hello Post - Ваша пошта! Hello Post е целосно лиценциран давател на поштенски услуги во Република Македонија ...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Услуги
Што вклучуваат курирски услуги?
Изборот е многу и не е неопходно да го ограничите вашиот избор само за големи курирски компании. Еве некои опции за испорака што можете да ги одберете:
брз пренос
Ако ви е потребна наредба за клиент да испорачате и итно да потпишете важни правни документи, за да можете да се согласите Експрес испорака преку курир. Експрес услуги обично се користат за предмети со задоцнета објава која лесно може да се подигне и испорачана. Повеќето курири ќе ви понудат помеѓу подигање и подигнување на 2 - 3 часа, во зависност од вашата локација. Курирот доаѓа до вас дома или за вас на компанијата, подигнете го пакетот и доставете го што е можно побрзо до дестинацијата.
Урбана испорака на истиот ден
Општинската испорака на истиот ден е соодветно решение за оние корисници кои ја испорачуваат стоката на местата што не ги добиваат. Овој тип на испорака, исто така, може да се користи за пренос на храна или мебел. Курирот дефинитивно ќе ви понуди неколку пати за да ги собереш и испораката, така што ќе ви одговара.
Испорака следниот ден
Овој тип на испорака е соодветен избор за таква испорака кога вашата стока не може да добие од точка и да го посочи Б итно брзо. Испораката до друг ден е поевтина од испораката на истиот ден. Тоа главно се користи за сервирање на мебел, теписи или автомобилски дела. Обично, ќе има едно време и време за подигнување во зависност од точка на испорака. Можете да ја користите оваа услуга едно време или да нарачате редовно курир за да одговараат на вашите бизнис потреби.
Меѓународен превоз
Некои курирски услуги имаат свои меѓудржавни резерви или соработуваат со меѓудржавни курирски услуги кои можат да обезбедат дека парцелата пристигнува на дестинацијата. Стоката е дома подигање на локалната служба, го носи во депото каде што стоката е подредена, ја вчитува испорачаната испорака и оди до точка на испорака. Оваа ставка ќе биде дадена на местото на испорака во рок од неколку дена до недела во зависност од местото на испорака.
Испорака во странство.
Можеби правиш онлајн или сакаш да го задоволиш семејството во странство пакет. Тоа е само искористување на услугата на странска курирска испорака услуга ќе биде во право. Со вашиот курир знаете пред да се подигнете за да се согласите со цената, можната тежина на пакетите да бидат свесни за трошоците поврзани со превозот. За некои странски услуги, можете да се справите со вашата пратка до складот ​​за понатамошно испраќање.
Најчесто поставувани прашања
Зошто изнајмувате курирска услуга преку Wilio?
Дали имате пакет или документи за документи, но немате време да одите во градот? Дали треба да испратите стока меѓудржавна или во странство? Кога испраќате документи, повеќе не мора да се потпирате на "поштенски лизгач" или товарни компании кои ви пренесуваат поголеми пратки. Куриер вашата стока ќе ги собере и испорачате во време што ќе ви одговараат. Најдобри курирски услуги може да се најдат во Wilio. Едноставно внесете го вашето барање и поврзете се со достапниот добавувач на курир кој ќе го испорача вашиот пакет каде што ви треба.
Дали ви треба курир со специјална лиценца?
За одредени видови на трансфери, можеби ќе ви треба курир со специјална лиценца која е потребна за носење. Пред потврда на пратката, не заборавајте да бидете сигурни дека курирот има соодветна лиценца и осигурување.
Која е курирската служба?
Курирските услуги нагласуваат и испорачуваат пошта, документи, мали пакети и големи пратки. Стоката се подига од вашата резиденција или деловна адреса и ја доставува до дестинацијата со користење на соодветно избрано и опремено возило.
Кои предмети се најчести испорачани преку курирски услуги?
Куририте можат да достават речиси сè. Најчестите предмети се правни документи, подароци, канцелариски материјали, книги, делови за автомобили и музички инструменти. Некои курири исто така можат да испорачаат големи објекти како што се мебел или поголема количина на стоки. Сепак, исто така постои и листа на предмети кои курирот нема да ги вчита и не ги испорача. Постојат, на пример, живи животни, огнено оружје или опасни материи.
Кои придобивки носи изнајмување на транспортни услуги преку Wilio во споредба со курирската компанија?
Барате транспортна услуга преку Wilio ќе имате поголема контрола врз пикап и време на испорака, бидејќи е помала веројатно дека оваа услуга ќе биде ограничена од одреден временски распоред.
Како да ги подготвам работите за курир?
Правилно ставка за пакување ќе помогне да се испорача стоката безбедно и неоштетена. Изберете соодветно голема кутија и пополнете ги сите празни места со материјал за пакување за да ја заштитите вашата стока. Ако има повеќе предмети во пакетот, пакувајте ја секоја ставка поединечно за да постигнете подобра заштита. Задно кутијата и сите бесплатни рабови за да се осигура дека не е отворена за време на пратката. Името и адресата на испораката треба да бидат видливо обележани.
Колку време е потребно испорака?
Како по правило, можете да ја изберете рамката за испорака што ви одговара. Повеќето придружни услуги нудат израз испорака на истиот ден, пред некој ден или стандардна испорака. Некои курири можат да наплаќаат повеќе ако треба да ја испорачате стоката порано.
Колку чини курирската услуга?
Конечната цена ќе зависи од големината на предметот, местото и изразувањето на испораката.