Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Транспорт
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на транспортот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за транспорт на материјали, пакети и пратки. Цената на транспортот обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: осигурување, складирање и логистика, активности за шпедиција обезбедени од еден од нашите 19.287 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 19.287 професионалци во вашата близина
profile image

SATE TRANSPORT + PARKING + VULKANIZER

Компанија
4,7
Транспорт

Сите типови транспортни услуги,вулканизер,балансирање,автоперална за автомобили,автобуси и... Aleksandar Makedonski 124, 7513 Prilep

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

EmsaSped Ltd.

Компанија
4,9
Транспорт

Емша Шпед безбедно го транспортира вашиот товар до било која Европска дестинација. Ви обезбедуваме логистичко решение за транспорт според вашите потреби.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Боми 10 Лоџистик

Компанија
4,1
Транспорт

БОМИ 10 ЛОГИСТИК е една од водечките логистички компании во Македонија која обезбедува интегрирани решенија во полето на транспорт, логистика, шпедиција, складирање и дистибуција.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Kolmako Group

Компанија
4,6
Транспорт

КОЛМАКО Гроуп - Нашата компанија врши организација на секаков вид меѓународен транспорт, шпедиција и логистика.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

MARTIN SHOPCEV TRANSPORT

Компанија
5,0
Транспорт

Refrigerated Transport Service in Богданци

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

TIR Transport

Компанија
4,4
Транспорт

ТИР Транспорт е меѓународна транспортна компанија која нуди транспортни услуги и логистика за превоз на стоки низ цела Европа. Сигурен и Безбеден транспорт.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Larikom Impex Skopje

Компанија
4,1
Транспорт

Трговско друштво со меѓународна шпедиција ЛАРИКОМ-ИМПЕКС ДОО Скопје БУЛ. КУЗМАН ЈОСИФОВСКИ-ПИТУ 28 ЛОК. 17, 1000 Skopje

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Интереуропа

Компанија
4,5
Транспорт

Интереуропа е водечки понудувач на целосни логистички решенија на подрачјето на поранешна Југославија. Ние сме доверлив партнер за целиот синџир на снабдување, бидејќи создаваме логистика по мерка на клиентите!

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

World Transport Overseas DOO Macedonia

Компанија
4,4
Транспорт

Ворлд Транспорт Оверсис ДОО Скопје нуди индивидуални решенија за превоз од/до сите точки на светот.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Kuehne+Nagel Macedonia

Компанија
4,6
Транспорт

Со повеќе од 72,500 вработени на 1400 локации во повеќе од 100 земји, групацијата Kuehne + Nagel е една од водечките светски логистички компании.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Зошто пребарувате превоз до Wilio? Дали треба да патувате до аеродромот, дома или далечинска работа? Пренос на лица или помали пратки ќе ви овозможи со Wilio професионалци. Ако сте во време неволји или немате потребното возило и изнајмување не е решение за вас, користете го менито за транспорт преку страницата Wilio повеќе. Дури и ненадејна потреба за превоз на повеќе луѓе кои обезбедуваат добра можност како што внесете побарувачката за Wilio можете да заштедите стрес и време. Што бара транспортот? Редот за транспорт може да биде целосно сите. Само да ви даде интернет и пар на колекции на Wilio. Појаснете кога ќе ви требаат транспортни услуги колку лица треба да бидат транспортирани и дестинации каде што сакате да ги транспортирате. Не ви требаат никакви документи, возачка дозвола или други овластувања. По поднесувањето на побарувачката, наскоро ќе ги слушнете индивидуалните професионалци и најмногу ќе ја одберете понудата. Како можам да го најдам вистинскиот тип на транспорт? Важно е да се знае колку лица во кои терминот и каде треба да се транспортира. Предноста на транспортните услуги преку Wilio е дека индивидуалните превозници точни транспортни тип ќе ве решат за вас. Вашата единствена грижа ќе биде во договорено време на одборот и сè друго е згрижено. Ова се причините поради кои овој вид на транспорт стана исклучително популарен во последниве години. Затоа, користете ги неговите предности и внесете го побарувачката преку Wilio денес. Колку е транспортот? Транспортната цена ќе зависи од бројот на лица, а особено од далечината што треба да го надминете. Цената исто така ќе се состои од обвиненија кои мора да поминат превозникот за време на патот. Ќе има трошоци за автопат, паркинг и така натаму. Некои провајдери ќе ви овозможат да изберете возило за доплата. Можете да го поминете патот во луксузно опремено возило каде што нозете нема да тропаат и да седат на синџири за квалитет со функција за масажа. Професионалци кои обезбедуваат транспортни услуги ги имаат сите трошоци веќе пресметани, и знаете колку патување ќе ве чини. За подобра идеја, патот од Кошице до Братислава може да чини околу 30 € / лице. Како можам да најдам квалитетен транспорт? Најди квалитет и сигурен транспорт е многу едноставен. Внесете го вашето барање на Wilio и почекајте ги понудите. Потоа погледнете ги коментарите и оценките кои ги оставија претходните клиенти на секоја транспортна локација. Изберете понуда која најмногу ќе ви одговара, внимателно и безбедно патување. Кои се придобивките од транспортот? Нема запирања Кога се транспортира, застанува само ако некој дејствува или врши. Покрај тоа, овие акти се закажани и изведени во рок од неколку минути. Тие не возат толку постојани запирања и ги движат луѓето и надвор. Значително е заштеда на време и ќе стигнете до целта секогаш според договорот, често со однапред. Брзина и умешност возило Предноста е и видовите возила што се користат во транспортот. Тие ги комбинираат својствата на патничките автомобили со брзина со голем простор во тоа што е доменот на возилата над 3,5 т. Од двата света тие земаат само најдоброто нешто што значи простор за вас, удобност, безбедност и брзина заедно со уметност. Пауза во секое време Ако ја ограничивте неможноста или неподготвеност да застанете за неочекувана пауза за време на долго патување до неочекувана пауза, овој вид на транспорт нема да се случи. Професионалец кој ве прави цел да ви биде подготвен да ве спречи. Област за одмор или хигиенска пауза што ја добивате на барање. Менувајте на вистинска цел Ако некогаш сте патувале со автобус или воз, така вашата цел е секогаш на истото место - на стоп или станица. Вие дефинитивно никогаш нема да се случи дека растојанието автобус ќе ве избрише пред вашиот хотел или стан. Мора да се пресели во вистинската цел, која секогаш значи губење време и екстра цена. Со користење на транспортниот транспорт ќе застанете и багажот директно каде што ви треба - мирно пред планинскиот хотел или вашата куќа. Вие не возете Огромната предност на транспортот е дека не сте загрижени за возење, користејќи различни системи за патарина и автопат - само седите и чекајте да пристигнете на дестинацијата. На крајот од патот сте опуштени и способни да продолжите да ги продолжуваат своите планирани активности. Ако некогаш сте возеле подолги правци, ќе ја цениме оваа предност. Курс за транспорт Патот до дестинацијата започнува со внесување на побарувачката на Wilio. Откако ќе ги внесете параметрите на вашата патека, ќе ги добиете превозните цитати. Превозот е наредено на одреден ден и време. Цената е однапред договорена и исто така е пред добро позната цел. Исто така постојат и други лица кои наредиле истата патека заедно со вас во возилото. Не грижете се, секој патник има свое седиште. Здроби или недостаток на простор не се фокусира. Возачот го зачувува вашиот багаж на одредена локација и патеката може да започне. Возилото ќе се движи по патиштата кои гарантираат безбедно и брзо пристигнување во дестинацијата, сигурно нема да ги држи селата и преполн градовите. Можно е да се договорите за пауза додека возите. Исто така, закопајте дека ќе биде потребен пар на стоп за да се заврши капацитетот на возилото. Бидејќи не патувате со автобус со 90 места, запирањата навистина ќе бидат само неколку. По пристигнувањето на договорената локација, возачот ќе го смени багажот и целиот процес е на крајот. Совети и совети: 1. Големина и количина на багаж Плаќајте доволно внимание на багаж чиј волумен е ограничен. Секој оператор однапред ќе ве извести како може да се однесе багажот. Во случај на неусогласеност со лимитот, изложувате зголемени трошоци и во екстремни случаи откажување на превоз или одбивање на багаж. 2. Квалитетот на возилото Ако патувате на долги правци и патот е да потрае неколку часа, сигурно се фокусира на изборот на возилото што ќе го патувате. Поголемо и луксузно возило ќе биде поскапо, но нозете, вратот и 'рбетот ќе ви се заблагодарат. Подобро опремено возило значи поголема безбедност и квалитет на возење. 3. Опрема за патот Подгответе омилена книга, музика, списание или нешто за да студирате. Дорумот е најлош придружник на секој патник. Вработувајте ги рацете или вашиот ум. Напред Сè за да го добиете лошиот избор на последната минута не стекнете уште повеќе. 4. Споредете. Во моментов, транспортните услуги се посветени на голем број компании и поединци. Затоа, дефинитивно вреди да се види повеќе и да се спореди. Внимавајте што е дел од цената за испорака и екстра екстра. Избегнувајте носач со лоши критики. 5. Потврди Пред затворање на договорот, прашајте го осигурувањето, техничката состојба на возилото и слично. Исто така, прочитајте ги коментарите на Wilio и избегнувајте го превозникот со лоши оценки. Внимавајте во вашето соседство и прашајте. Земете POS.