Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Тенди
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за тенди? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот, цените, производството, инсталацијата и услугата. Цената на сенката на лизгачката тераса обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака и постгаранција обезбедени од еден од нашите 15.429 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Многу дилери за свесност се познати главно благодарение на одличната служба за корисници и искуствата за професионална инсталација. Во следната содржина ви го даваме правото за што треба да внимавате при изборот на тенди Ознаките имаат широк спектар на цени во зависност од големината на моделите, видот на моделот и видот на избраната супстанција. Цените започнуваат под 600 евра, просечната цена е околу 2 500 евра. Ние обезбедуваме да се одговори на вашите специфични потреби и барања за вашиот нов извлекување заостанат, без оглед на тоа колку сложени или барања може да бидат околностите на инсталацијата. 5 сака да го избере најдоброто задоцнување за вашата куќа или градина Во собранието на повлекувањето се обележува, важно е да се сфати дека инсталацијата на таквите ознаки за повлекување може да се појави едноставно, но всушност, таквата маржа се состои од различни комплексни компоненти кои бараат прецизни и професионални услуги. Дозволете експерт за инсталација да ви покаже како професионалната инсталација може да обезбеди издржлива и стабилна извлекување. Совети за правилно инсталиран AWN За да започнете проект за инсталација, мора да му кажете на експерт за инсталација каде што сакате да го додадете вашето ново подобрување на домаќинствата. Лизгачки тенди се прекрасен додаток кој може да го додаде вашиот дом на убавина и функционалност. Со цел правилно да го инсталирате, ние ќе треба прво да знаеме неколку работи. Повлекувањето на тенди може да се инсталира на четири различни домашни работи: на ѕидот, покривот, за да се хранат (или олук) и на фасадата (или покривната структура помеѓу системот за капење и поднасловот). Ве молиме имајте предвид дека сите овие сајтови со склопување имаат специфични монтажни и структурни барања. Најдобро е да знаете 5 вредни поени за да ви помогне да дознаете дали местото што го избравте, најдобро место на вашата куќа за да го монтирате новиот засилувач: Потврдете ја висината на повлекувањето. Вашето повлекување на колекцијата мора да биде најмалку 240 см од земјата, во зависност од висината на теренот и од тоа колку е надминат вашата тенди или надминува. Ако вашето повлекување е монтиран на вратата на крило, додадете дополнителни 25-30 cm за да добиете слободен простор. Знајте ја проекцијата должина на повлекувањето што се постигнува. Важно е да се разгледа колку далеку вашиот марки треба да го прошири или испакнато за да осигури дека рамковниот систем сепак ќе има оптимална сила за поддршка на текстилот на замокот и ќе чини против насоката на ветерот и ненадејни промени во времето. Вашиот специјалист за заминување ќе може да ви помогне да пресметате соодветни должини за да го максимизирате просторот на вашиот маркиз. Исто така, разгледајте ги вашите барања и потреби. Markiza е тврд заштитен капак што го штити повлечениот текстил од вода, инсекти, птици и габи (во црвена положба). Ова е особено важно за заштита на моторот на вашите тенди пред да скока и оштети. Бидете сигурни дека сте оставиле доволно слободен простор за заштитниот капак на магијата. План и подготвување на мерење на проценките на свеста или областа. Треба да знаете област на црно-слична испакнатост или колку простор може да го побара вашето ново повлекување кое може да се заложи. Притоа, ќе бидете во можност да предвидите дали нема пречки што ќе ве спречат од правилното исфрлање на тенди. Ова знаење исто така ќе ви овозможи да го ревидирате вашиот план за надминување на овие предизвици. Ако сте ограничени во смисла на сместување или структурни причини, тоа е највисоко време за решавање на овие ограничувања со вашиот експерт за повлекување на тенди. Размислете за алтернативи на монтажа на повлекување. Дали висината на висината или повикот на Marquee за вас? Повикајте го вашиот специјализиран дом и прашајте го за совет за монтирање на задоцнување во областа на вашиот избор. Размислете за алтернативен дел од вашиот надворешен таван или настрешницата или дури и самостојни модели за повлекување. Референци насочени кон продажба на тенди ќе ви овозможат комплетен брифинг и избор на лизгачка свест со модерен дизајн, како што се самостојни модели за повлекување кои можат да се направат за мерење на просторот на вашиот дом. Секој производител на спуштени тенди ќе има свои фитинзи, конзоли и додатоци и специфични упатства за инсталирање на тенди. Затоа, специјалистите имаат инсталирано на рака подготвено од тим кој ќе ви помогне во вистинската и прецизна инсталација на вашите нови знаци за повлекување. Нашите обучени професионални експерти за инсталација обезбедуваат правилно инсталирање на вашите знаци за повлекување. Специјалисти за инсталација се целосно квалификувани и имаат искуство во инсталирање на тенди на која било површина на собранието. Што се однесува до изборот на најдобрата домашна свест, комерцијална свест или Markíz RV, неопходно е прво да се разгледа материјалот за да ги покрие вашите тенди. Типични марки материјали се памук, полиестер, метал, платно, дрво и поликарбонат. Памучни тенди се една од најпознатите опции, бидејќи тие се прифатливи, дишат, флексибилни и водоотпорни. Сè што треба да направите за да ги исчистите овие тенди е да ги фрлите во машината за перење. Полиестерските тенди, исто така, можат да се пофалат со тежина на чистење. Ако вашите полиестерски тенди изгледаат доволно незначителни доволно за да ги избришат правилно. Покрај тоа, овој материјал е одличен избор за навлегување на сончева светлина и блокирање на штетни УВ зраци. Металните тенди се издржливи и цврсти, но нивната тежина значи дека често бараат професионална инсталација. Друга точка што вреди да се размисли е дека металот може да ја апсорбира топлината и да го пренесе на вашата тераса или подот, така што нема да се загрее во лето. Linen Marquies се најпопуларниот избор поради нивниот отпор и ниска цена. Сепак, тие имаат тенденција да служат како снимање на снег и дожд, создава потенцијален безбедносен ризик или ја оштетува рамката. Сепак, не треба да имате ништо да се грижите за професионална инсталација. Дрвени тенди се ретко видливи, но и покрај употребените можности. Тоа треба да биде, се разбира дека дрвени тенди се издржливи, но не и водоотпорни. Силен дожд или снег можат да управуваат со дрво и го наведнуваат. Овие тенди, исто така, го зголемуваат ризикот од пожар. Поликарбонатни марки се практично неуништливи, ја намалуваат преносот на светлина и блокираат штетни УВ зраци. Ако барате издржлива и отпорна тепачка, ова е вашиот најдобар избор. Лизгачки марки Лизгачки тенди се најпопуларниот тип на AWN. Тие обезбедуваат одлично и просторно скромен раствор, бидејќи тие не се користат кога не се користат за кликање или преклопени. Со извлекување марки, не мора да се грижите за штетата на ветер или бури, бидејќи може да се спаси кога временската прогноза ја известува својата неволја. Различни видови модели за повлекување вклучуваат модели со рачна контрола, моторизирани тенди и далечински управувач. Исто така, постојат неколку различни стилови, како што се конкавни, наведнати и водопад. Иако повлечените марки ретко траат толку долго колку што нивните стационарни алтернативи, нивната рамка бара многу помало одржување. Сепак, првичните трошоци се повисоки и поправки на свеста за свеста за свеста може да бидат скапи. При изборот на видот на снимањето е најдобро за вас и за вашиот дом, размислете за сите овие фактори. Тендра моторизирани тенди често вклучуваат високо-технолошки сензори за сонце, ветер и дожд што може да ве извести кога ви треба маркиз за да се скрие од временските влијанија. Мотоцички контролирани возачи може да се контролираат со ѕидни прекинувачи или далечински, што го прави складирањето на тенди за време на лошо време. Фиксни тенди За разлика од извлекувањето, фиксните тенди се стационарни инсталирани во надворешноста на зградата. Сепак, изградбата е стабилна, може да го оштети ветерот или силниот снег. Нарачајте го вашиот експерт за инсталација за да осигурате дека вашите фиксни тенди ќе траат она што го чека времето. Стационарни тенди можат значително да варираат материјали, димензии и стил на горната страна. Кога станува збор за стилови, имате избор на купола, продолжена купола, паднат, конкавен и водопад. Стационарни тенди се издржливи и треба да издржат долго, дури и ако тие бараат повеќе одржување како нивните лизгачки колеги. Исто така вреди да се размислува дека не можете да ја промените ориентацијата или позицијата на тенди кога тие се во сила. Пред инсталирањето на стационарниот прозорец обележува, маркиз на свеста на вратата или терасата, точно знаете каде сакате да бидат поставени. За трајно сенка или заштита на одредена област надвор од вашиот дом, тие можат да бидат најдобро решение за стационарна свест.