Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Темелна Плоча, Градење Темели
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на темелна табла, изградба на темели? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за поставување на темели на семејна куќа од страна на геодет, ископување на горниот слој на почвата со багер, означување на ленти за основање, ископување ленти за темели. Цената на темелите за конструкции обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: инсталација на транзиции за комунални мрежи, кофражни, обезбедени од еден од нашите 23.732 градители во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како да најдете експертска зграда Основите на мојата куќа? Најдете корисен градител сами може да потрае многу време. Не постои смешно по соседите и познато не е забавно, бидејќи секој има други барања за квалитет на трудот и само затоа што има Wilio, каде што можете да најдете експерт за речиси сè, за да изградите основи и истурете и истурете ја основната плоча. Само внесете ја побарувачката за Wilio каде што ќе опишете детално што ви треба од него. Ние потоа ќе ги оцениме и објавуваме и објавуваме и ќе добиете само понуди од паметни мајстори и ќе можеме да го избереме најдоброто. Може ли да направам и фондација одбор? Структурата на основната плоча не е забавна. Таа сака да ги направи сјајни раце на градите мајстори. Изградба на згради или дома, всушност, сè што градиме мора да застане на цврсти темели и најдобро е да заминеме во рацете на експерти кои го имаат потребното искуство и знаат каков тип на конкретна употреба за подлогата. Овие знаења се многу важни, бидејќи ако не следат одредени принципи, можете да го поклоните базниот одбор и на тој начин да направите проблеми со новата куќа. Овие проблеми потоа се решаваат многу тешко, бидејќи вашата куќа ќе биде изградена. Дали специјалист треба експерт за специјално образование? Повеќето од основните експерти на зградата имаат минимално дипломирано средно стручно училиште кое се фокусира на градење бизнис, но и оние кои имаат искуство со текот на времето. Бидете внимателни да не го имате професионалното искуство. Ако не сте сигурни, обидете се да го прашате минатото проекти. Може да покаже некои слики од неговата поранешна работа. Ако сте сигурни за вашата работа, дефинитивно ќе сакате да ги контактирате вашите поранешни клиенти. Потоа можете да се јавите и да прашате за нивните искуства со одредена структура. Колку ќе ме чини згради? Цената за изградба на базниот одбор е тешко да се процени без потребните параметри. Сето тоа зависи од тоа дали позадината е дали зградата ќе биде во наклон или на рамна површина дали зградата нема да се случи да застане на местото каде што може да има и бунар или подрум. Исто така, зависи од различни опции за избор на бетон, бидејќи типовите се многу. Сепак, искусна зграда треба да те познае да кажете што е бетон ќе биде најдобар за вашата основа. Понатаму, цената, исто така, зависи од годишниот период на изградба. Бетонот е погрешен и долг на пример во зима. Во тоа време, неопходно е да им помогне на грејачите и исто така може да ги зголеми трошоците за изградба на фондацијата, бетонот, исто така, не може да се зацврсти во околината на волкот, така што на пример кога врне. Размислете за започнување на изградба во топли летни месеци. Врз основа на овие спецификации, цената може да се движи од 80-120 €. Што треба сè да вклучува цена за изградба на бази: Намалување на основите на геодета, ископување на ископување, обележување на основни ремени, прочистување на основната линија, депозит на трозот, инсталирање на потребните делови, инсталација на е (вода, електрична енергија, канал), бетон, кофражни, на Зајакнување, набивање на конкретната техника на вибрации, базната плоча конкретна и конкретна компресија точно и директно Колку време е потребно реализација на основната плоча? Имплементацијата поврзана со сите потребни дејства трае околу 10 дена, се разбира, зависи од големината и сложеноста на објектот за градење и од времето. По овие денови, вашата базна плоча ќе биде подготвена за примена на пенетрација слој, хидроизолација што потоа можете да го чувате целиот материјал и вашата база ќе го задржи со години. Дали е потребно однапред да се исполнат основните експерти? Секако е подобро со експерт за да се сретнат на местото каде што куќата ќе застане, да го запознае со планот, да му покаже проекти. Така, експертот ќе знае да ги види факторите кои влијаат на брзината и цената на изградбата. Овие фактори вклучуваат: теренски падина, терен кревет, висина на формирање блокови и дебелината на фрлија. Господарот, исто така, изгледа и автомобили со работници и култури на заплетот, а исто така и домицил со бетонска и бетонска пумпа. Што е сè што влијае на квалитетот на Фондацијата? Особено, составот на земјиштето на кое изградбата ќе се казни за квалитетот на Фондацијата одбор. Пред да започне со изградбата, постои потреба да се знае теренот и земјата составот, а исто така има и електрична енергија, вода или канал на местото на скенирање, бидејќи тоа ќе предизвика не мали проблеми кои ќе ви пораснат буџет од неколку илјади евра. Исто така важно е точниот избор на бетон. Но, вие не мора да ја скршите главата, искусен господар сигурно ќе ве советува што ќе биде најгратската за вас. Која е разликата помеѓу основната плоча и основите на основа? Основни ремени Овој тип е еден од најчесто користените за семејни куќи. Таквите основи за основање се удирани под секој оператор ѕид, чекор на скалите, оџакот и под сите премини кои се подебели повеќе од 150 mm. Ширината на ваквите ремени зависи од статичната пресметка што е направена врз основа на капацитетот на товар. Сепак, тие главно се пресметуваат врз основа на дебелината на ѕидарството, кога ќе му доделиме на дебелината на ѕидарството од 100 до 150 mm на двете страни. На основни ремени, камен и обичен бетон се користи за градежен дом, во случај на поголеми згради и поголеми оптоварувања се користат за армирано-бетонска засилување. Предности на основни ремени - Заштеда на бетон, бетон лежи само во Duced Belts, па заштедува речиси една третина на половина Минуси на основа на основа - Тие не можат да се користат за Земјата кои се ниско-лого (го одредува тој експерт). Во такви случаи, тоа ќе треба да го ископа ременот непропорционално широк и правилно засилен - Овие ремени не се изолирани против влагата на земјата, па мора да се спротивстави на самиот материјал Основни плочи Основната плоча е челична кариечка плоча која е длабоко неколку правилно на сантиметри. Особено, основната плоча се користи во случаи кога почвата е ниска или кога има вода со помал притисок под плочата (по мерење на геодетата). Основната плоча исто така се користи кога треба да се направат многу широки основни ремени според статични пресметки. Во тоа време, исто така е економски поповолна да ги комбинира во една чинија. Дебелината на основната плоча е 600 до 1200 мм, но треба да се смета дека неговата тежина е висока и затоа може да биде дозволена за околу 100 mm. Сепак, реализацијата на основната плоча е поскапо од спроведувањето на основаните ремени. Плузи на фондатни одбори - Основната плоча обезбедува изградба на поголема поддршка - затоа тие се погодни за помалку процент на слоеви на почвата, но во случаи кога високо ниво на водата се наоѓа на парцелата - употреба на конкретно засилување Минуси на фондови - Имплементацијата на основната плоча е поскапо од цената на базниот ремен Основи на место Таквите бази се користат ако структурата за поддршка на зградата ќе биде колона, скали, оџаци или електрични водови. Во овој вид на темелите, длабоките градежни јами се удираат на местото во кое се прошири потребниот износ на бетон. По стврднувањето, колоните се ставаат на точки и прикачени на колона со вертикално засилување или челични плочи. Пилоти. Пилотите со долги дрвени племиња засадени во лоша и нерамна тротоар, на пример во Мочарина. Овие столбови сочинуваат длабока и цврста основа. Запознајте ги, на пример, во Венеција, каде што на оваа основа има речиси целиот град. Совети и совети 1. Придобивки Не губи време, прашува соодветно лице да ја истури основната плоча по познатата и да побара понуди од различни компании. Внесете го вашето барање и почнете да добивате понуди од паметни мајстори за да изградите пат директно од вашата околина. 2. Не го надминувајте вашиот буџет Цените за истурање на основната плоча навистина може да бидат различни. Сепак, можете едноставно да ги споредите повеќе понуди и да изберете така што одговара на вашиот буџет и потреби. 3. Најди ги најдобрите експерти за истурање на матичната плоча Нарачајте ги најдобрите номинални мајстори од околината, добивате толку добра работа што може да смета на. По разумна цена.