Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Татра Профил
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на профилот Татра? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за мерење и пресметување на потребниот материјал за поплочување, поставување плочки. Цената на дрвеното надворешно обложување обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: јазик и жлеб, третман, импрегнација и лак за дрвена обвивка, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.681 плочки во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Зошто пребарување Tatra профил на Wilio? Профилот на Tatra е словачкиот класичен, кој во моментов е популарна и станува сè повеќе користен од материјал. Благодарение на современите технологии за обработка и уредување на дрво, тоа е вистинскиот избор за дрва, колиби, белведер, па дури и во изградбата на економски згради. Може да се користи и во ентериери и екстериери. Само изберете го типот на дрво и, особено за економските објекти или згради со помали естетски претензии, користете го соодветниот квалитет. На Wilio, барате многу искусни професионалци кои професионално ќе го користат Татра профилот и советуваат како да се грижат за вас што е можно подолго. Со ангажирање на експерт, ќе заштедите време и непотребно експериментирање при инсталирање на материјал и пари. Не трошете време и внесете ја вашата Wilio побарувачка за денес и ќе добиете понуди за продажба и монтажа подолго време. Која работа е потребен профилот Tatra? На почетокот, треба да размислите каков вид на зграда или зграда ќе биде избришана. Работниот процес ќе биде сличен ако внатрешноста и надворешноста. Прво треба да направиме структура на дрво на дрво. Ние поставивме индивидуални Tatranský производни плочи за подготвената структура. Мора да го скратите и прилагодите. По складирањето, дрвото може да се поврзе и добро и добро. Зошто пребарување Tatra профил на Wilio? Дали треба да ја поништите фасадата на вилата, куќа или белведер? Дали сакате да направите пријатен ентериер на десното дрво во прекрасен стил на профилот на Tatra и да се чувствувате толку мирис на дрво цел ден? Решението е на дофат и ѕидови или тавани може да се направи според вашиот вкус за неколку дена. Внесете го вашето барање на Wilio, добијте ги цитатите и одберете го оној што најмногу ви одговара. Колку долго трае инсталацијата на профилот на Tatra? Должината на работата ќе зависи од областа што ја покриваме. Времето кое најсложена во инсталацијата на било која дрвена плочка е подготовка на дрвена структура за поддршка. Работата, исто така, може да биде продолжена со ѕид или тавански серии. Вкупното време потребно за завршување на работата ќе зависи од алатките и способностите на одреден експерт. Поставата на помала соба со четири ѕида ќе потрае 3 - 4 работни дена. Покрај тоа, додадете го дополнителното време ако дрвото што сакате да го решите пред инсталирањето против габите и по инсталирањето на заштитниот лак. Како можам да најдам квалитетно собрание на Tatranský Профил? Најди ги квалитетот Tatransk профилот експерти е едноставен. Дознајте ги областите на областите што сакате да ги прикажете со профилот Tatra и пресметајте содржини во М2. Запомнете ја оваа информација - ќе ви треба кога ќе влезете во побарувачката на Wilio. Искусни професионалци од вашата околина ќе ви испратат цитати и ќе го одберете оној што ќе ви одговара најмногу. Дали јас снабдувам материјал и опрема пред да го инсталирам профилот Tatra? Да, препорачливо е да се обезбеди материјалот напред пред монтажата на профилот на Татранс. Неговиот избор има доволно внимание и време. По договор со експерти, можете да сметате на тоа во изборот и испораката на материјалот. Објекти превозот не. Најбичаен професионалец ќе ги донесе вашите алатки - можете да се фокусирате на детали и да го барате резултатот. Колку чини профилот на Tatra? Tatranský профил цена одредува два основни параметри - дрво и квалитет / квалитет. Комбинацијата на овие два параметри ја става цената на профилот на Tatranský во опсег од 4-10 € / м2. Запомнете дека постои и потреба за понатамошно дрво за да се произведе структура на поддршка, прекини шини, дилатација ленти и завртки или нокти и монтажа плочи. Овие елементи се флексибилни на конвенционалниот метар (BM) и формираат помал дел од вкупните материјални трошоци. Типична работа Карпентер, дрвени обложување на фасада, сауни, белведер, реконструкција на реновирање Работна постапка. Работата со профилот на Tatra започнува при мерење на областа и пресметката во М2. Тогаш треба да разјасни што естетските барања што ги имаме и ние исто така адаптираме за избор на дрво - Tatranský профил. Ако препорачуваме да ги избереме да изберат II. Класа на квалитет. Ако побарувањата за квалитет и естетика се високи, дефинитивно ќе стигнеме по класата за квалитет. Овде имаме избор на голем број на шуми од кои е направен профилот Tatra. Ние ќе најдеме словачки, но исто така и странски, а особено нордиските Вуди. Овие се карактеризираат со поголема густина на дрво и на тој начин поотпорни на временските услови со штетниците. Иако цената се издига нагоре, но резултатот ќе биде достоен за тоа. Со избирање на нордиските дрвја, добивате модерен и издржлив дизајн што го разликувате. Дрво што треба да се третира со спреј или палто против калапи пред инсталацијата. Определете го овој чекор не пропуштајте. Некои дрвени дилери ве знаат дрво за да го испорачаат веќе третираните. Заедно со профилот Tatra, исто така, купуваме материјал за производство на структура за поддршка. Мора да се третира, како и самиот Татра. Структурата се произведува од основната супстанција или структурни призми. Овие се инсталирани на ѕидовите или таваните што ги избришаме. Правилната конструкција треба да го обезбеди просторот на профилот на Татра за "дишење". Јазот помеѓу ѕидот и профилот на Tatra треба да биде околу 8мм. Дрвото ќе работи со време и во случај на аматерски задолжен за поединечни делови врз себе, без потребните простори, материјалните лакови, назад и целата работа доминира. Профилот на Tatranský е прикачен на структурата со нокти или завртки. Во прилог на споменатите простори, исклучително важно е дека целото складирање е еднакво на. Ова е обезбедено на почетокот - приложување на првиот Tatransk профил панел. Ако нешто е занемарено, подоцна "фино подесување" не го спаси. За да се избегне криминална и нееднаква површина, стигне до експертите преку Wilio - има многу во вас. По завршувањето на инсталацијата, завршната површина на дрвото. Со овој чекор, ќе постигнете подолг живот и можност за уредување на дрво со четкање и премази. Дрвото е нагласено од неговиот цртеж, а исто така и обичната словачка смрека ќе изгледа луксузно. Совети и совети: 1. Третирајте го дрвото напред Профилот на Tatranský и секој дрвен материјал кој се користи за внатрешна инсталација и надворешноста сигурно може да се третира против габи. Методите на третман се или слој или прскање. Обезбедете долг животен век и дефинитивно не го пропуштајте овој чекор. 2. Отстранете го соодветниот квалитет / квалитет Не ви е потребен профилот на Tatra на I. класа за да ги поставите економските згради и другите згради за комунални услуги. Вие заштедите голема сума за материјал и користете II во естетски помалку тешки предмети. класа. Спротивно на тоа, ако барањата се високи, ве молиме вратете се по најдоброто. Во случај на профили на Татра, тие се нордиско и странско дрво. Ја знаете нивната убавина за да го размножите конечниот финиш - четкање и разни лакови и восоци. 3. Која е разликата во квалитетот / квалитетот. Разликата во квалитетот на профилот на Tatranský не е во квалитетот на обработката, но лежи во дрвени несовршености. Tatranský Профил II. Класите ќе бидат функционално еднакви на I. класа, разликата ќе биде во поголеми количини на змија, црни површини и обоени неправилности. 4. Лично, проверете ги условите за складирање Доверба, но потврди. Познатиот вистина плаќа двојно при купување на Tatranský профил. Ако имате можност, дефинитивно ќе го посетите дилерот пред дрвото пред отстранувањето. Добивате добра слика за тоа како дрвото е зачувано. Е поставена на сува и рамна површина? Е под покрив и соодветно заштитени од временски или други загадувачки влијанија? Ако одговорите се негативни, ние препорачуваме дрво да купи на друго место. 5. Вуд мора да биде аклимитиран По увозот на дрво, никогаш не започнувајте со вашата работа веднаш. Особено, ако планирате профил на Tatra на внатрешноста на панелот, оставете ги пакетите кои се распакуваат во собата најмалку 48 часа пред да започнете со работа. Некои експерти препорачуваат до 7-дневно складирање. Ќе ја осигурате истата влага на секое парче дрво и ќе спречите проблеми со напукнување и извртување по инсталацијата. Времето потребно за аклиматизирање на дрвото, може да се користи со наоѓање на вистинскиот професионалец од околината на Wilio.