Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Тапетирање
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на лепење тапети? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, купување и лепење приспособени тапети. Цената на неткаен украсен ѕиден тапет обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, лепак, консултации, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 23.806 експерти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Сврзување на позадина Благодарение на новите техники, тоа не се справува со толку физички или одзема време, како што беше еднаш. Со позадина "Вметни го ѕидот" е на врвот на играчката и ќе заштедите до 30% од времето во споредба со традиционалните методи на мешање. Пред да започнете Ќе треба да направите неколку задачи пред да ја висат позадината. Осигурајте се дека ѕидовите се целосно подготвени за позадина. Дизајн како најдобро да се продолжи и да се избегне толку непријатни изненадувања на работа. Поставете некои прашања. Дали сте отстраниле некои постоечки позадини? Дали вашите ѕидови се свежо малтерисани? Дали ја тресевте токлизата на ѕидот? Ако не, проверете го статусот на ѕидовите и да ги подготвите, така што нема непредвидливи компликации не ве повикуваат во ништо, ништо не е редибилно. Ѕидовите треба да бидат мазни, суви и лишени од сите нечистотии. Користете ја хартијата за поставување ако сакате да се ослободите од најмалите нееднаквости. Најдете некаде на веб-калкулаторот за да пресметате и ви дадете точно колку што ви треба позадина. Ниту повеќе или помалку. Земете нешто во резерва, но немојте да го сфаќате непотребно. Запомнете да ги прескокнете прозорците и вратите во собата при мерење на ѕидовите и потрошувачката на броење. Тоа е генерално се препорачува да се земе 10% екстра. Кога користите хартија со голема повторна шема, исто така додадете нешто екстра - повторување на моделот обично се наведени на етикетата на дискот или информациите за производот. Најчесто, со продажба на позадина може да се договорат дека неискористените дискови можат да се вратат (види Услови и правила). При купувањето на позадината, осигурајте се дека сите дискови го имаат истиот број на серија и истиот број отпечатен на етикетата, бидејќи боите и некои случаи можат да варираат во различни парцели. Дали планиравте како висат позадина? Се препорачува да се инсталира вертикално, освен ако моделот бара хоризонтална суспензија. Ако го држите на хартијата за поставата, направете го тоа во спротивна насока како хартија на поставата, така што зглобовите не ги исполнуваат на истото место и не создаваат жлебови. Дали имате нешто прикачено или обезбедено на ѕидовите? Ако е така, откажете го пред да нанесете хартија или самата позадина, отстранете ги завртките и магии во место. Етикетирајте го секој од нив (на пример, вметнување на натпревари). Оставете ги натпреварите малку за да ги пронајдете растојарите подоцна и да се користат подоцна. Како да висат позадина. Бидете сигурни за безбедноста. Чувајте ги лепила, хемикалии и ножици надвор од дофат на деца. За време на аплицирање и сушење лепила за позадина секогаш обезбедете добра вентилација ако ги поставите позадина околу скалите, побарајте некој да ви помогне, бидејќи ќе работите на висина. Чекор 1: Ѕидовите мора да бидат чисти, сува, правилна и мазна. Ако имате малтериран малтер, гипс картон или дрво, нанесете го денот однапред универзален прајмер за да се придржувате добро до ѕидот. Ако вашите ѕидови се покриени со сјајна или мазна боја, мелете ги и потоа користете универзален прајмер. Наместо тоа, наместо тоа, се покриени со мат боја, измијте ги со детергент кој содржи сода на Bicarbon и оставете ги ѕидовите 24 часа за да се исушат. Чекор 2: Сега е време да ја подготвите вашата паста (лепак) ако не користите веќе измешани. Чекор 3: Низна вертикална линија 50 см од аголот на ѕидот (ако сечилото има ширина 53 см), со што се осигура дека ќе започнете позадина од совршено еднаква ознака за висат и преостанати 3 cm ви овозможува да избегнете несовршени зглобови (ако Нема право на агол) што можете да се фокусирате кога ќе го завршите ѕидот на Wallpapering. Чекор 4: Користете четка или ролери за да започнете со примена на лепак на ѕидот во тенок униформен слој од вертикалната линија што ја означувавте. Започнете од врвот и следете ја ширината на ролерот. Користење на скалата што ја добивате до таванот. Чекор 5: Поставете ја позадината на подот, усогласување со вертикалната линија и почнете да се развивате на врвот на ѕидот. Оставете 2 - 3 см на таванот. Чекор 6: Позадина внимателно зумирате на ѕидот и повторно проверете го трасата на лентата против вертикалната ознака. Ако сте задоволни со поставеност, користете ја позадината на позадината од центарот до работ за да ги изедначите сите воздушни меури и нееднаквости. Позадината "Вметни го ѕидот" лесно може да се премести. Ако ременот не е поставен токму онака како што сакате, полека го почувствувате и движете го полека. Чекор 7: Отстранете го вишокот хартија на врвот и на дното со ножот на богатството и владетелите, усогласувајте ги зглобовите користејќи ролери, а потоа повторете го целиот ѕид, секој пат проверете дали врските се усогласени. Чекор 8: За да ја примени позадината околу прекинувачот или приклучокот, покријте ги со појасот на позадина и отсечете го отворањето на отворањето на ножот околу нив. Чекор 9: Ако сакате да позади околу вратата и прозорците, покријте ја вратата и дел од позадината на вратата, означете го аголот и отстранете го вишокот хартија користејќи ги ножиците. Запомнете дека треба да оставите неколку сантиметри на прозорецот или вратата. Исечете го позадината на 45 ° до ознаката лево. Намалете го позадината на позадина и белење нож исечете го вишокот хартија. Чекор 10: Идеално, ќе имате радијатори пред прислушување, но ако тоа не е можно, можете да позади зад нив. Измерете ја димензијата од таванот или работ на прозорецот за да го поправите радијаторот, додавајќи 2 до 3 см за нозете околу прозорските рамки / таванот. Ако позадина има шаблони, додадете должина потребна за усогласување со соседниот појас. Чекор 11: Користење на ножици, владетели и деликатни ножеви ја намалија потребната должина на позадината и го закачи на ѕидот. Порамнете го околу приврзаноста на радијаторот. Чекор 12: Ако сакате да позади околу цевките, нанесете го лепилото на ѕидот, а потоа мерете и исечете го парчето на позадина што ви треба. Ставете ја позадината зад цевката и изедете го. Вашата избрана, избрана и сон позадина на ѕидот сега е совршено залепена и можете да уживате и да уживате во вашиот нов дизајн и шема на ѕидот. И се чувствуваат одлично и задоволни. Како што планиравте.