Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Тапацир за Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за тапацир на мебел? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за тапацир на стар мебел, тапацир на поединечни делови од мебел, замена на полнење од пена, пресметка на цена. Цената на покривките за мебел обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: пена, ткаенина, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 17.229 тапацири во категоријата.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 17.229 професионалци во вашата близина
profile image

ДЕ-НИ мебел

Компанија
4,6
Тапацир за Мебел

ДЕ НИ Мебел денес е препознатлив бренд во Р. Македонија. Основана во 1993 година до денешен ден се трудиме да бидеме уникатни и квалитетни. Тоа е нашиот мотив да бидеме присутни низ цела Македонија и полека да не препознаваат и надвор од нашите граници. За нејзините потреби работат две фабрики односно 93 ДЕ НИ Компани за тапациран мебел која се наоѓа во Прилеп со површина од 9500м2 и СТОЛИЧАРА ДЕ НИ за производство на дрвени столици и маси лоцирана во Македонски Брод на површина 7500м2. Поголемиот дел од производството е наменето за Б2Б партнери односно хотели, ресторани, кафе барови, клубови итн. Производите се со проверен квалитет, кои ги задоволуваат и највисоките стандарди. Големиот подем и успех на нашата компанија е потврда за високиот квалитет на нашите производи

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Елит софа - салон за мебел

Компанија
4,9
Тапацир за Мебел

Салонот за мебел „Елитте Софа" врши продажба на ексклузивен тапациран мебел од сопствено производство. Софите и гарнитурите се изработуваат во 100% природна, италијанска, телешка кожа или во повеќе видови на штоф. Освен тоа асортиманот на производи опфаќа и модерни кревети за спални, трпезариски маси и столици, фотелји, клуб маси и др.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Зона мебел

Компанија
4,6
Тапацир за Мебел

Изработка на тапациран мебел, софи, кревети, фотељи, следејки ги најновите трендови во полето на дизајн , користејки квалитетни репроматеријали и современи технолошки процеси во креирање на сопствените производи.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Mebel 11ti Septemvri-2006

Компанија
4,4
Тапацир за Мебел

сезонски попуст на одреди артикли дури и до 20% ТОП ПОНУДАКУПИ НА ПОПУСТкликни за повеќе ПРИСТИГНААНОВИ МОДЕЛИкликни за повеќе ГАРНИТУРИ ПОВЕЌЕ ТВ КОМОДИ ПОВЕЌЕ МАСИ ТРПЕЗАРИСКИ И ШАНК ПОВЕЌЕ СТОЛИЦИ ТРПЕЗАРИСКИ И ШАНК ПОВЕЌЕ ЛЕЖАИ И ДУШЕЦИ ЛЕЖАИ ДУШЕЦИ ПОВЕЌЕ Ви ја презентираме / БЕЛА КУПИ ЈА БЕЛА Клуб маса БЕЛА 13,600.00 ден 11,500.00 ден-15% Додади во […]

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Алекс Дизајн

Компанија
4,4
Тапацир за Мебел

Дизајн кој Ве фокусира на вистинските вредности!

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажира експерт за поправка на тапацир преку Wilio?
Дали ви треба непречено и без проблеми со тапацир? Wilio е тука за вас! Ние ве поврзуваме со локални непријатели кои имаат вистинска вештини и експертиза во софата. Од отстранување на мали дамки за поправка на поголеми пукнатини, нашите добавувачи можат да се справат со сето ова во удобноста на вашиот дом. Зарем не сте сигурни за квалитетот на тапацирните услуги што ви се достапни? Вие не мора да се грижите. Можете да го проверите вашиот преглед на секоја занаетчија, да ја прочитате нивната претходна работа и да ги споредите евалуациите со другите. Ова е како можете да бидете сигурни дека го избирате вистинскиот професионалец за да ја реализирате вашата работа. Со Wiliom не мора да разговарате со експертите за тапацир. Само внесете задача, одберете го датумот и времето и најблиските занаетчии ќе ви испратат мени од кои можете да изберете. Книга со нас денес Без оглед на просторот за поправка на тапацирот и ние ќе гарантираме квалитетна тапацир која ќе биде удобна по долгиот и предизвикувачки ден.
Како да дознаам дали немав мебел, наместо поправка?
Ако вашата софа штета е премногу карактеристична, едноставни поправки можеби не се доволни. Добар начин да дознаете дали треба да го ставите вашиот мебел за проток е да ги проверите изворите во рамката. Софи со висококвалитетни софи имаат пролетта на серпентина врзани со спепут во шема слична на снегулки или ѕвездички. Ако ова е вашиот случај, вашиот софа е лесно исцедена. Меѓутоа, ако вашата софа содржи гумени панели наместо гумени панели, размислете за замена.
Колку долго трае тапацираниот мебел?
Квалитетниот тапациран мебел обично може да трае седум до петнаесет години. Мебел за домаќинство со деца и домашни миленици може да биде предмет на поголем товар и страдаат поголема штета и на тој начин да имаат пократок живот. Сепак, вашиот мебел може да издржи во добро одржување и нега. Откако ќе забележите некоја нестабилност, слушате звуци на пукање или кога троседот ќе се чувствува "паѓа" е најдобро да го споделите вашиот мебел да биде фиксиран или заменет за нов.
Колку време е заземањето на тапацирот?
Сето тоа зависи од обемот и сериозноста на вашиот софа или стол. Во принцип, востанието е едноставен и едноставен процес кој може да потрае неколку часа. Меѓутоа, ако ви треба софа целосно, можно е дека работата ќе потрае подолго. За повеќе информации за временската рамка на услугата за тапацир, прашајте го вашето изработка дека работниот распоред ќе биде среќен да ве претвори.
Како треба да се грижам за тапацирот?
Правилното одржување на вашите тапацирани сесии и столици ќе ви помогне да го проширите животот и да го одржите квалитетот на мебелот. Прво, ние поттикнуваме избегнување на директна сончева светлина на тапациран мебел за да се избегне нарушувања. Редовно, исто така, го вакумираат мебелот за да се спречи прашина, нечистотија и нечистотии во тапацирот на влакната. Специјализирани средства за заштита на дамки се исто така ефикасен начин за забавување на процесот на стареење на вашиот мебел.
Во прилог на тапацирот на мебел, кои други услуги за одржување на куќата можам да резервирам во Вилија?
Со Wili, можете да резервирате практично секоја домашна услуга. Ако купивте нов мебел, но сте премногу зафатени или уморни за да го компонирате заедно, можете да ангажирате професионална монтажна техника која ќе го стори за вас. Ако сте заинтересирани за цветни или надградба на вашата тераса, кујна или дневна соба, ќе најдете локален снабдувач на згради или занаетчија за да ви помогнеме со реновирањето на проектот.
Дали занаетчијата ќе ми помогне со водовод и електрична работа?
Секако! Со Wiliom лесно можете да најдете локален сервисер за навистина било која работа што ви треба. Без разлика дали барате пломби, цевки или чистење на блокирани тоалети, имаме квалификувани инсталатери кои ќе ви помогнат со овие проблеми. Ако тоа е контрола и поправка на светли и електрични системи, исто така можете да ангажирате лиценциран електричар кој ќе ја направи работата безбедно.
Услуги
Кои се услугата за поправање на поправка?
На добар тапацир стои и паѓа на изгледот на вашиот мебел, па дури и целиот простор. Затоа, веднаш штом ќе најдете оштетување на тапацирот, добро е да го проверите и да го поправат што е можно поскоро. Поправка на тапацир ги вклучува сите тривијални, но дури и поголеми поправки потребни за да го направат вашиот оштетен или стар тапацир повторно во добра состојба. Занаетчијата ја проценува моменталната состојба на вашиот тапацир, ќе понуди брзо и ефикасно решение и ќе изврши конечна контрола за да гарантира добро направена работа. За подобра идеја за поправка постапка, ние нудиме дополнителни детали.
Рејтинг статус на тапацирот
Занаетчиите прво мора да го проценат статусот на вашиот тапацир, кој вклучува контрола на ткаенина, тапацир, рамка и систем за поддршка на столици и софи. Проверува сите знаци на оштетувања, како што се дамки, пукнатини или места со повисока абење. Исто така го информирате вашиот занает ако сте се случиле на ваш тапациран инцидент за мебел што може да резултира со оштетување. Дали вашата домашна сакана на несреќата на каучот? Дали ја обоивте вашата боја на столицата за коса или мастило? Ако дадете изработка на овие ситуации за да знаете, ќе им помогнете да го одреди проблемот и брзо да понудат најефективно решение.
Поправка на тапацирот
Поправка на тапацир може да вклучува широк спектар на различни процеси во зависност од видот и сериозноста на штетата на вашиот мебел. Ако имате проблеми со пукнатините, занаетчијата може повторно да остане и да го скрие бод користејќи поголем печ. Ако тие се на тапацир на вашите отпорни на столбови од кожата вода, бои, лепливи оброци и други течности, можно е да ги намалите сите остатоци и да го користите производителот на препорачаниот почист. Ако сте заинтересирани за предење на мебел, тие исто така можат да им помогнат на нашите советници! Целиот процес од правилни мерења за користење на избраниот текстилен материјал за да ги напушти нашите експерти за тапацир.
Конечна контрола на тапацир
По извршувањето на потребните столнички поправки, потребна е конечна контрола на поправањето на тапацир. Занаетчијата проверува дали сите штети се корегирани и решат претходните проблеми, ве прашуваат да го пробате вашиот кауч и бидете сигурни дека сте задоволни со неговата работа. Во случај да сакате да го оставите тапацираниот мебел за да направите прилагодена, исто така ќе ни најдете корисен Столари кои ќе се грижат за вашиот проект.