Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Табли за тераси
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.436 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на табли за тераси? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини, поплочување, завршна површина. Цената на таблите на тремот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: антифриз и анти-лизгачки премази, либела, инјекциска смеса, што ќе ги обезбеди еден од нашите 23.157 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Теразиските плочи со право припаѓаат на најпопуларните подни облоги на надворешноста. Тие нудат стилски изглед кој одличен во модерната и класичната архитектура и има многу предности над другите тераси, како што се замокот или керамичките плочки. Тие ги сметаат за не само на тераси, туку и на балкони, во белведер или околу базените. Како и со сите надворешни површини, високите барања се ставаат и на тераса плочи. Тие често континуирано се изложени на временски услови и треба да се спротивстават на зракот на дожд, снег, ветер и УВ зрачење од сончеви зраци. Други фактори кои можат да го деградираат квалитетот на тераса плочи вклучуваат инсекти, печурки или габи. Затоа, изборот на тераса плочи треба да се посвети на соодветно внимание. Нудејќи тераса плочи Дрвени тераса плочи Природни масивни дрвени тераса плочи се класични. Тие се направени од едно или повеќе парчиња дрво со целосен профил, обично ги исекуваат фините жлебови за повисоки анти-лизгање на површината. Тие се инсталирани на решетката користејќи завртки кои остануваат на површината видливи или од системот каде што завртките се скриени во просторите помеѓу плочите. Нивниот животен век може да се прошири со импрегнација и површински третман со масло или восок. Во корист на дрвени тераписки плочи, природен изглед со уникатно боење и цртање во зависност од користеното дрво, еко-пријателство и во голема мера, исто така, површината е пријатна на допир. Благодарение на ниската топлинска спроводливост, температурата на дрвените тераси останува пријатно дури и во постудено време. Во лето, тие не се загреваат и затоа се идеални за голи одење. Што се однесува до видовите од дрво, најприфатливите се тераса плочи од дрво на домашни дрвја, како што се смрека или бор. Тие не можат да бидат екстравагантни со некои тропски шуми, но имаат естетски квалитети. Сепак, нивното дрво е меко и помалку отпорно на проценетиот живот од околу 10 години. Така, тие се особено погодни за покриени простори каде што нема да бидат изложени на екстремен стрес и висока влажност. За поотпорни шуми од нашата околина вклучуваат AGAT. Неговото дрво со карактеристична жолто-кафена сенка е исклучително тешка, цврста и ротирачка ротација. Додека нејзината цена е повисока од другите локални шуми, но сеуште е поповолна во споредба со егзотични шуми. Ние ќе ги задоволиме егзотичните имиња како што се Мербау, Тиково, Бангаи, Масарндабуба, ИПЕ или Цумару. Овие дрвени растенија се карактеризираат со многу висока густина, се исклучително цврсти, отпорни и обликувани и без импрегнација. Тие, исто така, ги земаат своите невообичаени, ние ќе најдеме широк опсег на бои од заситени до чоколади и пурпурни нијанси. За тераса плочи на природно дрво мора да сметаме на редовно одржување. Сите видови на дрво по време добиваат Грејстон Патин. Тераса плочи од дрво третирано дрво Со прилагодување на топла и водена пареа, внатрешната структура на дрвото се менува и се подобруваат механички и физички својства. Вуди дрво, познато како Thermowood, е посилно, обликувано и димензионално и отпорно на нападот на штетници и идеални за употреба во надворешноста. Меки шуми како смрека и бор се идеални за оваа технологија и нивниот животен век може да се продолжи до 30 години. Термодерево ги задржува сите карактеристики на природното дрво, вклучувајќи рециклирање. Треба да се види дека термодерево не е отпорен на УВ зрачење и, како и други видови дрво предмет на постепена промена во боја. Овој процес може да се забави со добра нега. Тераса плочи од композитни Композитни или WPC одбори веќе се стабилизираа на нашиот пазар и ги пронајдоа своите клиенти меѓу луѓето кои сакаат да ги комбинираат позитивните дрвени својства со предности на пластика. Тие се направени од дрвено брашно и пластично дополнување во различни стапки. Дрвото е поголемо, тимот има поубедлив дрвен изглед, но дури и повисока цена. Реномирани производители користат квалитетни пластика кои исто така гарантираат рециклирање. WPC одбори може да се најдат со целосен профил или со шуплини за намалување на потрошувачката на материјалот и цените. Се разбира, целосните профилни одбори се поотпорни, подобри, помалку склони кон тромбри. WPC одбори се 100% водоотпорни, формата сеуште, анти-лизгање и многу едноставно за одржување. Сепак, секој не работи - тоа конечно не е автентичен природен материјал, па дури и најдобрата имитација на дрво целосно да ја достигне својата убавина. Прашања и Одговори Зошто да ја довери изградбата на тераси во рачни експерти? Во обид да се намалат трошоците, многу луѓе решаваат да изградат тераса самопомош. Тие често се тераса која за жал започнува да покажува знаци на абење по кратко време и не останува ништо друго по неколку години пред целата работа. Што повеќе, неправилно инсталирана тераса може да ги заостри не само по естетска страница, туку и безбедност. Квалитетот на добиената работа има многу фактори - не само на квалитетот на самите плочи за тераса, туку и сите други компоненти што се користат во собранието. Значи, ако не сте сто проценти од вашата вештина, нека оваа задача претпочитаат професионалци од Wilio - добивате тераса која ќе биде убава, безбедна и ќе служите за многу години. Зошто бараат експерти на терасата во Wilio? Најди Wilio професионалци е едноставна. Само внесете побарувачка Опишете каква услуга сте заинтересирани и одговорете на неколку основни прашања кои се однесуваат на вашиот проект. Се занимава од занаетчии што ги добивате за неколку минути и ќе изберете според цените или добавувачите на добавувачи кои ве достигнаа. Што ќе ви даде нашите експерти? На Wilio ќе најдете експерти за да ви помогне со дизајн и имплементација на терасите. Тие ќе ве советуваат со избор на материјали - не само тераса плочи, туку и основни призми и други компоненти на собранието. Тие земаат квалитетна работа од подготовката на подлогата, преку инсталација на подконструкција на инсталација на тераса плочи со различни техники. Со користење на квалитетни компоненти, но исто така и алатки ќе гарантираат совршен резултат на производот според вашиот вкус и обезбедување на површински третман колку што е потребно. Нашите специјалисти, исто така, советуваат со реновирање на тераса плочи. Која е просечната цена на дрвени подови? Цената на терасата одбори зависи од материјалот што го користи производителот. Немојте да бидете во искушение од понудата што звучи премногу добро за да биде вистина. Веројатно е променет производи масовно произведено во азиските земји кои не ги исполнуваат европските стандарди за квалитет и не доаѓаат од одржливи ресурси. Во принцип, цената на домашните дрвја (смрека, бор ...) се движи од 15-25 € / м2. За егзотично дрво, цените се движат од 50 € / м2 и повисок и сличен износ, исто така, може да се очекува за термички прилагодено дрво. Ќе ја платите највисоката цена за композитни плочи - околу 70-100 € / м2. Покрај цените на самите одбори, неопходно е да се смета за цената на другиот структурен материјал и секако собрание. Инсталација Највадината ќе биде 30% од вкупната цена на терасата.