Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Сува Ферманка
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за сув ферман? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини и нанесување на сува ферманка. Цената на подните облоги направени од сува ферманка обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: мистрија, либела и размахване обезбедени од еден од нашите 24.480 подови во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Сува Потер: Често поставувани прашања Зошто да пребарувате сува кошула на Wilio? Сувиот ферман служи како супстрат под идниот кат или тротоарот. Во новата зграда, таа се спроведува во фазата на бруто структура, исто така се користи во реконструкцијата на веќе постоечките објекти. Од квалитетот на кошулата, како резултат на подот на подот исто така ќе зависи од кој го покриваме. Затоа, исклучително е важно сувата скеле да биде бруто, директно и без пукнатини. Како и со повеќето дела, исто така може да изгледа на прв поглед дека тоа е релативно едноставен чин. Сепак, всушност, можете да добиете аматерски пристап кон големите проблеми чие отстранување е тешко и во некои случаи тоа е невозможно. Најди ги вашите професионалци на Wilio и нека изгради квалитетен и директен сад. Внесете ја побарувачката и добијте ги цитатите од околината. Професионалци ќе ве направат мотор во рок од еден ден, ќе биде исправен и ќе се движите напред со вашата зграда. Која работа е потребна сува кошула? При пресметувањето на работите потребни за изградба на сува кошула, износот на дејстви ќе зависи од тоа дали сме на нова зграда или ние сме за реконструкција. За нова зграда, описот е неопходен за да се заби. На подот, ние ја чуваме дистрибуцијата на греење или ставете го цревото за подно греење. Ние сме сместени во опсегот на тој начин подготвени. По истурање, ферманот мора да биде усогласен и загреан. Во заклучок неопходно е да се остават доволно екрани доволно време за да се исушат и созреваат. Предноста на сувата кошула е тоа што не содржи прекумерна вода и затоа времето за неговото созревање и понатамошната работа значително се скратува. Работата за реконструкција е прва потреба за отстранување на старите површини - поплочување, паркет и така натаму. Потоа, неопходно е да се оцени состојбата на стариот слој и да се направи нова по потреба. Друга постапка е идентична со новата зграда. Сува кошулата може да се купи веќе во џебови. Вие само се мешате според рецептот со вода. Друга можност е подготовка на мешавина од обложување од основните материјали - песок, цемент, вода. Зошто да пребарувате сува кошула на Wilio? Производството и истурање на сува кошула е предизвикувачки процес, што резултира со единечна и хоризонтална површина. Ајде да додадеме увозни материјали, нејзината подготовка, мешање. Пред-истурање има свои правила и технолошки процедури и стандарди (STN 74 4505). Затоа, погледнете ги експертите на Wilio и направете добра сува кошула без грешки. Заштедите многу време и напор. Искусни професионалци ќе ве известат и екраните. Внесете ја побарувачката на Wilio сега и ги добивате понудите. Изберете го оној што ќе ви одговара најмногу. Колку долго трае сува кошула? Должината на работата зависи од областа и начинот на кој самиот ферман. Во случај на машина за мешање на кошулата, површината е околу 300 м2 за да се прелива и усогласува во рок од еден ден. Работата мора да биде брза и е добра цела област за истурање одеднаш. Можете да избегнете пукнатини на места со различна влага и цврстина. Доволни искусни експерти може да се најдат во Wilio. Како можам да најдам квалитетни сува кошули? Најдобар начин да се најде професионална имплементација на сува кошула е да влезат во Wilio побарувачката. Вашето барање ќе дојде до компании кои работат со нас долго време. Вие ги специфицирате вашите барања за да ги одредите вашите перформанси и буџет. Последователно, ќе ги разбудите компаниите од вашата околина со ценовни менија и ќе го изберете оној кој ги исполнува вашите барања и буџет. Погледнете ги евалуациите што може да се најдат на Wilio пред конечната одлука. Дали доставам материјали и опрема пред асфалтирање? Да, можно е да се подготви материјал и опрема. Ќе ви треба песок во соодветната фракција (најмалку 0,25 мм), цемент и вода. Алатките што ви се потребни за да ги користите при подготовка на сува кошула, транспорт на ферман на одредена локација и друг сет за да заштедите и усогласете. Во принцип, тоа е класична алатка која ќе се состои од миксери, лопата, меурчиња, ниво на дух, опрема за вибрации и слично. Ако нарачате сува кошула од професионална компанија, таа ќе ја донесе вашата сопствена машина да го подготви и пумпа директно во просториите. За разлика од подготовката на шлемот, веќе не постои опсег на акти, заштеда на време и добијте квалитетна кошула. Колку чини суво 'рбетот? Цената зависи од областа што ви се мачи на М2. Сува ферман може да се купи - во џебови. Во областа на 100M2, заедно со додатоци (дилатациски шини, гранични ленти, итн.) Ние ќе добиеме околу 2000 €. Овој износ мора да се додаде на работните трошоци. Поевтини варијанти се да го увоз на материјалот, да се смеат според рецептот. Тука трошоците ќе се намалат околу една третина. Вкупната цена на сува кошула сеуште зависи од структурното решение на сува кошула и употребената галантерија. Ќе добиете точна сума за сува кошула со внесување на побарувачката на wilio. Компаниите од вашата околина ќе ви испратат понуда за цитати кои сеуште се прилагодуваат на самото место по лична проверка на местото на спроведување. Типична работа Сува кошула, цемент кошула, машински премази, груба изградба, подно греење, Работна постапка. Имплементацијата на сува кошула започнува со простор и одредување на дебелината (висина) на кошулата. Запомни ги овие податоци, ќе ви бидат потребни при внесувањето на побарувачката на Wilio. Ние продолжуваме со увоз на материјал - во форма на претходно подготвена мешавина во џебови или купување на индивидуални компоненти, ќе се мешаме на самопомош на лице место. По подготовката на областа каде што ќе ја истуриме сувата кошула постепено, го усогласува и глад. Уредот за вибрации се користи за подобро сеење на вреска во агли. Егрупата и одлучуваат мора да се усогласат во хоризонтална состојба - мора да се направат совршено еднаква површина. На крајот, ферман може да се придржува. По завршувањето на работата, треба да му дозволите на 'рбетот да се испрска, идеален неколку дена. Со изработка на дилатациски линии, ние спречуваме напукнување - особено кога во соби со голема површина. Совети и совети: 1. Искористете ги искусни професионалци Можете лесно да ги преценувате вашите способности и да добиете во средината на работа во неволја при спроведување на сува кошула. Избегнувајте статус кога ќе треба да ја прекинете работата на крајот од денот, продолжете следниот ден, а потоа на третиот. Цевката мешавина на сува кошула ќе има различна влага и цврстина и зглобови во зглобовите по секој ден. Покрај тоа, стврднат ферман повеќе не може да биде усогласен. Достигне нашите професионалци на Wilio и тие ќе ве направат ферман во рок од еден ден, без влечење и грешки. 2. Обидете се да постигнете дека површината е хоризонтална Хоризонтална површина треба поради идниот кат да заштедите на score. Тоа е оној дали тоа ќе биде дрвен паркет пловечки подови од ламинат или плочка. Ако парчињата се појават јами или ридови, тротоарот нема да седне, ќе се пот и конечно да се олупи. Ќе треба да го поправите нееднаков вреска за да сфатите други ниски нивоа. 3. Дебелина Ако го ограбувате подното греење или друго лидерство, земете доволно дебелина. Во овој случај, ферман мора да биде покриен со најмалку 1 см во овој случај. За премногу ретко, ризикувате вашето идно напукнување поради оптоварување. 4. Изолат Како и со сите операции за изградба или реконструкција, исто така е вистина дека секој елемент мора постојано да се изолира. Користете ја лентата за изолација на колковите и, секако, треба да биде изолирана со подлогата. Во зимски месеци дефинитивно ќе не сакате да ја загреете бетонската база на куќата подно греење. 5. Тешка поправка Бидете во согласност со сите активности при вршење на сува кошула. Завршени, но несоодветната кошница може да се поправи само во нерамна површина. Повеќе фундаментални дефекти не можат да се поправат воопшто или само за цената на целосно отстранување и да се направи нова кошула.