Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Столар, Производител на Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба столарска услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за вградени кабинети, склопување мебел, реновирање на кујна, градинарски мебел. Цената на занаетчија обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: ориентација на мебел, поврзување на апаратот, завршни работи обезбедени од еден од нашите 28.928 столари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто Барај Стола на Вилио?
Не е квалификувана работно место. И покрај бројот на современи материјали како што се метал, кожа или дури и пластика, производи од дрво се уште се важен дел од нашиот секојдневен живот. Денес повеќето мебел се произведува на автоматски линии, но умен-стап може да го направи автентични парчиња кои ќе одговараат на вашите потреби, идеи и стил. Користење на специјализирани алатки за Webar направени од нешто од кујнската единица, преку приспособена гардероба, до уникатни оригинали, како што се цврсто дрво или Driftwood. Квалификувана дограма може да се најде брзо и лесно со Wilio. Едноставно напишете што ви треба на вашето барање и ние ќе ве поврземе со маси од околината кои ги имаат сите потребни вештини. Потоа само ги видите нивните профили и да ги прочитате коментарите на клиентите за да го изберете вистинскиот!
Што е украсен за мене?
Столарусно произведува разни производи како што се кујнски линии, гардероби, библиотеки, слободно стоечки кабинети, вградени кабинети, маси, столици, маси, кревети, градите, полици, декоративни елементи и било кој мебел од дрво, плочи или други материјали.
Кои вештини има столбот?
Столарот мора да биде технички квалификуван, пациент и исклучително прецизен за производство на мебел според точни спецификации. Столиците комбинираат креативност со практично размислување и рачни вештини за правење кујна линии, гардероби, библиотеки, кабинет, вградени кабинети, маси, столици, конференциски и ноќни маси, кревети, градите, полицијата и друг мебел.
Колку е вреден столари?
Цената на работата ќе зависи од тоа колку парчиња мебел ќе бидат произведени и од тоа дали е поедноставен мебел, како што е маса или посложени елементи како што се кујнските линии. Ако столбот прави повеќе парчиња мебел ќе бара повеќе материјални, па дури и време за работа. Цената ќе биде значително под влијание на материјалот што се користи, на пример, дали иверицата се користи, или тоа е дрвен масив производ. Исто така, одлучува каков вид на дрво ќе се користи. Цената може да влијае на тоа дали столар е во близина, или готовиот мебел мора да биде дозволен за поголемо растојание.
Зошто треба да ангажирам за производство на мебел?
Кога столари произведува парче мебел со свои раце, тој го посветува голема доза на внимание. Секој производ е неговата визит-карта, па затоа зависи од задоволството на квалитетот и клиентите. Мебел направен на монтажната линија, е далеку од тоа да биде посветен на такво ниво на грижа и контрола на квалитетот Мир Мебел Предности: • квалитет • уникатни и оригинални производи • Совршено ги задоволува вашите барања за функционалност и стил • Вие сами ќе одредите материјал, боја и димензии
Како можам да најдам добар столб?
На Wilio едноставно најдете корисна и подготвена Stollar од вашата околина. Само внесете го побарувачката, одговорете на неколку прашања за тоа што ќе треба да се направат и чекаат понуди од искусни стоки.
Кои се придобивките од квалитетот, рачно изработениот мебел?
Бидејќи тоа е произведено од искусни стоки, мебелот за прилагодување е високо приспособлив за специфичните барања на купувачот. Ова ви овозможува да имате мебел дизајниран точно во стил, димензии и материјали по ваш избор. Масивниот мебел е направен од највисок квалитет Вуди. Површинските завршетоци се исто така највисок квалитет. Рачно произведените делови на мебелот исто така често се безвременски.
Може ли да ме избави?
Во повеќето случаи, табелата ќе го користи вашиот сопствен материјал. Во исклучителни случаи, автомобилот може да го користи материјалот обезбеден од клиентот, на пример, за производство на цврста дрвена маса, од одредено парче дрво. Во овој случај, на масата ќе треба материјал за да се види за да се осигура дека е погодна за одредена работа.
Која е разликата помеѓу Столар и столар?
За разлика од Столари, столар се фокусира на големи структурни проекти и згради, како што се фарми, кабини, гаражни засолништа, дрвени белведер, порти, порти, огради или скали и кофстрп. Столиците произведуваат комунални занаетчиство, од наједноставните три нозе столици до сеопфатни столари производи, како што се кујнски линии или гардероби и други, претежно внатрешен мебел.
Кои се специјализираните декоративни догранични техники?
Резба
Обработка на дрво со алатки за истражување на ликовите и други мотиви и декорации на резба на дрвениот објект.
Дрво виткање
Дрвото свиткување е форма на обработка на дрво што се користи за создавање дрвени предмети на струг. Овој тип на обработка на дрво варира од повеќето други дека дрвото се движи додека стационарната алатка се користи за намалување и обликување. Многу комплексни форми и модели можат да се креираат со свиткување.
Пирографија (горење на дрво)
Пирографија, горење дрво или пирарава е уметност на украсување дрво со печење мотиви со користење на загреан објект.
Интраза (дрвени мозаици)
Интарзијата е форма на украсување на дрво во која парчиња дрво се сечат во облици и вметнуваат во друг фурнир, кој потоа се именува на површината, на пример, на градите или други делови од мебел. Тоа е мозаичен дизајн кој користи различни форми, големина и видови на дрво, кои заедно создаваат теми и форми.
Што може да нарачам?
Производство на опашка за кујна
Производството на кујнски линии е посветено на многу искусни Столари кои можат да посветат големо внимание на деталите. Важно е кујната линија не само што изгледаше убаво, туку да биде функционална и да има долг живот.
Мировен мебел.
Куќата не е дома без лични елементи. Неколку парчиња мебел прилагоди за да го испорачаат просторот за атмосфера. Без разлика дали ви се потребни столчиња, маса или чевли, Wilio ќе ви помогне да најдете некој кој може да ви помогне да ги реализирате вашите соништа.
Видови материјали
Масивно (десно) дрво Два вида на десно дрво се користат во производството на мебел: тешко и меко дрво. Нивниот опис е наведен подолу: Тврдо дрво се користи за да се направи мебел Дрва дрво доаѓа од листопадни дрвја кои обично растат побавно. Во висококвалитетен масивен мебел често се користи со шумата од семејството Hardwood: даб, орев, тиково, јавор, бука, махагони. Мека дрво се користи за да се направи мебел Мекото дрво што се користи за производство на мебел обично доаѓа од зимзелени (или не-вода) дрва кои растат побрзо. Заеднички дрвени предмети кои се користат во производството на мебел вклучуваат смрека, бор и ела. Други материјали Иверица: тоа е произведено од 3-5 тенки грабли намалување кои се споени со лепило. Иверица: исто така наречена дрво-нацртана плоча, е направена од издувнички дрвени синџири кои се залепени заедно. Залепено дрво: се произведува со поврзување парчиња цврсто дрво.
Совети и совети
Добра задача е основа Шпорет за вас може да произведе кујнски линии, гардероби, библиотеки, слободно стоечки кабинети, вградени кабинети, маси, столици, маси за кафе, кревети, градите, полиците и разни декоративни елементи. Напишете за да го внесете најточниот опис на задачата го прави украсот точно знаеше што е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Столар, Производител на Мебел
Кристијан Н.
profile image
Столар, Производител на Мебел
Патрик Ш.
profile image
Столар, Производител на Мебел
Рудолф К.
profile image
Столар, Производител на Мебел
Рудо Л.
profile image
Столар, Производител на Мебел
Самуел М.
profile image
Столар, Производител на Мебел
Сами Л.