Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Столар
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба столарска услуга? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство на дрвени конструкции по нарачка, градинарски куќи, детски игралишта. Цената на преработката на дрво за конструкции обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: обработка на дрво, транспортни трошоци, атипични конструктивни форми обезбедени од еден од нашите 22.492 столари во дадената категорија

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 22.492 професионалци во вашата близина
profile image

Centar za Peleti

Компанија
4,0
Столар

Centar za Peleti, Pirava, Republic of Macedonia. 640 допаѓања · 50 зборуваат за ова · 4 беа тука. 1

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Drvo Kreativa

Компанија
4,6
Столар

Од сега на ново место во центарот на градот. Повелете, ве очекуваме. Контакт - 071\585-060 ul.Gjuro Gjonovik br.2, 1000 Skopje

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Stolar Sarajevo ~ subquercum

Компанија
4,3
Столар

Stolar Sarajevo. 3.112 допаѓања · 33 зборуваат за ова. Handcrafted furniture

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

NPT GURISHTA PRIZREN

Компанија
5,0
Столар

Gurishta, Prizren-Malisheve. 799 допаѓања · 42 зборуваат за ова. Since 1996

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Архикон

Компанија
5,0
Столар

Студио за дизајн на ентериер Skopje

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Stolarija i Kuhinje

Компанија
4,7
Столар

Види објави, слики и повеќе на Facebook

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Што стојат на стотина можам да нарачам?
Каква работа прави столар?
Карпенделецот гради, корегира или структура на брод и градежни компоненти изработени од дрво, иверица, лесен челик и алуминиум или бетон. Користење на рачните и електричните алати, брусилите, врежаните, стрели и произведуваат жици, основи, преводи, столбови и тавани. Монтира разни производи за столарија, како што се покривни структури, табели, врати, разни комплексни дрвени структури итн. Таа ја одржува и контролира техничката состојба на столарија производи и структури. Третмани и зачувување на производи од дрво. Брод карпи се изгради, исправи и одржува бродови. Возмен традиционално врши главно градежни работи: - произведува обврзувачки структури на згради (логови, алпинист, итн.), Кофражни (на пр. За бетон), покриви (рафтери, затвори, затвореници, итн.) И други бруто градежни работи кои не бараат сосема фини зглобови или со висок специфичен ентериер Заврши и изглед. - Монтира подови и тавански греди, со што хоризонталните греди поврзани со структурата на поддршка под подот или таванот што го даваат капацитетот на подот или таванот и им овозможуваат да бидат инсталирани. - произведува дополнителни конструкции како што се белведер, пергола, засолништа, огради, градинарски куќи и други.
Совети и совети
Добра задача е основа Столари работат со дрво од различни начини. Од дрвени кутии на кои ќе се истури конкретни основи на куќата до производство на стилски мебел од масивот. Напишете за да го внесете најточниот опис на задачата за столар да ги донесе сите потребни алатки и материјал. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Што го прави столар?Што го прави столар?
Крови. Откажување Пумпани конструкции. Мали дрвени згради Гаража и други засолништа Гејтс, врата, огради Скали. Викиер. Аркери. Обележи Долг. Белведер и градинарски куќи Zábradlia. Греди
Најчесто поставувани прашања
Зошто да го пребарате столар во Wilio?
Многу предмети кои се суштински дел од нашиот секојдневен живот се создаваат под рацете, од кофражни за бетонска основа на куќата, на покривот под кој спиеме. Карпенделецот за вас ќе го произведе она што ви треба, без разлика дали има белведер во градината или скалите во семејна куќа. Работата на корисна превоз ќе донесе до вашите домашни автентични елементи кои создаваат атмосфера и привлекуваат внимание. Можете да најдете квалификуван столар брзо и лесно со Wilio. Едноставно напишете што ви треба на вашето барање и ние ќе ве поврземе со родовите од околината кои ги имаат сите потребни вештини. Потоа само ги видите нивните профили и да ги прочитате коментарите на клиентите за да го изберете вистинскиот!
Кои вештини има дрвото?
Карпенделецот мора да биде технички квалификуван, пациент и исклучително прецизен за производство на дрвени структури според точни спецификации. Столари ја користат имагинацијата заедно со практичното размислување и рачни вештини за производство на покривни структури, врата, скали, скали, огради, кабел, садови, тавани и друга комплексна конструкција.
Како можам да најдам добар столар?
На Wilio едноставно најдете корисен и подготвен столар од вашата околина. Само внесете го побарувачката, одговорете на неколку прашања за тоа што ќе треба да се направат и чекаат понуди од искусни столари.
Може ли да ме избави?
Во повеќето случаи, столар ќе го користи својот материјал. Во исклучителни случаи, столар може да користи материјал од вас, на пример, за да произведе маса од масив од одредено парче дрво. Во овој случај, столар ќе треба материјал за да го види за да се осигура дека е погоден за дадена работа.
Колку е столар?
Трошоците за работа ќе зависат од големината и сложеноста на проектот. Ако дрводелот те прави поголема конструкција ќе бара повеќе материјално и затоа време и работа. Исто така, зависи од видовите на работа што ќе бидат направени. Цената исто така може да влијае на тоа дали столар е во близина, или мора да дојде од поголемо растојание.
Колку време се дрворите?
Тоа зависи од видот на сторици кои треба да се направат, од износот на потребниот материјал. Помалата работа, исто така, може да се направи за неколку часа, додека поголемите проекти како што се изградбата на Буш може да потрае неколку недели.
Дали Карпентер може да направи некоја работа во исто време?
Некои столари се специјализираат само за одредени големи дела како што се Krovov изградба, додека други ќе направат неколку помали поправки во време во една посета. Сепак, треба да се има предвид дека многу столари бараат повеќе од еден ден.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Столар
Ján C.
profile image
Столар
Ján H.
profile image
Столар
Јан Л.
profile image
Столар
Јурај К.
profile image
Столар
Марек К.
profile image
Столар
Vladimír š.