Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Стаклена Ограда
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на стаклени огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во производството и монтажата на стаклени огради закотвени во профилот и на рачките на точките, француските балкони и оградите на столбовите. Цената на стаклените огради обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: визуелизација и пост-гарантна услуга обезбедена од еден од нашите 16.584 стаклари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете

Стаклени огради Ако барате ефикасен и софистициран изглед на вашиот дом или бизнис скалило, најверојатно ќе наидете на инспирација во дизајнот што се карактеризира со омилени стаклени скалила. Визуелниот е впечатлив, но ви овозможува да мислите: "Дали стаклените скали се безбедни?" Ако ви се допаѓа појавата на стаклена стабилна ограда, ќе бидете ентузијазам кога ќе дознаете дека стаклени огради се подеднакво безбедни или дури побезбедни од другите видови на скалила огради - кога професионално монтирани! Прочитајте повеќе и да дознаете повеќе за оградата на стаклени скали, вклучувајќи го и начинот на подобрување на изгледот и функционалноста на скалите, а карактеристиките што ги прават толку безбедни. Стаклени скалила огради го подигаат дизајнот на секое домување или комерцијален простор. Иако многу различни дизајни се достапни, опциите за прилагодување ви дозволуваат да сонувате за речиси секоја конфигурација што ја сакате. Стакло за убавина е тоа што работи со било кој тип на соба и дополнуваат широк спектар на архитектонски стилови и шеми на бои. Стаклото е јасно, така што не мора да се грижите дека ќе стекнете неправилна нијанса на оградата во вашиот простор. Исто така, има ниско одржување и долг животен век, што го прави паметна инвестиција. За разлика од другите видови на железница стакло не го дели просторот хоризонтално во два дела. Наместо стакло оградата го олеснува непречен проток на светлина во целата соба или на скалите. Резултатот е простор што изгледа поголем отколку што е. Дури и таваните изгледаат повисоко отколку што гледаа на традиционалната ограда. Што прави стаклени огради со безбеден избор? Кога се сеќавате на чаша направена од стакло, можете да го споредите со кревкоста на чашата за пијалаци. Многу сопственици на куќи и компании се загрижени дека стаклото нема да може да носи доволно тежина или дека случаен тап сила може да се скрши. Всушност, стаклени огради се подеднакво фиксирани како и другите материјали ако нивната ограда или стаклена скалила или стаклена скалила доаѓаат од реномиран извор и се инсталираат според најдобрите практики. Еве зошто: Стаклени огради се направени од стврднат безбедносно стакло. Тешкото безбедносно стакло е термичка третирана за зголемување на јачината на површината и изменетото кршење на моделот. Тоа е приближно четири пати посилно од типично стакло и не се скрши опасно остри стаклени чипови. Наместо тоа, сериозно стакло за мали, релативно безопасни коцки се скршени во ретки случаи. Тие немаат мали простори каде што децата или миленичињата се заглавени или препечатени. За разлика од многу други опции за огради немаат стаклени огради без дупки, ребра или прачки преку кои деца или миленичиња би можеле да паднат или заглавени во нив. Децата не можат да се искачат на стаклени огради, бидејќи не постои простор за поставување на ногата. Се ослободени од изгние и без распаѓање Стаклото не се движи или дистрибуира; Таа го задржува својот интегритет и останува безбедно во место. Стаклени скалила огради обично се направени од метал кој се противи на гниење и распаѓање. Висококвалитетни елементи за поврзување ја зголемуваат стабилноста и безбедноста, а исто така го зголемуваат капацитетот на оптоварувањето на железницата. Ако оградата не е правилно монтирана, сите безбедносни бенефиции, за жал, се враќаат. Без професионална инсталација, малку е веројатно дека оградата ќе биде во ред. Стаклени огради на скалите Достапни се комплети за производство на стаклени фази. Овие огради се дизајнирани за станбена или комерцијална употреба и одговараат на стандардите за индустриска безбедност и безбедност. Соработувајте со професионалци за да дознаете дали комерцијално достапен сет на стакленски стилски огради е погоден за вашите потреби. Дизајнирајте своја стаклена скалила која ќе ги задоволи вашите потреби! Можеби би сакале да го вклучите стаклените скали или да имате специфични барања. Што и да преферираш нешто, ние ќе дизајнираме со вас прилагоден концепт на стаклена скала што ја сакате за вашиот дом или бизнис. Популарни опции за прилагодување вклучуваат: Ламинирана завршница: прави огради од стврднат стакло уште посилно. Прилагодено мелење стакло: За да се постигне железнички дизајн имате на ум. Затемнето или обложено стакло: сопствени структури за поддршка, па дури и брендирани стаклени закрпи снабдуваат стаклена ограда на одреден или брендиран изглед. Кои видови стакло треба да се користат во стаклени огради Три типа на стакло се користат за стаклени огради: Рамен стакло Блиндл Стакло Стакло поплочен со топлина Глава стакло Рамен стакло Рамен стакло првично произведено како плови стакло. Овој метод обезбедува униформа дебелина на листот и многу рамни површини. Овој производствен процес развил производител на Pilkington Glass во 1950-тите, кој беше пионер на оваа техника. Затоа, тоа е општо познато како PILKINGTON процес. Блиндл Стакло Annealing е процес на бавно ладење стакло за ослободување на внатрешниот напон откако ќе се формира. Ако не се лади полека, постои внатрешен напон кој предизвикува нестабилност и оштетување. Процесот се изведува во печка со регулирана температура позната како Lehr. Очила кои не беа заглавени може да пукнуваат или да се скршат или да се растурат со помали промени во температурата или механичко влијание. Стаклото на Блиндл најчесто се наоѓа во прозорците. Не се смета за безбедносно стакло. Кога кршењето ќе резултира со парчиња со остри рабови и шила кои можат да резултираат со сериозни повреди. Термално поплочено стакло и темперирано стакло Тие се произведуваат со користење на истиот објект за обработка. Стаклото се загрева до 1.200 степени целзиусови. Потоа се лади за да формира површинска компресија и рабови. Стаклото е термичка третирана од две причини: Јас, ја зголемува силата за да се спротивстави на надворешниот стрес II да одговараат на барањата за безбедност. Со стакло засилено со засилување е процесот на ладење побавно. Ова значи дека притисокот на притисокот е помал од стврднатото стакло. Топлинското асфалтирано стакло е приближно двојно посилно како што е побрз или нетретирано стакло. Натрупеното стакло е четири пати до пет пати посилно од стаклената Брил. Стакло поплочен со топлина Топката асфалтирано стакло не се смета за безбедносно стакло, бидејќи шемата на сечилото ќе биде како annealed стакло. Стаклото се прекинува во опасни замки. Глава стакло Во стврднато стакло, процесот на ладење забрзува за формирање на повисока компресија на површината и / или компресија на работ во стаклото. Тоа е температурата на воздухот, обемот и другите променливи кои создаваат компресија на површината од најмалку 4536 кг по квадратен инч. Ова е процес кој го прави темперираното стакло четири пати до пет пати посилно од brindle или нетретирани стакло (два пати посилни како термички асфалтирани стакло). Како резултат на тоа, резултатот е со помала веројатност да има термички прекин на стврднато стакло. Спонтано кршење на стаклото За да се скрши стаклото може да се случи без очигледна причина. Тоа може да се должи на следново: Оштетување или ефект на стакло Површинска штета и застаклување што потоа го ослабува стаклото на силен ветер Вандализам. Вклучување во стаклото Во плови стакло има повеќе од 50 подмножества. Најмногу дискутирани е никел сулфид камен. За време на производството на плови стакло, никел сулфид камења може да се појават поради контаминација. Може да заврши во централната напонска зона на стврднато стакло. По инсталирањето и изложувањето на стаклото со различни температури, овој мал камче може да се зголеми и да предизвика тоа да биде скршено. Спонтан дефект предизвикан од никел сулфид подмножества се јавува само за стврднат стакло. Не е позната по технологија за целосно исклучување на никел-сулфид камења во плови. И бидејќи тие се толку мали, не постои практичен начин да ги проверите. Повеќето производители на стакло имаат контролни контроли кои го спречуваат формирањето на сулфид на никел. Натопување на топлина по производство може да уништи некои дефектни стаклени панели. Но, тоталната топлина не може да гарантира 100% елиминација на никел сулфид подмножества. Впивајќи ја топлината Тестирањето на термичкото впивање е деструктивен тест за подмножества на сулфидот на никел. Натрупеното стакло се вметнува во топла натопи печка, носи на 555 степени целзиусови и држи два часа во неа. Поголемиот дел од стаклото што содржи никел е скршен за време на овој процес и ќе биде исклучен од стаклениот проект. Но, тоталната топлина не може да гарантира 100% елиминација на никел сулфид подмножества. Span и Stamina. На пример, згрутчување стаклен лист кој е широк 11 инчи и долги 16 инчи и дебели од 3/16 инчи со една нога помеѓу поддршките може да се сместат околу 104 кг. Никогаш не обидувајте се да вчитате стаклена маса или полица со поголема тежина како што е киднапирана. Честите прашања вклучуваат, на пример: Што е стакло оградата? Стаклени огради се скалила огради дизајнирани да обезбедат внатрешен или надворешен простор на прекрасно отворен естетски изглед. Стаклени огради Користете комбинација од алуминиум со долг живот, овозможувајќи мислења или панели или приврзаност за задржување на стаклен панел. Дали стаклени огради се безбедни? Стаклени огради е посигурна на многу начини од традиционалните системи за огради. Таквите огради и неговите елементи за прицврстување од нерѓосувачки челик никогаш нема да го изгубат својот структурен интегритет. Се многу побезбедни со текот на времето. Процесот на инсталирање на стаклени огради е исто така многу безбеден. Што е Balustrade Glass? А застапена оградата или оградата на стакло е стаклена филер Balustrade. Во овој тип, стаклото е превозникот. Таа варира од balustrades со Balustrami и стакло полнење каде што се балсатели кои апсорбираат сила. Која висина е потребна Balustradad? Висината на оградата или бариерата не смее да биде помала од: 1 m над подот на било кој пристапниот пат, балконот, позициите каде што не е ограничен од ѕидот, а неговото ниво над површината е 1 m или повеќе од 4 милиони каде што лицето е во можност да падне преку отворен прозорец. Колку широк може да биде стаклениот панел? Во принцип, може да се каже дека најприфатливата (и најекономичната) ширина е 60 "или помалку, бидејќи тоа може да биде термички обработува во печка со голема брзина. Ширина од 60" до 84 "се достапни од многу производители од кои неколку Ширина до 96 ". Која висина треба да биде балада? Внатрешно треба да биде висина на балустрадата од точка кога некој стои по врвот на балустрадите, најмалку 0,9 м. Оваа висина мора да биде зачувана цело време околу горниот парапет. Надворешен овој износ се менува. Balustrade треба да биде 1,1 m од нула до врвот. Колку чекори можете да направите без оградата? Прописите не се однесуваат на надворешноста во чекорите, туку амбиенталните држави - од готовиот под или платформата по завршената фаза над 30 "бара оградата. Во внатрешноста, скалите со повеќе од 3 расери (2 чекори) ќе бараат оградата. Дали стаклени огради се скапи? Просечната цена на системот за производство на стакло се движи од 116 до 224 евра по линеарен отпечаток - цената варира во зависност од видот на стаклениот систем што го избирате. Иако стаклената ограда може да биде скапо на прв поглед, често може да биде поевтино од другите видови на парапетки на долг рок. Колку далеку од ѕидот треба да биде оградата? Проекцијата од ѕидот опишува колку далеку постои оградата од ѕидот до кој е прикачен. Работ на оградата што е најдалеку од ѕидот до кој е прикачен не треба да излегува повеќе од 4 1/2 инчи од ѕидот. Која големина треба да биде парапет? Железовите не треба да бидат помали од 34 инчи над скалите или рампата и повисоки од 38 инчи погоре. Кога работите со различни уреди или со превозните скали, треба да се мери над стадата на шарата. Рачката треба да биде помеѓу 30-34 инчи погоре. Како Бруто треба да биде балкон стакло? Онаму каде што повеќето балкони или балстрални системи можат да користат 10mm темперирано стакло, бараат balustrades од структурно стакло многу посилен панел. Исто така во станбени куќи (семејни куќи) мора да се користи плоча од калено стакло со минимална дебелина од 15 mm.