Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Спортски Површини (Тенис, Терени и Синтетичка Трева)
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.595 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на спортски подлоги (тенис, терени и синтетичка трева)? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство и монтажа на фурнирани подови, паркет, ламинат и винилни подови. Цената на површините наменети за физички и спортски активности обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за израмнување на површината, акрилни и заштитни алатки обезбедени од еден од нашите 22.916 специјалисти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како да изберете помеѓу различни спортски површини Постојат неколку видови на спортски површини од кои можете да изберете. Важно е да ги споредите во однос на перформансите, животот, одржувањето и изгледот. Синтетичка трева Моќ: - Синтетичката површина на тревата овозможува употреба во разни спортски игри, бидејќи произведува иста брзина, ротација, па дури и топки на целата работна површина - Година круг употреба, брзо се суши, па можете да играте на тоа кратко време по дождот - Во текот на летото продолжува со постојана температура, тоа не се случува во зима - е повеќе нежен за заеднички и екстремитети, одлични шокови и нуди добра влечна сила - исто така може да се користи од хокеј, крикет, фудбал и кошарка Издржливост: - Синтетичката трева најчесто се произведува од предивото со највисок квалитет - дури и по години на играње на вашиот суд ќе го задржи висок квалитет - спортски тревници од синтетички трева за домашни тениски игралишта имаат тенденција да бидат тестирани во училишните услови и тениски клубови, па не мора да се грижите за неа Отпорност: - квалитетна вградена структура со слободен мозоци е најдобриот избор во долготрајните перформанси и живот - Синтетичките тревни површини се корисни за сите климатски услови Одржување: - во споредба со тениско игралиште на природна трева, синтетичката површина е многу полесна за одржување - Синтетичката површина е доволна за да се одржи чист, ако се појавува мач, само спреј - не треба наводнување, чувајте го вашиот изглед за време на сувото лето Изглед: - Јасни и контрастни бои јасно ги дефинираат линиите за игра за да избегнете кавга на играта - Без разлика дали избирате синтетичка трева во свежа зелена со топла теракота линии, ладна сина боја со бели линии, добивате совршена игра област секој пат. Природни тревни површини. Моќ: - Добро одржуван природен суд што го истекувате од вистинскиот тип на трева, обезбедува брза, не-рефлективна и удобна игра област која исто така ја користите за возбудлива игра во мрежата Отпорност: - тениски игралишта изработени од природна трева брзо носени, не запалам остри и долги размени - Во суво или ветровито време е неопходно често да ги наводнуваат, да ги играат само кога тие се целосно суви - се чувствителни на временските услови и промените во температурите во текот на денот, така што тие се применливи само за летни игри - предмет на ограничувања како што е било кој друг природен тревник Одржување: - тениски игралишта изработени од природна трева бараат извонредно одржување, неопходно е да се грижи за нив, неопходно е да се наводнуваат, коси, оплоди, отстрани плевел и тркалање - Грижата за природен тревник не треба да се смета за работа, поглед на свеж и здрав тревник се наградува Изглед: - Традиционален тениско игралиште, кој е добро оплодена, наводнувано и без плевел, ќе ве восхитува во секоја посета, делува привлечно и елегантно - Во текот на слободниот момент ќе го подобрите расположението во секое време Акрилни тениски игралишта со тврда финиш Ова се конкретни или асфалтни површини со слој на акрилна боја. Тие се произведуваат во многу обоени дизајни и нивната површина може да биде гумени, па подобро ги намалува влијанијата. Моќ: - Брзината на акрилната површина зависи од количеството на песок додаден на површинскиот слој - На квалитетот произведена акрилна површина е униформа одраз на топката на целата површина - Квалитетот на основната структура (заедно со повлекување од 1 ° за дренажа) се рефлектира во брзината на површинската сушење по дождот Отпорност: - Трајноста на акрилната површина зависи од квалитетот на конструкцијата и површината - силен инцидент во сенка на акрилен суд, може да предизвика влага што негативно влијае на неговата површина - акрилни тениски игралишта може да се користат во текот на целата година, тие се само чувствителни на влажни временски услови што го намалува нивниот живот Одржување: - Акрилни тениски игралишта бараат само делумно одржување - Доволно е да се отстранат нечистотиите, понекогаш да се омажи за нив и да ја контролираат површината без разлика дали не покажувате штета што би било неопходно за поправка веднаш Изглед: - Акрилни игралишта делува стилски и привлечни, декорација на секоја градина Чисти површини Површината на тенис од природна глина е направена од природен камен кој е смачкан во точно оценети големини. Најдобриот слој, прашокот го формира највисокиот слој на судот за да се поврзе заедно со вода. Овие површини може да бидат црвени од тули (се состои од кршен тули) или сива глина (стекнување од кошница). Моќ: - Чист тениско игралиште е бавен според ITF проценката, е погодна за играта од основната линија - површината е лизгање, им овозможува на играчите да будат, исто така е доста прашина Одржување: Недостатоци на тениско игралиште од глина треба внимателно да се разгледаат од површината што бараат значително помалку време за одржување. - Потребно е секојдневно одржување за одржување на највисок квалитет на вашиот суд. Игра линии треба да бидат редовно обложени, бидејќи површината е подвижна - Природните глинени судови бараат редовно наводнување, убедливо и балансирање. Покрај тоа, секоја година во пролетта е потребна за да се подложи на површинската реконструкција за да ги обезбеди најдобрите услови за игра во текот на летото Отпорност: - Клеј тениски игралишта се наменети за играта во суво време, не дозволуваат играта во текот на зимските месеци, за време на замрзнувачите и висока влажност на воздухот - Нивното сушење трае долго време за да ја скрати употребата на судовите Изглед: - Со соодветна грижа, вашата црвена или сива глина површина ќе дејствува атрактивна - Сепак, неговиот изглед зависи од сезоната и, во зависност од тоа колку време трошите на вашето одржување Синтетичка глина. Тенис глина од синтетички глина претставуваат практична алтернатива на природата Клеј курсеви, барајќи помалку грижа, но нивните игри својства и изглед се речиси идентични. Таквата површина не е неопходна за реконструкција на почетокот на тениската сезона, тие не бараат дури и скапи наводнување Моќ: - Играчите можат да ги обучуваат цела година, така што тие се во форма и ќе бидат подготвени за конкуренција на некои меѓународни турнири - Нејзината површина е лизгање, како во природната глина - квалитетна синтетичка површина ги зачувува вашите зглобови, кои ќе ги ценат особено спортистите со висока обука Отпорност: - По дождот брзо се суши, така може да игра на неа во текот на целата сезона Одржување: - лесно може да се постави на постоечка, добро изградена асстрат - Ако нејзината основа се апсорбира со унифицирана структура, тоа е тениско игралиште Clayturf рентабилна површина која бара мало одржување (околу 30 минути неделно) и не бара голема реконструкција, за разлика од природната глина Изглед: - Површината на синтетичката глина ја задржува својата светла боја на теракота во текот на годината и белите линии, површината го задржува интегритетот за сите временски услови - атрактивен изглед - Курт од синтетичка глина станува срцето на вашата градина Асфалтни површини Моќ: - темпото на асфалтната површина е малку бавно, асфалтот се користи како табличка за поддршка која е поставена на друга површина од која ќе зависи брзината и одразот на топката на топката - Асфалтните површини варираат со нивниот квалитет што зависи од повеќе фактори Отпор - на асфалт тениско игралиште можете да играте во текот на целата година и ако е добро изградена, задржи висока издржливост за долго време - Тоа е склоно кон напукнување, може да почне да се распаѓа, по време тие се појавуваат нееднаквости на кои може да се одржува вода Одржување - Асфалтните површини редовно се шират, тие се речиси без одржување, но во случај на штета тие се потешко да се поправат - може да формира мов што се појавува на места со поголема влажност, па затоа е неопходно да се спои Изглед - Асфалт Курт дејствува модифициран и чист впечаток, ако редовно се обновуваат и игра линии - Обезбедува пријатна гејмерска удобност, но тие обично се многу жешки во текот на летото Бетонски тениски терени Моќ: - рамна бетонска површина обезбедува бавна до умерена игра - Квалитетна конструкција е одлучувачки фактор за висок стандард за игри и исто така е важно да се добие еднаква површина за конзистентна игра - Градежните материјали се лесно достапни, но квалитетот на секој материјал може значително да варира - Бетонските судови се многу тешки, што негативно се одразуваат на состојбата на зглобовите Отпор - Површината на бетонот е многу издржлива, игралиштата се користат во текот на целата година - квалитетен дренажен систем ќе помогне побрзо одводнување на вода и затоа можете да одите на игралиште по кратко време по дождот - трошоците за поправка на таква површина е многу висока, особено во однос на разните пукнатини, или ќе почнат да се распаѓаат Одржување: - конкретни курсеви само треба да се исчистат од прашина и други нечистотии - Означувањето на линиите за игра треба да се обнови на секоја пролет ако често се користи областа за играње - во зависност од инцидентот сенка и влага, мов и лишаи кои треба да се испрскаат на неговата површина Изглед: - Бетонските курсеви не се многу атрактивни, но се практични, кои се карактеризираат со т.н.. корисен изглед. Добро одржувана бетонска површина со околината е најдобро решение за постигнување на одредено естетско ниво - на бетонскиот тениско игралиште можете да нанесете акрилна боја - Алтернативно, исто така, претставува поставување на синтетичка трева на бетонска површина ако е добро изградена, со квалитетен дренажен систем Избор на вистинскиот тениски суд за домашни услови Локалните климатски услови влијаат на изборот на спортска површина, главно е природни површини како што се трева или глина, па затоа е неопходно да се разгледа страницата во која ќе чини вашиот иден тениско игралиште. Ткирскиот или глинениот тениско игралиште бара интензивно одржување, сочинуваат помалку атрактивен избор од синтетичка тениска површина.