Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Спирални Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на спиралните скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот, визуелизацијата и инсталацијата на спиралните скалила. Цената на скалите со вретено обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, завршна обработка на материјали обезбедени од еден од нашите 20.544 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Избираме спирала скалила во куќата Дали размислувате за тоа што скалите би биле најзагрозени за вашата нова повеќекатна куќа? Постојат повеќе видови на скали, но големо популарно ужива спирална скалила. Ако размислувате за тоа, следните линии се за вас. Ќе дознаете за одговорите на прашањата што треба да ги поставите ако сакате да го олесните целиот процес на донесување одлуки, изборот и купување спирала скалила. Кои димензии треба да ги знам? Најважната димензија што треба да знаете ако сакате спирала скалила е висина од готовиот под по готовиот под. Секоја скалила е прилагодена за да се подготви до вашиот простор и само треба прво да ја знаете оваа димензија. Завршената висина од подот по подот затоа одлучува колку чекори ќе имаат скалила и каква ротација ќе биде. Можете да го измерите подот од подот со почеток од долниот кат каде што скалите ќе се монтираат. Мерка од оваа точка до горниот кат. За најточни мерења, земете ги предвид сите основни подови или теписи. За да инсталирате спирала скалила низ дупката во горниот кат, така што треба да ја знаете големината на дупката. Мора да биде најмалку 5 см поголемо од просекот на скалите. И затоа скалите удобно се поставени во дупката. Дали дупката ќе биде кружна или квадратна, сè уште треба да се додаде во неговата димензија најмалку 5см. Каков дијаметар на скалите избираат? Важен параметар што треба да го знаете е дијаметарот на скалите. Просекот е всушност ширина на скалите. Ако не сте ограничени од скалите, па затоа е до вас она што го избирате скалилата. Меѓутоа, ако скалите ќе помине низ дупката и просекот на скалите треба да биде 5 см помалку од отворот. Меѓутоа, ако спиралните скали се инсталирани на површината на таванот, размислете за тоа колку бесплатен премин најверојатно ви е потребен. Тоа е т.н. чиста просторија за одење. Тоа го претставува физичкиот простор што треба да го одите нагоре и надолу по скалите. Една од главните предности на ова скалило е голема површина од секој чекор во мал простор. Оваа количина на слободен простор за одење го одредува дијаметарот на вашето скалило. Може да биде тешко за некој да го замисли просекот на скалите само со изразување во сантиметри. Во овој случај, постои еден едноставен трик. Користете лизгачка врата на неа. Повлечете ги и постепено ги испуштајте до моментот кога ќе поминат низ нив. Подоцна, измерете ја ширината на дупката и да научите како ви треба дијаметар на скалилата. Меѓутоа, ако имате доволно простор за спиралната скалила, изберете повеќе дијаметар. Колку простор бара спирала скалила? Тоа е едно од прашањата што сопствениците бараат рефлексии на скалите. Ова прашање е заинтересирано за нив не само поради тоа дали скалите ќе се вклопат во куќата, но особено сакаат да знаат колку ќе го земат просторот. Секако угодно е фактот дека спиралната скалила го носи најголемиот простор за заштеда и ќе го добиеш директни и најбрзо на подот. Па, да се биде удобно, не треба да се напреднати и неговата минимална употреблива ширина треба да биде најмалку 80 см и 12 скали се препорачуваат за еден пресврт. Колку чини скалите? Спиралната скалила често се поврзува со големи влезови и скапоцени простори. Затоа, луѓето се многу заинтересирани за нивната цена. Сепак, тешко е да се одговори на ова прашање. Постојат многу варијации на ова скалило. Ако додадете голем број на индивидуализира опции кои влијаат на крајната цена, тешко е да се каже одреден број. Но, главните фактори кои имаат најголемо влијание врз конечната цена на скалите е нејзината големина, дизајн и материјал од кој е направен. Тоа е разлика дали избирате еднокатна или три-катна скалила. Истото е разликата ако тоа ќе биде направено од алуминиум или обичен челик. Може да се каже дека вие одлучувате за цената на спиралните скали. Кои видови спирални скали се таму? Спиралните скали можат да се поделат во две основни категории: внатрешен и надворешен дизајн. Затоа, ако барате скалила во внатрешноста, би требало да се допаѓа она што ги исполнува не само вашите просторни барања, туку и естетски атрактивни. Во надворешната верзија треба да барате такво спирално скалило кое не само што изгледа одлично, туку особено отпорни на суровите временски услови. Кои материјали имам избор? Тоа зависи од тоа дали ќе оди во внатрешниот или надворешниот дизајн на спирални скали. Но, во принцип, имате избор на овие материјали: класичен челик, цврсто дрво, фалсификувани железо, галванизиран челик и алуминиум во прав. Класичен челик Внатрешниот скалило од овој материјал припаѓа на најдобро продаваниот тип. Ова е економичен избор кој има одлична флексибилност на дизајнот. Со класичен челик, вашите скали може да бидат токму онака како што сакате. Масивно дрво Ова е традиционално парче кое ќе го даде вашиот дом елеганција. Спиралната скалила од цврсто дрво е совршено решение. Не се користи метал за дрвени дрвени скали. Пазете се од непријателските производители кои нудат "дрвени" скали со челичен центар. Фалсификувани железо Скалилото од фалсификуваното железо е совршено дополнување на ентериерот во традиционален или викторијански стил. Тие се типични за украсените детали и разни декоративни мислења кои се групирани и создаваат имагинативни обрасци. Галванизиран челик Економичното решение за скалите што се направени за издржување на десетици години при нулта одржување. Зрачењето на галванизирачкиот процес го дава површинскиот третман на скалите на метални сребрени бои отпорни на времето. Ова значи дека вашата почетна цена е единствената цена. Алуминиум во прав Совршен раствор на спирални скали дизајнирани за надворешноста со акцент на дизајнот. Тоа е отпорен на корозија и има површина без одржување. Покрај тоа, можете да ја изберете бојата на скалите за да се вклучи со подот или надворешниот декор на куќата.