Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Специјалист за Козметика
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.459 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за козметичар? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за чистење и третман на кожата со озон, дијагностика, консултации. Цената на услугите за нега на кожа обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: козметика и мицеларни води обезбедени од еден од нашите 1.129 козметичари во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучуваат третмани за убавина?
Козметичките и фризерските услуги вклучуваат не само третман на кожата и шминка на специјални настани. Еве некои од нашите најпопуларни козметички услуги и што можете да очекувате кога резервацијата:
Фризерски салон
Можете да нарачате мобилен фризер за парчиња, боја и прилагодување на фризури за мажи и жени, како и фризури за специјални прилики. Кога ќе го резервирате вашиот мобилен бербер или фризер, тие ќе дојдат со сопствени алатки, козметички производи и опрема. По консултации со потребите за нега на коса, тие создаваат план за работа. Ако заминете да направите пресек и боја, како што е бојата на косата на Омбре, вашиот фризер започнува прво со примена на бои, а потоа и косата и исушено. Некои мобилни фризери исто така се специјализирани за услуги како што се екстензии на косата, dreadset и посложени фризури за специјални прилики.
Отстранување на Chľápkov.
Мобилната козметика се повеќе популарни во областа за отстранување на влакна со максимална приватност во вашата куќа во однос на употребата на восок на различни делови на телото, или калапи и боење на веѓа. Кога ќе пристигне вашиот козметик, ќе треба простор за подготовка на простор за делилација, светла, крпи и опрема и исто така пристап до вода и електрична енергија за електрични грејачи и светла. Откако ќе бидат подготвени, тие ќе ви кажат како да лежат ако седат за отстранување на влакна. На крајот од постапката, тоа ќе ви помогне да ја исчистите кожата за да ги отстраните остатоците од восокот пред да ја спакуваат опремата.
Тетоважи и пирсинг
Кога ќе ангажирате мобилен уметник за тетоважа или пирсинг, ќе треба доволно простор за работа. Тие обично го донесуваат сопствениот стол за себе, така што тие можат полесно да работат подолго време и мобилен стол или маса за вас, во зависност од тоа кои области на телото ќе работат. Откако ќе го добиете конечниот дизајн, вашиот затишје ќе почне да цртаат тетоважи со ставање фини игли исполнети со мастило во кожата. По завршувањето на тетоважата, тие ќе ви обезбедат упатства за да се грижите за вашата кожа и да ги спречите инфекциите.
Посебни прилики
Подготовката за посебна пригода е едноставна со вашата мобилна козметика. Можете да ангажирате козметик да дојдат да подготват група луѓе на свадбен прием, ги разубавиле гроздовите на девојките пред вечерната партија или да користат тетоважа со хено за културни настани и прослави. Кога ќе пристигне козметик, тоа ќе ви донесе производи и алатки кои треба да го креираат вашиот совршен изглед на вашата партија или настан. Ако сте наредиле мобилен спреј спреј, тие обично донесуваат посебен шатор од текстилот што го спречува сончевиот екран да се нашла на ѕидовите или теписите. Ако оставите шминка за да фотографирате, свадба или друг настан, вашиот козметик обично ќе донесе свој стол или стол и, како и светлата за да бидат удобни за работа и да ја видите вашата работа.
Маникир и педикир
Експертите за мобилни нокти можат да го посетат вашиот дом и да ви обезбедат целосни услуги во маникир и педикир. Вашиот козметик ќе донесе се што ви треба за да ги прилагодите вашите нокти, да работите и повредите. Пред да ја навлажнете околината и лекувањето на вашите раце и нозете, со удобно седење, тие се однесуваат на вашиот природен лак за нокти или создаваат вештачки нокти од материјалот според вашите идеи.
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажираш козметик од тебе преку Wilio?
Во потрага по искусна козметика во вашиот соседен настан или посебна прилика? Кога можете да уживате во експерт за убавина, можете да уживате во професионална помош со сè од косата и да направите до сончање, маникир, педикир и многу повеќе. Тоа ќе биде подготвено со сите најнови производи, алатки и опрема за да се релаксираат. Без разлика дали имате закажан специјален настан или сакате да го задржите вашиот редовен режим на убавина, вашиот експерт ќе ви помогне да погледнете и да се чувствувате добро како што може да биде. Ќе ги најдете сите најдобри козметик во вашето соседство во Wilio. Се ослободи од подготовките за настани или козметички рутини и уживајте во професионална козметика услуга во удобноста на вашиот дом.
Кој е козметик?
Козметиката се професионалци кои работат на естетско подобрување или промена на изгледот на кожата.
Кои се најпопуларните третмани за убавина?
Помеѓу најпопуларните третмани за убавина вклучуваат козметички третман на кожата, боење веѓи и крајно лекување и маникир и педикир.
Дали козметиката има потреба од некоја квалификација или обука?
Повеќето козметика завршува студија или стажирање со цел да научат како да ги користат и применуваат производите безбедно. Квалификацијата и професионалното искуство покажуваат дека имаат вештина и знаење за да направат одлична работа.
Зошто ангажира козметик од мене да се затвори?
Овозможувањето на мобилната козметика за вас дома е поудобно и нуди поголема приватност. Можете дури и да заштедите пари поради нивните помали трошоци за надземни трошоци во споредба со некои компании кои нудат третмани за убавина.
Колку време треба да резервирам за терминот на козметика?
Должина на пеење Козметиката ќе зависи од постапката што ја завршувате. На пример, комплетен третман на лицето може да потрае еден час и половина, додека прилагодувањето на веѓата може да потрае 15 минути.
Колку чини козметички услуги?
Просечните трошоци за козметика се движат од 20 до 80 евра за услуга ако ги нарачате преку Wilio. Сепак, цената ќе зависи од видот на услугата што сте го резервирале од потребната специјална опрема и од тоа колку долго ќе трае.