Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Слики за на Ѕид
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за закачување на слики? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за мерење, закачување куки и рачки, закачување. Цената за прицврстување на слики на ѕидот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: збир на рачки, куки и штипки за прикачување слики, рамки, чекан, клинци, либела, што ќе ги обезбеди еден од нашите 20.716 мајстори во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како да се закачам и организира слики? Процесот на виси нова слика или семејна фотографија може целосно да се појави целосно. Иако постојат парчиња кои треба да се истражат, има само еден вистински начин да ги обесат. Како и со секој аспект на украсувањето, исто така, ќе помогне да се разбере основниот принцип, а потоа импровизира - најевоерениот аранжман може да биде дека најмалку почекате. Прво можете да ги подготвите сликите што сакате да висат; Поддржете ги за ѕидовите и размислете за вашите опции. Погледнете ги сите разумни опции. Нека некој држи парче до ѕидот додека стоите наназад и оцени (прва шарпа хардвер покритие со покривка лента не гребење на ѕидот). Ако групирате неколку парчиња, организирајте ги и користете го на подот додека не го пронајдете составот. Во повеќето кластери, заедничките влакна ќе ги поврзат поединечните парчиња заедно. Можеби сликите се дел од комплет или собирање; Ако не, може да има рамки со ист стил или се рамки со иста боја. Групирањето понекогаш не може да бара референциран елемент; Единствената обединувачка тема може да биде нејзината разновидност. Таквите збирки ќе потрае малку повеќе време и најдобро се вклопуваат во помалку формална соба. Што се однесува до точната локација, толку стара мудрост сугерира дека сликите мора да бидат суспендирани на висина на очите. Оваа идеја е добра почетна точка, но едвај дефинитивна. Постојат многу добри причини да висат парчиња над или под стандардна висина. Во какви било средини ќе треба да одговорите на архитектурата и мебелот; Исто така, ќе треба да ги следите вашите инстинкти. Промената во аранжманот за суспензија од неколку инчи може да влијае на тонот на собата: слајд на сликите малку над софата или стол; Областа ќе биде повеќе кохерентна, поубаво и попријатна. Додајте го елементот на изненадување на мала слика над вратата. Нагласете го скалите за ширење, така што ќе направите серија фотографии над неа. Висат неколку мали парчиња веднаш над масата - ќе ви даде освежувачки изглед кога ќе погледнете од вашата работа. Научете како да му верувате. Ако се чувствувате така не плашете се да направите нешто малку поинакво. Неколку идеи за украсување на мали соби Мерење и основни потреби Не оставајте мерења до времето кога сликите се веќе виси и има дупки во ѕидот. Вие го избегнувате стресот. Повлечете го поместувачот и бидете точни. За повеќето слики ви треба само чекан, шрафцигер и мала скала. Кога сликата е лагер на просечното ниво на очите, ставете го нивниот центар на 144 до 152 см од подот. Користете ја следната формула: Поделете ја надморската височина на n две рамки; Од овој број, посветувајте го растојанието од врвот на рамката до ѕидот; Додадете го овој број на број 144, 145, 146, 146, 148, 149, 150, 151 или 152. Оваа конечна сума претставува висина (измерена од подот) во која сликите треба да се повлечат во ѕидот. Ако одите инстинкти, за разлика од нивото на очите, не треба да бидете во согласност со мерењето; Ако висат во мрежа или серија парчиња, ќе мора да биде точна за да се постигне дури и растојание. Кога времето е да висат сопствено создавање, користете метод кој обезбедува најголема стабилност. Најдоброто обично се користи два куки на сликите, така што сликите не се нулки или се решат. Инсталирајте два D прстени на задниот дел од рамката, директно спроти едни со други. Кога ќе одлучите каде сакате да висат слика, направете ја секоја кука (ако сакате, на парчиња покритие лента); Користете го нивото на дух за да бидете сигурни дека ознаките се на иста висина. Ако една соба има малку наведнат подот или таванот, започнете со виси слики на ниво; Ако изгледаат живи, ги насочуваат само малку за да изгледаат директно, дури и ако не. Во овој случај, можеби ќе сакате да ставите проводник на слика помеѓу D прстени; Сè уште закачам за два куки, освен ако сликата е многу мала. Декоративната кука за виси слики, како што се гроздобер со куки или француски прачки, може да додаде друг дизајн елемент на една слика или групација. Друг важен аспект е мото "помалку понекогаш е повеќе". Вие дефинитивно ќе сакате да оставите празен простор на ѕидот, така што вашето око може да се одмори. Како да се организираат различни видови на слики за да се погледне Celist Неодговорни елементи се предизвик за суспензија во споредба со идентичните отпечатоци во слични рамки, но резултатите можат да бидат импресивни и всушност да создадат пријатна атмосфера. Скици, нафтени слики, архитектонски дела, портрети и декоративни ѕидови може да се организираат во асиметрична групација во слободна форма, давајќи дневна соба со удобен салон. Рамките се разновидни, но сите имаат малку формален впечаток. Ако парчињата беа суспендирани погоре, тие ќе изгледаат како да лебдат; Софа, само неколку сантиметри подолу, нивните елегантни доковите. Пред да направите дупка во ѕидот, организирајте слики и други украси. Непрекинати ги на подот и со ѕид или парче мебел; Поместете ги додека резултатите ќе ви одговараат. За таков кластеринг, тоа не може да биде униформа, но обидете се да избегнете непрекинати делови од просторот што се движи хоризонтално или вертикално помеѓу сликите. Нивото на дух е неопходна алатка. Ако користите два прстени d за да ја закачам сликата од две шарки на сликите D, означете на ѕидните точки за куки и користење на духовни нивоа, бидете сигурни дека тие се униформа; Прилагодете го ако е потребно пред да ги вметнете куките во ѕидот. Ако користите еден или два закачалки за слики и жица нанижани на задниот дел од рамката, висат слика и со употреба на нивото на духот. Како да креирате помеѓу симетрија слики Уредувањето на слики на ѕидот има исто влијание како и самите слики. Точната мрежа додава графички, формален изглед; Група слики суспендирани на одреден квадрат или правоаголник има ред, но е веднаш неформална, идеална за семејна соба или кујна. Линиите на сликата можат да бидат усогласени во центарот, на врвот или на дното со многу различни резултати. Без разлика дали работите со групирање на слики или со само еден, уметнички дела генерално треба да бидат хоризонтално центрирани помеѓу две точки, со што се извезува просторијата. Имагинарната централна линија ги комбинира прикажаните фотографии во рамки со различни големини, лево. На заби линии на врвот и на дното нагласи аранжман. Две парчиња теми кои се протегаа меѓу носилките обезбедуваат поводник за униформни распади. Оваа техника е исто така корисна за виси слики долж скалилата: означете ја локацијата на ѕидот на исто растојание од горниот чекор и долниот чекор и израмнете ја чизката помеѓу овие точки. Користете прстен D на секоја страна од рамката за безбедно висат слики. Но, не се спротивставува на мерењата; Секогаш користете го мерачот. Овде, од врвот на рамката откако прстенот D се совпаѓа со просторот од стрингот во дупката на сликата. Честата грешка во однос на уметничката инсталација се суспендирани парчиња премногу ниски. Прави кои музеи: чувајте уметнички дела на ниво на очите. Доброто правило е да се обеси сликата, така што нејзиниот центар беше од 57 до 60 инчи од подот. Ако повеќето од вашите членови на домаќинството се ниски, се фокусираат на понискиот опсег; Во соби со тавани повисоки од осум стапки може да се закачи со малку повеќе од 60 инчи од подот. Откако ќе го изберете центарот, држете го поради конзистентност. За групирање на дела, собирањето едноставно замислете како едно интегрална уметничка работа. Единствен исклучок од ова правило е кога сакате да висат над мебел. При поставувањето на сликата, на пример, на софата или лицето на креветот треба да покрие околу две третини од ширината на парчето мебел. Висат сликата така што на дното на рамката е 8 до 10 инчи над парчето мебел; Сликата треба да биде визуелно поврзана со него, тој не треба да плови премногу висок над него. Ако висат помала работа на голема единица, обидете се со дополнување на составот со ѕидни слики или други уметнички дела. За уметност што е повисока од 120 инчи, заборавете на правилото на средната точка; Само осигурајте се дека долниот раб е за трага од подот. Како да ја обесиш сликата Модерната галерија, на пример, рудници од наклон што додава текстура на текстура кога има повеќе дела во близина 1. Одлучи на стратегијата. Пред да се приближите до чекан, неопходно е да се земе предвид тежината, големината и обликот на сликата низ која поминувате, и материјалот на вашите ѕидови. Може ли да вежбам во тула? Што е со плочки? Дали моите гипс ѕидовите ќе направат нешто за да го задржат она што се дружам таму? Ако одговорите на овие 4 прашања, тогаш можете да започнете. 2. Соберат резерви. Во прилог на чекан, тркалање метро и моливи, ќе ви требаат следниве уреди за да ја обеси сликата на гипс или гипс картон (во принцип повеќе тежински материјал за потешки дела): За лесни парчиња: мали нокти За средни тешки парчиња: закачалки за слики За потешки парчиња: големи нокти и шкафови или завртки кои ги вклопуваат, шрафцигер ако сликата може да се види на плочка или стакло, ќе ви треба прилично квалитетен, низок профил лепило куки како ноктите и завртки , користете терминали од тули. 3. Виси сам. Да, во моментов постои полупроводна уметничка студија за да се постигне вистинската висина на сликата на сликата - се вели во мерењето. Поконкретно, центарот на врамени уметнички дела треба да биде 57 инчи над земјата (што е просечно ниво на човечкото око и според висината на галериите и музеите за да одлучи каде се обесуваат парчиња). Етикетирајте ја оваа висина молив, а потоа мерете за да ја пронајдете средината на ѕидот (од страна на страна) и означете каде овие две точки ги исполнуваат. Ова е местото каде што центарот на вашите уметнички дела треба да биде насочен! Сега измерете го растојанието помеѓу средината на делот и местото каде што ноктите ноктите. Мерење на оваа разлика од нејзиниот центар бренд на ѕидот - има нокти (или закачалката за слика, сидро на ѕид или тула стегање). Ако линирате многу тешка слика, најрано пронајдете ја проблемот со пребарувачот и бидете сигурни дека е на логично место за одење таму и ноктите. Ако сè е добро, убиј го ноктот и ќе завршиш. Ако ПИН е на посебно место, користете го методот на Даул и завртки: вежбајте ја дупката, не слетувајте го пластичниот штитник на кој потоа го навртувате завртката и нека излегувај така На ист начин го имавте со ноктите. Како да се постигне врвот на креативноста Сликата може да се стави во внатрешноста на аголот на аголот. Може да содржи домашни декорации, мебел од зеленчук, дрвена керамичка крива и вазна Завршената слика - FREFELESS - ако не сте подготвени за чекани и нокти, едноставно ги заборавите. Најпопуларниот начин за прикажување на нова слика е најдобра за секој кој се плаши од дупчење дупки за ноктите во ѕидот: фрижидерскиот стол или ѕид или некаде на полицата. (Дури и во куќи со голем број слики суспендирани на ѕидовите добро изгледа неколку негрижно навалени парчиња - изгледа навистина многу намерно!) Ако сеуште ја измамиш, размислете за можноста за полица со слика. Ако сте заинтересирани за целата рамка што сакате да ја потпрете и сакате формално да го прилагодите местото за нивната изложеност, размислете за додавање на плитка слика на сликата во една од вашите простории. Тоа е совршено решение за оние кои сакаат постојано менување на стилови. Или слика бар. Ако сте заинтересирани за заштеда на вашите скапи ѕидови од дупки, но сакате да имате поформален изглед отколку само слики, размислете за розови со слики: парче фрлија што се крева блиску до таванот од кој можете да ги обесите вашите слики на куки и конци. - Потоа го промените секогаш кога сакате вкус. Имаат некои парчиња да останат незаменливи. Можеби сте собрале некои од овие слики во стари рамки од повеќе болва пазар - убави пилинг рабови и сите - и сакате да задржите нешто од оваа магија без да плаќате за флексибилна рамка за слика. Или можете само да сакате да висат убави цртежи на хартија? Оставањето на одредени уметнички дела без рамката е сосема добро, дури и уште подобри опции. Следете ги овие совети и запомнете ги за да ги решите без проблеми. Скрши некои од вообичаените правила. Кога размислувате за скали и пласмани и дали сликите да се потпреме или врамуваат длабоко дишењето. Еве ги нашите омилени правила за уметноста што сакаме да ја скршиме. Сега одете да ја изложите целата вашата домашна акумуларна уметност!